Zavrieť

Porady

kultura a nocny zivot v parizi

ahojte,

chcel by som poprosit o radu niekoho, kto pozna alebo aspon trochu vie, co sa v parizi oplati pozriet(to najlepsie z najlepsieho - pamiatky, ulice, obchody, zakutia atd) a najma kam sa da vecer vyrazit za nocnym zivotom (diskoteka atd). mam na to 3dni a chcem to naplno vyuzit.

za kazdu dobru radu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Na Paríž su málo tri týždne od rána do noci. Najlepšie je asi mať dobrého sprievodcu. Je tam toho toľko že nech budeš kdekoľvek všetko je veľkolepé. Pre mňa bol nádherný Luvr a Versai, Sakreker, Notredame, večerná prechádzka a posedenie na Monmartre štvrť La Defence (nákupy), alebo aj tržnice, sú tam mnohé aj špecializované na ryby, syry, vína a ich atmosféra.
    Zaujímavá je aj večerná atmosféra na ulici okolo Molim Ruž. Skrátka obrovské množstvo možností.

    bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

    bubo236
    Bol som v Parizi uz niekolko krat a stale som nemal moznost vidiet vsetko co som chcel. V kazdom rocnom obdobi je uzasny, ale asi najviac na jar a na jesen. Moj sen bol pri prvej navsteve zavitat pod Eifelovku. Podarilo sa mi to, aj ked siet metra v Parizi vyzera trochu ako hlavolam....
    Odporucam navstivit aj neďaleký Disneyland....

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    dad111 Pozri príspevok
    Na Paríž su málo tri týždne od rána do noci. Najlepšie je asi mať dobrého sprievodcu. Je tam toho toľko že nech budeš kdekoľvek všetko je veľkolepé. Pre mňa bol nádherný Luvr a Versai, Sakreker, Notredame, večerná prechádzka a posedenie na Monmartre štvrť La Defence (nákupy), alebo aj tržnice, sú tam mnohé aj špecializované na ryby, syry, vína a ich atmosféra.
    Zaujímavá je aj večerná atmosféra na ulici okolo Molim Ruž. Skrátka obrovské množstvo možností.
    Veru, všetky tieto miesta sú nádherné a nezabudnuteľné. Bazilika na Montmartry je niečo, čo sa ani nedá opísať (asi jediné miesto, kde sa nesmie fotiť). Námestie maliarov a množstvo malých kaviarničiek má neopakovateľnú atmosféru. Neďaleko od Eifelovej veže sa nachádza Invalidovňa, kde sú uložené aj pozostatky Napoleona, Rodinovo múzeum...... Nedávno som sa z tohto mesta vrátila, ale veľmi rada by som ho navštívila opäť.

    mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

    mmaarreekk
    ak máte už dosť chodenia po pamiatkach (zväčša po pár dňoch), paríž je vynikajúce miesto na bezcielne túlanie sa nekonečnými uličkami...takto sme veľakrát narazili na miesta, o ktorých sme ani nevedeli

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    dad111 Pozri príspevok
    Na Paríž su málo tri týždne od rána do noci. Najlepšie je asi mať dobrého sprievodcu. Je tam toho toľko že nech budeš kdekoľvek všetko je veľkolepé. Pre mňa bol nádherný Luvr a Versai, Sakreker, Notredame, večerná prechádzka a posedenie na Monmartre štvrť La Defence (nákupy), alebo aj tržnice, sú tam mnohé aj špecializované na ryby, syry, vína a ich atmosféra.
    Zaujímavá je aj večerná atmosféra na ulici okolo Molim Ruž. Skrátka obrovské množstvo možností.
    Najviac som sa pobavil na tvojich poslovencenych nazvoch pamiatok. Ale s prispevkom ako takym suhlasim.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Ak máš len 3 dni, tak si treba určiť čo vlastne chceš vidieť. Múzea sú jeden deň v týždni zatvorené (väčšinou v pondelok, alebo utorok).
    Paríž je nádherný, bola som tam a idem zas
    Neviete niekto ako to je z fontánami v zámku Versailles, kedy striekajú ? V 2004 to bolo len raz za mesiac, ale neviem presne.
    Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    maja Pozri príspevok
    Ak máš len 3 dni, tak si treba určiť čo vlastne chceš vidieť. Múzea sú jeden deň v týždni zatvorené (väčšinou v pondelok, alebo utorok).
    Paríž je nádherný, bola som tam a idem zas
    Neviete niekto ako to je z fontánami v zámku Versailles, kedy striekajú ? V 2004 to bolo len raz za mesiac, ale neviem presne.
    Ďakujem
    V sobotu a nedeľu od 11.00 do 12.00.

    kultura a nocny zivot v parizi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.