Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel

ja som zaúčtovala daň z motor. vozidiel za rok 2008 do roku 2009, takže musím to opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inuska17 Pozri príspevok
    ja som zaúčtovala daň z motor. vozidiel za rok 2008 do roku 2009, takže musím to opraviť?
    ÁNo, pretože je to náklad roku 2008. Ak to neopravíš a necháš v roku 2009, bude nedaňovým nákladom.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    prosím ťa idem spraviť teda opravné daňové priznanie, ako vyrovná daňový úrad daň, ktorú sme zaplatili navyše, kedže som zabudla dať do nákladov daň z motor. vozidiel.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inuska17 Pozri príspevok
    prosím ťa idem spraviť teda opravné daňové priznanie, ako vyrovná daňový úrad daň, ktorú sme zaplatili navyše, kedže som zabudla dať do nákladov daň z motor. vozidiel.
    Buď budete žiadať DÚ o vrátenie, ale ju započíta s príp. nedoplatkom na inej dani.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja som to pochopila tak, že bola v r.2009 zaplatená daň za rok 2008. Chýba iba účtovný predpis o daňovej povinnosti. Nevidím dôvod vrátenia dane, ak za rok 2008 daň. povinnosť vznikla. Alebo čo sa myslí tým, že "navyše"?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula Pozri príspevok
    Ja som to pochopila tak, že bola v r.2009 zaplatená daň za rok 2008. Chýba iba účtovný predpis o daňovej povinnosti. Nevidím dôvod vrátenia dane, ak za rok 2008 daň. povinnosť vznikla. Alebo čo sa myslí tým, že "navyše"?
    Ale tým, že tú povinnosť zaúčtuje, DZ a tým pádom aj daň, budú nižžie.

    dada106 je offline (nepripojený) dada106

    dada106
    ja mám rovnaký problém, ibaže sme mali za rok 2008 stratu, keby som teda dala opravné DP strata by sa mi navyšila. Keď to nechám v roku 2009 ako nedaňový náklad nebude to kontrole vadiť?

    daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.