Zavrieť

Porady

vyradenie PC a kúpa nového

ahojte,

dúfam, že ste všetci bez ujmy prežili tieto hektické dni a mala by som jednu otázočku.
v minulom roku si SZCO kupil PC za 25 tis. , hneď ho dal do nákladov, tento rok si kúpi nový PC.
Otázka, o akú sumu musím navýšiť príjem tento rok, o celých 25 tis. alebo len o nejakú alikvotnú časť, keďže ho nejaký čas používal a nie je nový.....
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    pretože by som si každý rok /alebo aj niekoľkokrát do roka/ mohla kupovať nové PC, tlačiarne, kopírky ........., myslím, že by to nebolo pred kontrolou celkom obhajiteľné

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    To koľko PC účtovať na firmu závisí aj od predmetu činosti. A o koľko zvýšiť príjem ak starý chcete vyradiť závisí od toho ako ho budete vyradovať. Ak preradíte do osobného užívania 25 000,-, nakoľko sa neodpisoval. Ak ho budete predávať tak cena dohodu a tá bude určite nižšia, nakoľko PC nie je nový. Toto je môj názor. Nech sa vyjadria aj ostatní ked sa oddýchnutí vrátia na poradu.

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    mohol by mi niekto potvrdiť , či je to tak ako píše Katka, ja myslím , že áno, len som si neni istá

    vopred všetkým ďakujem za názor

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    a vedel by niekto pomôcť, ak by bol prípad, že som kúpila staršiu vec /PC, tlačiareň../, zaradila do majetku, dala hneď do nákladov. Za 2-3 roky sa rozhodnem , že si kúpim nový.
    Ide mi len o to, aby som vedela či je niekde dané ako často sa dajú niektoré veci meniť, vyraďovať.
    Kedy treba navýšiť POZD,a kedy nie

    ja dúfam, že mi určite niekto poradí

    ďakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    zuzkic Pozri príspevok
    ahojte,

    dúfam, že ste všetci bez ujmy prežili tieto hektické dni a mala by som jednu otázočku.
    v minulom roku si SZCO kupil PC za 25 tis. , hneď ho dal do nákladov, tento rok si kúpi nový PC.
    Otázka, o akú sumu musím navýšiť príjem tento rok, o celých 25 tis. alebo len o nejakú alikvotnú časť, keďže ho nejaký čas používal a nie je nový.....
    ďakujem
    Moje povolanie je účtovníčka. Každý rok si môžem zakúpiť aj dva nové NB, Oba používam na podnikanie. Mám ich zaradené v OM, resp. ich evidujem, podľa výšky OC
    Závisí i od toho, akým spôsobom sa počítač vyradí, a či sa vôbec vyradí z majetku firmy:
    Ak ho predám. Učtujem o POZD.
    Ak sa mi pokazí, dám ho opraviť, ak je neopraviteľný, vyradím v dôsledku likvidácie.
    Vyradiť je možné i do osobného užívania SZČO, bez nejakých zmätkov a navyšovaní príjmov SZČO, pokiaľ táto SZČO, potom už občan ako vlastník PC, daný počítač nepredá., už sa na ňu nebude vzťahovať oslobodenie podľa par. 9/1/d.

    vyradenie PC a kúpa nového

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.