Zavrieť

Porady

Štrvrťročný prehľad za I Q

Ahojte,
prosím Vás, môžete mi niekto poradiť ako je to s vypisovaním štvrťročného prehľadu za I Q, ak zamestnanci majú iba zrážkovú daň? Konkrétne: zrážková daň za december 2008 bola zrazená v januári 2009, (uvediem ju v tomto prehľade) ale v akej mene? V eurách alebo v Sk?
A ak budú uvedené zrážkové dane v eurách - zaokrúhľujú sa? Lebo program mi to zaokrúhľuje na celé eurá napr. daň 13,28 EUR, zaokrúhli na 13 EUR.
Je to správne?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    libuš Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím Vás, môžete mi niekto poradiť ako je to s vypisovaním štvrťročného prehľadu za I Q, ak zamestnanci majú iba zrážkovú daň? Konkrétne: zrážková daň za december 2008 bola zrazená v januári 2009, (uvediem ju v tomto prehľade) ale v akej mene? V eurách alebo v Sk?
    A ak budú uvedené zrážkové dane v eurách - zaokrúhľujú sa? Lebo program mi to zaokrúhľuje na celé eurá napr. daň 13,28 EUR, zaokrúhli na 13 EUR.
    Je to správne?
    Ďakujem za odpovede.
    sumy sa vypisujú v eurách
    zrážkovú daň uvedieš nezaokrúhlenú na celé eurá - teda tak, ako si písala 13,28 a tak ako bola odvedená zo mzdy zamestnanca za príslušný mesiac a zároveň odvedená na účet DÚ.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Prosím prosím podáva sa aj nulový prehľad? Zamestnávateľ má 1 zam. s hrubou mzdou 300eur takže preddavky neplatí. Prosím o radu nech niečo nezbabrem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    rommy Pozri príspevok
    Prosím prosím podáva sa aj nulový prehľad? Zamestnávateľ má 1 zam. s hrubou mzdou 300eur takže preddavky neplatí. Prosím o radu nech niečo nezbabrem
    áno, podáš aj nulový prehľad

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Tlačivo Prehľad o zrazených za I.Q

    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD></TD></TR><TR><TD> </TD></TR><TR><TD>prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch:</TD></TR><TR><TD></TD></TR></TBODY></TABLE>

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Prosím, mám jediného zamestnanca a v marci mu vyšla daň 1,84 Eura. V Prehľade uvediem túto daň, alebo tam napíšem 0. ďakujem

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    V prehľade uvedieš túto daň v 3/2009 1,84 a v ďaľšom kvartáli 4/09 uvedieš úhradu tej dane . / ovšem keď to bola marcová výplaty /

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dopravca Pozri príspevok
    Prosím, mám jediného zamestnanca a v marci mu vyšla daň 1,84 Eura. V Prehľade uvediem túto daň, alebo tam napíšem 0. ďakujem
    Neuviedol si síce, o akú daň sa jedná, ale ak je to daň preddavková, tak tu dáš do prehľadu za 1.štvrťrok, mesiac 3 a ak je to daň zrážkou, tak ju dáš až do 2.štvrťroku, mesiac 4

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Neuviedol si síce, o akú daň sa jedná, ale ak je to daň preddavková, tak tu dáš do prehľadu za 1.štvrťrok, mesiac 3 a ak je to daň zrážkou, tak ju dáš až do 2.štvrťroku, mesiac 4

    Renča keď si tu mám pravdu s tou úhradou, keď uhradím v 4/2009 uvádzam v 4/2009. Dík.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Monika C. Pozri príspevok
    Renča keď si tu mám pravdu s tou úhradou, keď uhradím v 4/2009 uvádzam v 4/2009. Dík.
    Monika, zrazenú predd.daň za 3/09 a uhradenú v 4/09 uvádzaš v 3/09.
    Daň zrážkou zrazenú za 3/09 a uhradenú v 4/09 uvádzaš v 4/09.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Díki Renka - dobrá mzdárka človek už v tých veciach má chaos napr. mám firmu kde pred. daň napr. za 3/09 uhradia až dakedy v máji alebo v júni potom ich dávam / úhradu / do toho mesiaca kedy bolo uhradené je to tak ok.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    dopravca Pozri príspevok
    Prosím, mám jediného zamestnanca a v marci mu vyšla daň 1,84 Eura. V Prehľade uvediem túto daň, alebo tam napíšem 0. ďakujem


    Prepáčte, zle som sa vyjadril. Je to preddavková daň. Išlo mi o tú sumu. Z vašich vyjadrení som pochopil, že daň sa odvádza a uvádza aj keby išlo o 0,14 eura. ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Monika C. Pozri príspevok
    Díki Renka - dobrá mzdárka človek už v tých veciach má chaos napr. mám firmu kde pred. daň napr. za 3/09 uhradia až dakedy v máji alebo v júni potom ich dávam / úhradu / do toho mesiaca kedy bolo uhradené je to tak ok.
    Monika, tak datum úhrady neuvádzaš, nakoľko daň-obe nebola uhradená v plnej výške. Uvedieš len dátum, kedy bola daň zrazená zamestnancom.

    PS: Ď.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Poprosím o odpoveď - práca na základe DovP bola vykonaná v marci - 1 deň - dohodár dostal hneď na ruku vyplatenú sumu - teda vtedy mu bola daň aj zrazená, ale daň bola odvedená až 15.4. Predpokladám, že to je tak správne - ale teraz neviem, či tú zrážku dane uviesť do prehľadu za 1.Q. r.8. s marcovým dátumom a odvod až v prehľade za 2.Q./r.10/?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Leila2006 Pozri príspevok
    Poprosím o odpoveď - práca na základe DovP bola vykonaná v marci - 1 deň - dohodár dostal hneď na ruku vyplatenú sumu - teda vtedy mu bola daň aj zrazená, ale daň bola odvedená až 15.4. Predpokladám, že to je tak správne - ale teraz neviem, či tú zrážku dane uviesť do prehľadu za 1.Q. r.8. s marcovým dátumom a odvod až v prehľade za 2.Q./r.10/?
    Zrážku dane uviesť do prehľadu za 1.Q., odvod v 2.Q.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Stal sa mi taký prípad, že v prehľade za I.Q v mesiaci január bola zrážková daň za mesiac december. Program mi to hodil v SK do výkazu konkr. 380 SK.ako zrazená aj odvodovú povinnosť. Ja som to neopravil na EUR. že je to za starý rok. Ale úhradu som dal v EUR a to 12.61 €. Výkaz som odovzdal nik mi nič nepovedal. Minulý týždeň idem do banky a máme exekúciu na účte.. Nevedel som za čo veď všetko máme uhradené v poriadku. Po pátraní som zistil, že rozdiel medzi SK a Eur t.j. 367,68 € brali na DU ako nedoplatok a dali na to exek. Sranda, že ani listom ani tel. sa
    nesnažili žistiť či je to skutočne tak. Batorek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.