Zavrieť

Porady

mbank-konto vs. axa-konto

Má, prosím, niekto skúsenosti s mbank-kontom a AXA-kontom, príp. aké sú ich výhody či nevýhody.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    AXA konto v prvom rade nie je bankový účet, ale otvorený podielový peňažný fond. Síce s nízkym rizikom, ale predsa len tam nejaké tie 1-2% výkyvy môžu nastať. Samozrejme nespadá pod fond ochrany vkladov, keďže nejde o bankový vklad.

    Sporiaci účet v Mbanke je klasický bankový vklad a spadá pod poľskú ochranu vkladov ( tuším do 50 000 EUR).

    Peňažných podielových fondov sa netreba nejak extra báť ak sú eurové ( nehrozí menové riziko). Ale nie je tam 100% garancia štátu. Do peňažných fondov odporúčam vyjednať nulový vstupný poplatok - a dávať pozor na výšku ročného poplatku za správu.
    Naposledy upravil Filip Glasa : 05.04.09 at 16:13

    cancan je offline (nepripojený) cancan

    cancan
    ja pouzivam m-bank. zatial funguje bez problemov, ale musim sa priznat, ze hlavny ucet mam v CSOB - balik Pohoda. ked som si totiz m konto zakladala, este nerobili inkaso. zatial ich teda testujem, vyuzivam to aj na to, ze v mojom meste nemam bankomat CSOB, tak ked potrebujem vybrat, prevediem si na mkonto a odtial vyberam kde chcem (prve 3 vybery v mesiaci su zadarmo a to mi staci). nedavno som si otvorila aj e-max, tam je vyssi urok. odkladam si tam peniaze, ktore nepotrebujem na bezne platby

    mbank-konto vs. axa-konto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.