Zavrieť

Porady

Zisk penazi z ESF na podnikanie

Dobry den,
Chcem si otvorit pneuservis a predajnu autodielov. Ake su potrebne kroky na ziskanie penazi z ESF? Je lepsie podnikat na zivnost (sme dvaja), alebo si zalozit s.r.o?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kraisz je offline (nepripojený) kraisz

    kraisz
    Ak dobre viem na s.r.o. nedávajú dotáciu... Ja vybavujem tiež na predajňu autodielov

    ivavat je offline (nepripojený) ivavat

    ivavat
    Ked ideme do toho dvaja,je lepsie aby jeden mal zivnost a druhy bude zamestnanec,alebo obaja na zivnost? Ako treba postupovat?

    kraisz je offline (nepripojený) kraisz

    kraisz
    Mi budeme s kamošom tiež dvaja. Ale on už teraz má živnosť, takže dotáciu vybavujem len ja. Ja by som mal na starosti obchod a on servis. Existuje pre živnostníkov združenie, ale nechápem presne ako to celé je. Ale účtovníčka radila aby sme boli dvaja samostatní živnostníci. Z hladiska účtovníctva je to tak ľahšie. Možnože niekto iný Ti lepšie poradí. Ináč odkial si?

    kraisz je offline (nepripojený) kraisz

    kraisz
    Som z Nitrianskeho kraja. Ja som zaradený do inej skupiny nakolko som ZŤP. Príspevok sa pohybuje od nezamestnanosti v danej lokalite. Okolo 70 000 - 100 000 SK. Len teraz od 1, apríla platí nový zákon, teraz nikto nič nevie ako to bude ďalej prebiehať. Mala by byť komisia ktorá posúdi reálnosť danej živnosti. A asi aj školenie bude viacdňové. Doteraz boli ľahšie podmienky. Ale čo už...

    Zisk penazi z ESF na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.