Zavrieť

Porady

Ukrajina - trhy

Ahojte, neboli ste niekto náhodou teraz niekedy na ukrajine? Hádam už majú jarný tovar. A ešte neviete z Popradu ako sa bez auta dá dostať na ukrajinu? Či chodia nejaké busy alebo to robia len nejaké cestovky?
Usporiadat
slavo11 slavo11

slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

v Poprade na stanici su na reklamnych tabuliach info o trhoch a odchodoch autobusov myslim že niečo ide aj z Levoče.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ViktorUkr ViktorUkr

ViktorUkr je offline (nepripojený) ViktorUkr

katika0606 mozes pokojne prist- su uz jarne kolekcie v predaji. Co sa tika granici- rady su dost dlhe. Najlepsie je prist do UKR skoro rano, a odist vecer. Ale ked prijdech avtobusom tak ta te rady ne maju zaujat- ne stois v nich.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Tie veci co tam predavaju maju aj nejaku kvalitu ci len dobru cenu, taku ako je aj u nas na trhoch?
0 0
ViktorUkr ViktorUkr

ViktorUkr je offline (nepripojený) ViktorUkr

To zavisi od ceny: vzdy musis si pozriet co kupues. Ale to ze mozu sa najst aj dobre veci za lacnu cenu- to je fakt
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
V podstate su veci, ktoré kúpiš v zrovnateľnej kvalite a sú veci, ktoré kúpiš predražené...pozor, na trhu keď predavači započujú slovenčinu, tak automaticky ide cena hore...aj keď stále lacnejšie ako u nás...najlepšie si zobrať nejakého UA kamaráta ako sprievodcu
Veľa záleží od toho, čo ideš fakt kupovať...napríklad v Maďarsku máš textil všeobecne ešte lacnejší...ale napríklad technické výrobky (domáce potreby, auto potreby, nábytok, dvere a pod.) sú lacnejšie na Ukrajine ako v Poľsku.

Vo vacsine prípadov kupis ten isty tovar z trhu za zrovnatelnu, alebo aj nizsiu cenu v klasickom obchode v Uzhorode.

Keď nejaké info ešte, tak sa pýtaj...osobné skúsenosti a služobne každý týždeň na UA
0 0
janetten janetten

janetten je offline (nepripojený) janetten

Neviete náhodou či sú trhy aj teraz 1.5.,2.5.,alebo 3.5.
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Nebol som este na UA autom ale 21 maja sa chystam.. bude tam vlastne trh aj vo stvrtok?
Mam zopar dalsich otazok ak niekto vie budem rad ak odpovie.
1. Ked idem na pasovu kontrolu mal by som mat udajne vypisany nejaky papier .. kde ho zozeniem?
2. Dava sa nieco colnikovy za peciatku do pasu?
3. Aky je financny limit co sa moze preniest cez hranice?
4. Oplati sa tam tankovat? Pocul som ze vraj to uz kontroluju colnici.
5. Oplati sa platit eurami alebo radsej zamenit na Hrivny?
6.Do kedy je vlastne trh?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Do Užhorodu chodí autobus každý deň aj z Prešova, ide ráno, okolo 1/2 siedmej - ale to presne neviem. Viem len, že určite chodia.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
marlo79 Pozri príspevok
Nebol som este na UA autom ale 21 maja sa chystam.. bude tam vlastne trh aj vo stvrtok?
Mam zopar dalsich otazok ak niekto vie budem rad ak odpovie.
1. Ked idem na pasovu kontrolu mal by som mat udajne vypisany nejaky papier .. kde ho zozeniem?
2. Dava sa nieco colnikovy za peciatku do pasu?
3. Aky je financny limit co sa moze preniest cez hranice?
4. Oplati sa tam tankovat? Pocul som ze vraj to uz kontroluju colnici.
5. Oplati sa platit eurami alebo radsej zamenit na Hrivny?
6.Do kedy je vlastne trh?
3. Poriadne si treba prečítať nasledovné ustanovenie zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov:

§ 48a

Oslobodenie od dane pri dovoze tovaru v osobnej batožine cestujúcich

(1) Na účely tohto ustanovenia sa rozumie
a) cestujúcim leteckou dopravou osoba cestujúca leteckým dopravným prostriedkom okrem dopravného prostriedku súkromného rekreačného lietania,

b) súkromným rekreačným lietaním použitie lietadla jeho vlastníkom alebo inou osobou na základe nájomného vzťahu alebo iného vzťahu na iné ako obchodné účely alebo na iné účely ako je preprava cestujúcich alebo tovaru alebo poskytovanie služieb za protihodnotu alebo pre potreby orgánov verejnej moci,

c) osobnou batožinou batožina, ktorú môže cestujúci pri ukončení svojej cesty predložiť colnému orgánu, a tiež batožina, ktorú môže cestujúci predložiť tomuto colnému orgánu neskôr, za predpokladu, že táto batožina bola na začiatku jeho cesty zaregistrovaná ako príručná batožina spoločnosťou, ktorá je zodpovedná za jeho prepravu; pohonné látky iné ako v odseku 12 sa za osobnú batožinu nepovažujú,

d) neobchodným dovozom dovoz tovaru, ak
1. je tovar určený na osobnú spotrebu cestujúceho alebo osobnú spotrebu jeho domácnosti, 24a) alebo je určený ako dar,
2. povaha a množstvo tovaru nevzbudzuje podozrenie, že tovar sa dováža na obchodné účely a
3. dovoz sa uskutočňuje príležitostne,

e) cigarkou cigara s jednotkovou hmotnosťou najviac 3 gramy.

(2) Oslobodený od dane je neobchodný dovoz tovaru v osobnej batožine cestujúceho z územia tretích štátov.

(3) Oslobodenie od dane podľa odseku 2 sa okrem tovaru uvedeného v odsekoch 6 až 12 uplatní na dovoz tovaru, ak jeho hodnota celkom nepresahuje

a) 300 eur na osobu inú ako uvedenú v písmenách b) a c),

b) 430 eur na osobu, ak cestuje leteckou dopravou,

c) 150 eur na osobu mladšiu ako 15 rokov bez ohľadu na dopravný prostriedok.

(4) Na účely uplatňovania peňažných limitov podľa odseku 3 sa hodnota jednotlivého tovaru nemôže rozdeliť.

(5) Na účely uplatňovania oslobodenia od dane podľa odseku 3 sa neprihliada na hodnotu osobnej batožiny cestujúceho, ktorá sa dováža dočasne alebo sa dováža spätne po jej dočasnom vývoze, a hodnotu liekov nevyhnutných na osobnú potrebu cestujúceho.

(6) Oslobodenie od dane podľa odseku 2 sa pri dovoze tabakových výrobkov uplatní na jedného cestujúceho najviac na množstvo
a) 200 kusov cigariet na osobu, ak cestuje leteckou dopravou, a 40 kusov cigariet na osobu, ak cestuje inak ako leteckou dopravou,

b) 100 kusov cigariek na osobu, ak cestuje leteckou dopravou, a 20 kusov cigariek na osobu, ak cestuje inak ako leteckou dopravou,

c) 50 kusov cigár na osobu, ak cestuje leteckou dopravou, a 10 kusov cigár na osobu, ak cestuje inak ako leteckou dopravou,

d) 250 gramov tabaku na fajčenie na osobu, ak cestuje leteckou dopravou, a 50 gramov tabaku na fajčenie na osobu, ak cestuje inak ako leteckou dopravou.

(7) Každé množstvo ustanovené v odseku 6 písm. a) až d) predstavuje 100% celkového povoleného množstva pre oslobodenie od dane na tabakové výrobky. Oslobodenie od dane na tabakové výrobky sa môže uplatniť na akúkoľvek kombináciu tabakových výrobkov uvedených v odseku 6 písm. a) až d), ak súhrnný percentuálny podiel jednotlivých povolených množstiev nepresahuje 100% celkového povoleného množstva.

(8) Oslobodenie od dane podľa odseku 2 sa pri dovoze alkoholu a alkoholických nápojov iných ako tiché víno a pivo uplatní na jedného cestujúceho najviac na množstvo
a) jeden liter alkoholu a alkoholického nápoja s obsahom alkoholu viac ako 22% objemu alebo nedenaturovaného etylalkoholu s obsahom alkoholu 80% objemu a viac,

b) dva litre alkoholu a alkoholického nápoja s obsahom alkoholu 22% a menej.

(9) Každé množstvo ustanovené v odseku 8 písm. a) a b) predstavuje 100% celkového povoleného množstva pre oslobodenie od dane na alkohol a alkoholické nápoje. Oslobodenie od dane na alkohol a alkoholické nápoje sa môže uplatniť na akúkoľvek kombináciu alkoholu a alkoholických nápojov uvedených v odseku 8, ak súhrnný percentuálny podiel jednotlivých povolených množstiev nepresahuje 100% celkového povoleného množstva.

(10) Oslobodenie od dane podľa odseku 2 sa uplatní na dovoz tichého vína najviac v množstve 4 litrov a na dovoz piva najviac v množstve 16 litrov.

(11) Oslobodenie od dane podľa odsekov 6 až 10 sa neuplatní, ak cestujúcim je osoba mladšia ako 17 rokov.

(12) Oslobodenie od dane podľa odseku 2 sa uplatní na dovoz pohonných látok, ktoré sa nachádzajú v bežnej nádrži motorového dopravného prostriedku, a pohonných látok v prenosnej nádrži, ktorých objem nepresahuje desať litrov.

4. No a čo, keď to kontrolujú colníci, plnú nádrž a 10 litrov v bandaske máš oslobodené od cla, spotrebnej dane a od DPH.
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Dakujem za odpoved ... uz len zistit ci je trh aj vo stvrtok
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
marlo79 Pozri príspevok
Nebol som este na UA autom ale 21 maja sa chystam.. bude tam vlastne trh aj vo stvrtok?
Mam zopar dalsich otazok ak niekto vie budem rad ak odpovie.
1. Ked idem na pasovu kontrolu mal by som mat udajne vypisany nejaky papier .. kde ho zozeniem?
2. Dava sa nieco colnikovy za peciatku do pasu?
3. Aky je financny limit co sa moze preniest cez hranice?
4. Oplati sa tam tankovat? Pocul som ze vraj to uz kontroluju colnici.
5. Oplati sa platit eurami alebo radsej zamenit na Hrivny?
6.Do kedy je vlastne trh?
1. Na pasovú kontrolu pri vstupe na UA vypisuješ a predkladáš ukrajinským pasovákom tzv.IMIGRAČNÚ KARTU - je to vo formate A5, kde si po potvrdení ukrajinský pasovák nechá jednu časť a tú druhú zas predkladáš pri návrate späť ukrajinským pasovákom, takže NESTRATIŤ ! Toto dostaneš od vojačika pri vstupe na UA, prípadne mám ich aj ja :-)

2. Určite odporúčam colníkovi dať do pasu minimálne 5-hrivňovku---môže sa stať, že aj vojačik, alebo pasovák bude chcieť niečo, takže si priprav tiež minimálne 5-hrivňovku, pasovákovi možno aj 10-hrivňovku---v prípade že nedáš, budú špekulovať a vymýšlať na teba finty, len aby si im čosi dal... Výhovorky typu, že nemáš, lebo len ideš na trh a máš len Eurá, zvyčajne neobstoja

3. Odpovedané...

4. Určite sa oplatí tankovať-máš to cca za polovičné ceny ako u nás Colníci nekontrolujú tankovanie-len momentálne evidujú stav tachometra a množstvo paliva na oboch smeroch, teda aj na UA, aj z UA. Kvalita benzínu napríklad z čerpačiek WOK je zrovnateľná so SHELL u nás...mám kámošku, čo mi robila analýzu v labáku

5. Je to na tebe, ja osobne jednoznačne odporúčam zmeniť na Hrivny, lebo Ukrajinci sú veľmi šikovní obchodníci a používajú pri prepočtoch cien odlišné kurzy Ale omnoho dôležitejšie je, že akonáhle začuje na trhu Ukrajinec slovenčinu, tak je iná cena (vyššia) ako pre Ukrajinca, lebo vie, že aj tak sa mu to oplatí a Slovák to má stále o kus lacnejšie...odporúčam nejakého sprievodcu hovoriaceho po ukrajinsky

6. Trh, ak myslíš ten najväčší v Užgorode-KRASNODONCIJ je každý deň minimálne do 14:00 hod nášho času (UA čas 15:00), okrem pondelka !!! Vtedy je trh uzavretý...takže vo štvrtok určite funguje.

PS - Odporúčam ti prechádzať hranicu na UA čo najskôr ráno, tak aby si stihol do 7:00 hod to mať za sebou...návrat z trhov ti odporúčam najneskôr tak do cca 13:00 hod...poobede a večer už zvyčajne vznikajú rady, niekedy aj 6-8 hodinové...ALE POZOR, NIE JE TO VŽDY PRAVIDLO, TAKŽE NERUČÍM
Naposledy upravil Infarkt : 18.05.09 at 05:57 Dôvod: Doplnenie do 1.
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Este mam dalsie otazky .. kde je najlepsie menit eura?
Da sa verit aj vekslakom?
A cca aky kuz je teraz za 1€?
Podla banky 10,49UAH ale to asi nedostanem ci hej?
Cerpacka WOK je niekde cestou od hranic k trhu alebo treba ist niekam do mesta?
Naposledy upravil marlo79 : 18.05.09 at 16:25
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

ja som bola 8.5., kurz bol 10,55 čo vychádzala na staré SK 2,85. Čerpačka je hneď pri trhu po ceste na parkovisko. S nákupom sme boli veľmi spokojní, kupovali sme len značkové oblečenie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

MartinkoK Pozri príspevok
ja som bola 8.5., kurz bol 10,55 čo vychádzala na staré SK 2,85. Čerpačka je hneď pri trhu po ceste na parkovisko. S nákupom sme boli veľmi spokojní, kupovali sme len značkové oblečenie.
Myslis si, ze to "znackove" oblecenie je naozaj original?
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Samozrejme ako ktoré, ale napr. pre syna som kúpila šuštak.súpravu - puma, naozaj veľmi peknú za 300,- Sk, za tú cenu by som kúpila aj tu niekde u číňana a určitie nie takú peknä, tenisky - NIKE som mu kúpila za 340,- Sk, na jeseň som mu kúpila u nás zn.SANDIC za 350,- SK a už má na podrážkach diery ako svet. Podobne je to aj s oblečením pre dospelých. Kúpiš to asi za také ceny ako u nás v čínskych obchodoch. A vyzerá to fakt lepšie, a zatial sa nám na ničom nerobia ani žmolky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Myslis si, ze to "znackove" oblecenie je naozaj original?
No što Ty dumaješ ...?

Vsjo ravno , ili Puma , Adidas , Lacoste ....vsegda to vypustkajet Tajvan ili China ....

K ostatnému sa nevyjadrujem :

z Popradu na hranice Vyšne Nemecké cca 190 km
čas jazdy 3 hodiny
budíček o 02:00 hod
šóry
úplatky
nervy
spievodca ...?
čo chceš kúpiť ?
.........

koľko chceš minúť , respektíve
si daj potom otázku , koľko ušetríš .....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No original puma a nike po 350sk, to je ale sila, ved to nie je mozne. Iste pri tovare z Turecka, kde je mozne vyrobit hocico. Ja mam kabelku gucci, LV, vonavku chanell 5, no kupila som to na Korfu, vsetko ma to stalo cca 1200sk. Nekupis to, taka cena. No je mi jasne, ze to nie je original, ved taka kabelka stoji najmenej 30 000sk.Ale aj napodobenina sa da vyuzit.-
0 0
katarinkamt katarinkamt

katarinkamt je offline (nepripojený) katarinkamt

Dobre ranko, prosim, poradi mi niekto, co sa na UA oplati nakupit, teda okrem textilu a benzinu... Dakujem.
0 0
slavo11 slavo11

slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

utrčite si cestou späť pribl 2 pollitrove flaše dobrej vodky resp dobreho konaku, vodka stoji stoji cca 50 Sk, ja zvyknem kupovat medoff, je naozaj perfektna a taktiež nejake cukrovinky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať