Zavrieť

Porady

Balik z USA poslany kurierom

Ahojte! Dufam, ze som temu zle nezaradila, a ak ano tak sa vopred ospravedlnujem.
Tento tyzden som si cez ebay kupila vec v dost vysokej hodnote. Predavajuci mi ju chce poslat kurierom. Chcem sa spytat ako to prebieha? Za kolko dni mam balik doma? Kurierovi sa este nieco bude platit? Pretoze tzv. shipping som uz uhradila. Prepacte, ze sa pytam pre niekoho taketo lahke veci, ale este s tym nemam skusenost a moja "uzasna" anglictina mi brani spytat sa to rovno predavajuceho. Dakujem za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Môj manžel si z USA kúpil minulý rok malý potlačovací stroj asi za 1.500,-USD, vážilo to asi 15 kg, išlo to cca maximálne 1 týždeň prepravou UPS a stálo to cca 5.000,-Sk

    layla je offline (nepripojený) layla

    layla
    Ingrid a to postovne zaplatil tiez vopred cez paypay, alebo musel priamo kurierovi??? A kurier bol zo Slovenska? Lebo obavam sa toho ze mi niekdo zavola a vybafne na mna nieco po anglicky Mail s pomocou slovnika napisat este zvladnem, ale komunikaciu asi tazko...
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Náš dodávateľ si zaúčtoval prepravné k cene stroja, takže sme sa o nič nestarali /údajne ceny UPS a vôbec aj iné sú v USA lacnejšie ako u nás/, takže tento spôsob bol pre nás výhodný
    P.S. platba bola cez účet vopred.../

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    layla: neboj, nikto na teba nevybafne po anglicky, ak to ide kurierom, tak to predaju kurierom u nas v SR, maximalne ta budu kontaktovat kvoli udajom ak bude treba preclit, ale to bude v slovencine a ak sa bude preclievat, tak budes doplacat iba colny dlh, nic ine... ak to bolo v hodnote do 150,- EUR, tak clit nebudu a nic doplacat nebudes...

    layla je offline (nepripojený) layla

    layla
    dakujem vam za odpoved. balik ma hodnotu nad €150, takze s clom som pocitala. dufam, ze ku mne stastne dorazi .

    Balik z USA poslany kurierom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.