Zavrieť

Porady

Stavba z YTONG-u z jari do jesene

Podla informacii od vyrobcu YTONG-u nie je problem postavit stavbu v priebehu kalendarneho roka (z rari do jesene). No prisis tomu neverime. Byvame na Orave a na jar zaciname stavat rodinny dom. Radi by sme sa poradili, ci je vhodne zacat stavat na jar (stavba bude z YTONGU) a na jesen (resp. v zime) toho isteho roku sa nastahovat. (Ocenime najma rady tych, ktori takuto stavbu sami realizovali, alebo poznaju takyto pripad zo svojho okolia.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    ja som z Oravy a tiez som staval z ytongu cely dom ale urcite sa do neho neda nastahovat v ten rok. vlhkost vzduchu v novostavbe je 80-85%. takze si treba uvazit ci cca 6 mesiacov pockat alebo nachytat vsetky choroby co ste este nestihli.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Z presných tvárnic sa skutočne veľmi rýchlo stavia, ale so sťahovaním veľmi neponáhľaj. Vieš, ako sa hovorí. Práca kvapná, málo platná. Všetko má svoj čas a aj stavba potrebuje svoje. Aj keď ho postavíš do jesene, treba ho nechať cez zimu "uležať." Prepáč ten výraz, neviem si momentálne spomenúť na nič presnejšie alebo výstižnejšie. A tak ako písal drakul, z vlhkosti môžeš nachytať alergie a iné nepríjemnosti. Nestojí to za to.
    Ja by som to nazval, ze stavbu treba nechat "vyzriet". Radime sa aj preto, lebo sa nam dostavaju rozne nazory. Tiez sme skor za to vyzretie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dom z ytongu sa dá postaviť za 2 mesiace( hrubá stavba + strecha+omietky+poter).Ak začnete v apríli tak začiatkom júna máte v interiéry ukončené všetky mokré procesy. Potom úplne stačia tri letné mesiace (pri intenzívnom vetraní)na to aby dom vyschol.Na jeseň stačí poukladať podlahy , obklady ,vymaľovať a môžete sa sťahovať.Koniec koncov vlhkosť v dome si môžete pred nasťahovaním odmerať a podľa toho sa prispôsobiť.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Aktuálne info pre rýchlikov: Potery realizované v septembri. Vetrané až do začiatku mrazov. Momentálna teplota vo vnútri 12 C a vlhkosť 81%!!!. Tu položiť plávajúce podlahy ? Nábytok ? ...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cez leto 6.7 2007 som urobil potery.8.8 2007 položil plávajúce podlahy.Nemám žiadny problém.Ale ani ja nie som za rýchlostavby.

    Stavba z YTONG-u z jari do jesene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.