Zavrieť

Porady

Exekúcia - nepostih. sumy

potrebovala by som vysvetlit, ze ako je to s nepostihnutelnymi sumami pri exekucii -
1.priklad: zamestnanec je rozvedeny a plati vyzivne na 2 deti, ktore este nemaju 18 rokov - bude nepostihnutelna suma 25% alebo 70% ŽM? A ak by mali viac ako 18 rokov, tak kolko %?
2. priklad: zamestnanec je zenaty a ma 1 dieta do 18 rokov - budem pocitat nepostih. sumu aj na manzelku 25 % aj na to dieta 25 %, ci ako to je?
Viete niekto ako tie nepostihnutelne sumy komu pridelovat kolko % ?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    60% je len na povinného, t.j. na toho, komu sa exekúcia zráža.
    25% je na každú vyživovanú osobu, bez hľadu na to, či ide o manželku alebo dieťa a bez ohľadu na vek.
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 06.04.09 at 08:58

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    no dobre, ale v nariadeni 268/2006 je napisane ze na povinneho je 60 %. a az v §2 sa pise o 70% ak ide o vyzivne pre malolete dieta (ale tu ide o exekuciu , nie o zrazanie vyzivneho z vyplaty).

    A prosim, ktory odstavec z toho nariadenia, resp. kde mam hladat v akom zakone, ze mam na manzelku dat 25% a aj na dieta 25% (tu myslim dieta normalne, ked su zobrati manzelia a maju dieta, nie ked su rozvedeni a muz plati na to dieta vyzivne).
    Vobec mi nie je jasne ten §1 - nepise sa tam o dietati a resp. osobach, ktore povinny vyzivuje, ale pise sa o tom, ze komu poskytuje vyzivne.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    kvjetecko Pozri príspevok
    no dobre, ale v nariadeni 268/2006 je napisane ze na povinneho je 60 %. a az v §2 sa pise o 70% ak ide o vyzivne pre malolete dieta (ale tu ide o exekuciu , nie o zrazanie vyzivneho z vyplaty).

    A prosim, ktory odstavec z toho nariadenia, resp. kde mam hladat v akom zakone, ze mam na manzelku dat 25% a aj na dieta 25% (tu myslim dieta normalne, ked su zobrati manzelia a maju dieta, nie ked su rozvedeni a muz plati na to dieta vyzivne).
    Vobec mi nie je jasne ten §1 - nepise sa tam o dietati a resp. osobach, ktore povinny vyzivuje, ale pise sa o tom, ze komu poskytuje vyzivne.
    Opravila som pôvodný príspevok - pri bežných zrážkach sa odpočítava 60% (nie 70%) na povinného a 25% na každú vyživovanú osobu.
    Ak ide o zrážku výživného na maloletého, odpočítava sa iba 70% z týchto súm, t.j. pri takejto zrážke sa odpočíta na povinného 70% zo 60% (t.j. prakticky 42%) a na každú vyživovanú osobu 70% z 25% (prakticky 17,5%) zo životného minima.
    Kto je vyživovanou osobou jeuvedené v Zákone o rodine.

    Exekúcia - nepostih. sumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.