Zavrieť

Porady

Evidencia na Urade práce a dobrovolne platenie poistenia v nezamestnanosti

Ahojte,
k 31.3.2009 som ukoncila pracovny pomer ale kedze k poberaniu podpory mi chyba 6 mesiacov, prihlasila som sa v socialnej poistovni ako dobrovolny platca...otazky:
1. ci sa mam ist evidovat na urad prace od 1/4 alebo mam pockat tych 6 mesiacov, stym ze si budem platit zdravotne sama.
2.vie mi niekto poradit, ci by sa to dalo aj tak ze by som sa zaevidovala na urad prace k 1/4 s tym, ze si platim dobrovolne Pv Nezam. a nasledne po siestich mesiacoch poziadam o vyradenie a znovuzaradenie s tym, ze potom narok uz budem mat?
3. Neviete, ci je tam nejake obmedzenie casove v prihlaseni a odhlaseni na urad prace?

Pytala som sa na socialke a tiez aj na urade prace, ale jednoznacnu odpovd som nedostala...prosim pomozte, kto ma skusenost..dakujem . pekny den
xenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    xxxenka1 Pozri príspevok
    Ahojte,
    k 31.3.2009 som ukoncila pracovny pomer ale kedze k poberaniu podpory mi chyba 6 mesiacov, prihlasila som sa v socialnej poistovni ako dobrovolny platca...otazky:
    1. ci sa mam ist evidovat na urad prace od 1/4 alebo mam pockat tych 6 mesiacov, stym ze si budem platit zdravotne sama.
    2.vie mi niekto poradit, ci by sa to dalo aj tak ze by som sa zaevidovala na urad prace k 1/4 s tym, ze si platim dobrovolne Pv Nezam. a nasledne po siestich mesiacoch poziadam o vyradenie a znovuzaradenie s tym, ze potom narok uz budem mat?
    3. Neviete, ci je tam nejake obmedzenie casove v prihlaseni a odhlaseni na urad prace?

    Pytala som sa na socialke a tiez aj na urade prace, ale jednoznacnu odpovd som nedostala...prosim pomozte, kto ma skusenost..dakujem . pekny den
    xenia
    Rozpíš prosím obdobia, kedy si bola v posledných 4 rokoch zamestnaná na prac.zmluvu, resp. sama si platila poistenie v nezamestnanosti

    denpo je offline (nepripojený) denpo

    denpo
    Ahoj , môžem sa aj ja spytať ako je to z evidenciou na platením v pripade keď môj brat robil 12 rokov na Slovensku potom odisiel na 2 roky do zahranicia a teraz nanovo robi na Slovensku v pripade ked dostane vypoved ma narok na podporu?

    Evidencia na Urade práce a dobrovolne platenie poistenia v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.