Zavrieť

Porady

použitie dotácie

Dobrý deň,
môže si začínajúci živnostník, ktorý dostal dotáciu k činnosti z účtu vybrať určitú hotovosť na jednu z vecí a túto kúpi napr. po mesiaci?
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pánkoj Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môže si začínajúci živnostník, ktorý dostal dotáciu k činnosti z účtu vybrať určitú hotovosť na jednu z vecí a túto kúpi napr. po mesiaci?
    Ďakujem za odpoveď
    Fin.prostriedky nemusíš mať uložené na bežnom účte, môžeš ich mať v pokladni. Vyčerpanie dotácie na účel stanovený v podn. pláne je nutné do 2 rokov.

    mikulo je offline (nepripojený) mikulo

    mikulo
    Dobry den,

    nechcem zakladat novu temu, tak moju otazku polozim tu, v pribuznej teme:
    minimálnu pomoc som prijal zaciatkom decembra, zabudol som ale odovzdat oznamenie o prijati minimalnej pomoci do 30 dni (teraz som ho nasiel zalozeny v dokumentoch), ako je na papieri pisane. Chcel som sa spytat, ci mi hrozi nejaka sankcia, pripadne vratenie celeho prispevku?

    Ďakujem

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    moj dotaz spada do tejto kategorie...

    moja mamina dostala dotaciu na podnikanie v 08/2007 ... ma moznost zakupit si pouzite kopirovacie zariadenie od ineho podnikatela (dokladom bude faktura) ale pani na urade prace jej tvrdi, ze moze kupovat vylucne v obchode .... neviem sa z toho vysomarit, lebo mi to pride strasne na hlavu... je predsa bezne, ze niekto predava majetok, kt. nepotrebuje a druhy to tym padom kupi este aj za lacnejsie ako by stalo nove zariadenie...

    priznam sa, ze som si este len cerstvo vypisala podmienky dohody na poskytnutie prispevku z UPSVaR a presne budem studovat az zajtra...

    zatial mam vypisane toto:
    - dohoda je uzatvorena na zaklade §49 zákona 5/2004 o službách zamestnanosti a vyhlášky Ministerstva práce socialnych veci a rodiny 44/2004
    - prijemca je povinny postupovat pri obstaravani tovarov, prac a sluzieb, kt. budu financovane z prispevku v sulade so zakonom c. 25/2006 o verejnom obstaravani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.