Zavrieť

Porady

aké dojčenské mlieko?

Prosím za kamarátku všetky maminy, ktoré nemohli dojčiť, že kto im poradil konkrétnu dojčenskú výživu (ako je napríklad BEBA, ...a pod.) Bol to lekár ešte v pôrodnici alebo to bol niekto známy?
Usporiadat
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ja davam Bebu, som - teda mala je maximalne spokojna s jej mlieckom. Najprv mala Nutrilon HA, ale ten je horky, ani jej nechutil, potom normalny Nutrilon , ale mala stale problemy s bruskom z neho, tak sme dali Bebu a je dobre. Akurat moze sem tam zapekat, ale ani to nie moc. Ale nezlaknut sa, je v nich dost zeleza , to znamena, ze aj stolica moze byt zelena, ale pre istotu som aj ja dala vysetrit na rozbor, ci nahodou nie je nieco ako infekcia crevna alebo co, ale nic, je to z toho dopovaneho mlieka. Inak, Bebu kupi lacnejsie cez net. Ak sa rozhodne a bude mat zaujem, poslem link, kde si to objedna, nech tu nerobim reklamu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marushka11 Pozri príspevok
Prosím za kamarátku všetky maminy, ktoré nemohli dojčiť, že kto im poradil konkrétnu dojčenskú výživu (ako je napríklad BEBA, ...a pod.) Bol to lekár ešte v pôrodnici alebo to bol niekto známy?
Neviem, a čo tak klasický SUNAR??? Vyrástlo na ňom 80% terajších obyvateľov SVK a tu sme...
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ja som si urobila ešte na pôrodnici medzi mamičkami, čo už mali doma dieťa "bleskový" prieskum a najviac pozitívnych hlasov bolo
na francúzske mlieko. A veru sa mi to osvedčilo. Kombinovala som
klasické kojenie a doplnkom bolo uvedené mlieko...absolútne bez
problémov. Malinká má dnes už viac ako 9 mesiacov a krásne nám rastie...
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, a čo tak klasický SUNAR??? Vyrástlo na ňom 80% terajších obyvateľov SVK a tu sme...
Bez problemu aj Sunar. Asi je to vec zlozenia - co sa tyka babatka, aby nemalo zapchu a plynatost atd, a za dalsie iste aj cena. A Sunar je cenovo tak isto na tom, ako ostatne, takze asi tak.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Keď som bola v pôrodnici už teraz s 9 ročnou dcérkou, i keď som kojila opýtala som sa sestričiek, aké mliečko tam používajú a bola to BEBA a tak keď som po 6 mesiacoch stratila mliečko nasadila som BEBU a všetko bolo v pohode a tak som to opakovala aj pri synčekovi. Moja švagrinká dávala francúzske a malá jej z toho vrackala a jej doktorka jej tiež odporučila BeBU, že to je ľahko stráviteľné mliečko a malej vrackanie prešlo. Tak ti dávam len moje skúsenosti, ale každé dieťatko je iné, takže rozhodnutie je len na tvojej kamarátke a prajem veľa zdravíčka dieťatku aj mamine.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lorelei Pozri príspevok
Bez problemu aj Sunar. Asi je to vec zlozenia - co sa tyka babatka, aby nemalo zapchu a plynatost atd, a za dalsie iste aj cena. A Sunar je cenovo tak isto na tom, ako ostatne, takze asi tak.
No však preto aj ten predchádzajúci moj príspevok, lebo mne lekárka vravela, že Sunar má najmenej vedlajších účinkov( ako aj píšeš ty) a je celkom kvalitný( teraz ho inak vyrábajú Angličania), takže ja som za Sunar. Aj mojím detom sme ho dávali a všetko bolo OK, a keď povyrástli prešli sme na kašičku s názvom Hami.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lorelei Pozri príspevok
Bez problemu aj Sunar. Asi je to vec zlozenia - co sa tyka babatka, aby nemalo zapchu a plynatost atd, a za dalsie iste aj cena. A Sunar je cenovo tak isto na tom, ako ostatne, takze asi tak.
A ešte doplnok- a ešte je aj chutnejší Sunar, ako materské...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Keď mala dcéra 2 mesiace, zistili jej alergiu na kravské mlieko, nemohla Feminar ani Sunar (vtedy ešte neboli na trhu zahraničné mlieka), lekárka doporučila sójové sušené mlieko, ale po určitej dobe nevyhovovalo, ani jej nechutilo, mala stále problémy so stolicou, kakala len s pomocou teplomera, objavila sa i krv v stolici. Mali ju sledovať v nemocnici a lekárka, ktorá ju mala prijať do nemocnice mi dala jednoduchú otázku " Skúšali ste piť domáce kravské mlieko?" Nechápala som, lebo bola naň alergická...Ani nás neprijala do nemocnice,okamžite som hľadala v okolí niekoho, kto chová kravu a otec cestoval 4 km denne, nosil čerstvé domáce mlieko a dcére sa popravila i stolica a nemala žiadne zdravotné problémy...Dnes je z nej mladá slečna, mlieko pije dodnes i keď len z obchodu. Z rozprávania viem, že kedysi sa mlieko pilo domáce kravské, alebo kozie...podojené priamo do hrnčeka ešte teplé s penou....(to nemusím)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?
Ja nie, ja len originál, čerstvé
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja nie, ja len originál, čerstvé
No pýtam sa preto, lebo istý čas, keď produkcia bola vyššia ako spotreba, sme mlieko mrazili. Potom, keď spotreba stúpla, tak sme začali používať mrazené mlieko a hneď pri prvej fľaške ma zarazilo, že mlieko malo taký kovový pach (aj chuť). Tak sme ho vyliali, lebo sme si mysleli, že napáchlo od kovového vrchnáku.

Otvorili (rozmrazili) sme teda inú fľašu (sklenenú s plastovým vrchnákom) a pach sa opakoval. Tak sme sa pýtali v mliečnej banke, kam sme dávali mlieko, či je to bežné a tam potvrdili, že mlieko je v poriadku, tá chuť sa mení mrazením. Tak reku či si to všimol ešte aj niekto iný, kto mrazil materské mlieko...
0 0
zuwo111 zuwo111

zuwo111 je offline (nepripojený) zuwo111

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A ešte doplnok- a ešte je aj chutnejší Sunar, ako materské...
Stanislav, nedá mi nereagovať, MM sa UM nedá v ničom porovnávať !!! To, že ti ako dospelému možno chutí lepšie neznamená, že je lepšie. Pre bábätko je vždy lepšie MM. Nezatracujem UM, pretože ak nie je iná možnosť je to fajn náhrada, ale vždy je to len NÁHRADA. Nič v zlom, len som musela reagovať. Dojčím svojho syna už skoro 8 mesiacov a som presvedčená, že mu dávam to najlepšie. Takže tak, prajem všetkým pekný deň
0 0
zuwo111 zuwo111

zuwo111 je offline (nepripojený) zuwo111

mažem, prvýkrát sa to tvárilo, že to neodišlo ...
0 0
Kováčová.D Kováčová.D

Kováčová.D je offline (nepripojený) Kováčová.D

Momentálne som na RD.
ahojte ja dávam mojmu malému Nutrilon, ale HA, pretože ja som alergička. Chutí mu, nemáme s tým problem, akurat je oproti ostatným dost drahy...

inak mrazene MM som nechutnala...iba odsate a zohriate a bolo lepšie ako toto umele, take sladučke :-P
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Vidíš pri jeho príspevku ,ber to s humorom



Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja nie, ja len originál, čerstvé
V ďalšom príspevku sa priznal,že má rád len čerstvé....vidíš tie jazýčky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Kováčová.D Pozri príspevok
ahojte ja dávam mojmu malému Nutrilon, ale HA, pretože ja som alergička. Chutí mu, nemáme s tým problem, akurat je oproti ostatným dost drahy...

inak mrazene MM som nechutnala...iba odsate a zohriate a bolo lepšie ako toto umele, take sladučke :-P
Pokiaľ malý má nábeh na alergiu, alebo možno postačí aj to, že ty si alergička, je možné to HA dostať na predpis. Treba navštíviť alergologičku, popísať anamnézu a ak uzná, tak môže predpísať (teda ona doporučí a predpíše detská). Vtedy je cena miesto nejakých 12 len 6-7 € (záleží od lekárne).
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Chobot Pozri príspevok
A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?
Ja som mrazila, ale po rozmrazení malo takú divnú pachuť. Tak som to malej ani neskúšala dávať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ak sa nemýlim a dobre si pamätám už sa tu nedávno o mlieku debatovalo, ja som sa tam vyjadrila a stojím si za tým, že aj detské lekárky /ri odporučia mlieko podľa toho, kto ku nej chodí, ktorý zástupca ... vidno to najmä podľa letáčikov na výživu. Nakoľko si nemyslím, že Nutrilon by bol najlepší- poznám deti , ktoré po ňom vracali a rovnako deti pre ktoré bol zase nevhodný Sunar ... a pod. som zástanca kojenia- hoci prvú som nekojila, ale druhú 2,5roka.

Takže na značku presnú ťažko odporučiť, lebo každé dieťa je individuálne , rovnako hypoalerg. mlieka - nie je len značka Nutrilon! V lekárni radi pomôžu, event. objednajú .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zuwo111 Pozri príspevok
Stanislav, nedá mi nereagovať, MM sa UM nedá v ničom porovnávať !!! To, že ti ako dospelému možno chutí lepšie neznamená, že je lepšie. Pre bábätko je vždy lepšie MM. Nezatracujem UM, pretože ak nie je iná možnosť je to fajn náhrada, ale vždy je to len NÁHRADA. Nič v zlom, len som musela reagovať. Dojčím svojho syna už skoro 8 mesiacov a som presvedčená, že mu dávam to najlepšie. Takže tak, prajem všetkým pekný deň
Ahojky, máš uplnu pravdu a preto tam boli tie tri ikonky,myslel som to viacmenej ako žart ako písala alla
Máš pravdu, materské je najzdravšie, i keď fakt niekedy nieje taká možnosť...
Máš odomňa súhlas za pekný príspevok..., Pa
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alla66 Pozri príspevok
Vidíš pri jeho príspevku ,ber to s humorom




V ďalšom príspevku sa priznal,že má rád len čerstvé....vidíš tie jazýčky
Allka, myslel som to presne tak ako píšeš...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať