Zavrieť

Porady

Obnovenie živnosti a platenie odvodov

chcela by som sa spýtať SZČO po 2 rokoch obnovil prerušenú živnosť, je povinný platiť ZP z min VZ alebo z toho posledného pred prerušením živnosti.
A ako to je so SP ??

ďakujem všetkým za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sea je offline (nepripojený) sea

    mama troch synov sea
    podobný príspevok som dala prednedávnom aj ja a stále nikto neodpovedá - asi je to nejaká zakliata téma ... ?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Nakoľko na platenie odvodov do SP sa vychádza z DP za minulý rok a on teda príjem nemal tak nemá povinnosť platiť poistné, môže ale platiť dobrovoľne.

    Opravujem:
    SZČO ak nemal v predchádzajúcom roku príjem z ktorého by sa mu vypočítali odvody na ZP je povinný platiť minimálny preddavok stanovený sadzbou poistného z minimálnej mzdy platnej k 1. 1. kalendárneho roka. SZČO ak zároveň aj zamestanec si v súbehu určuje preddavok sám, ak si určí menej ako 3 €, nemusí platiť preddavok vôbec, ZP vyrovná v RZZP v r.2010
    Naposledy upravil babi2 : 06.07.09 at 19:05

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    babi2 Pozri príspevok
    Nakoľko na platenie odvodov do SP sa vychádza z DP za minulý rok a on teda príjem nemal tak nemá povinnosť platiť poistné, môže ale platiť dobrovoľne. Tak isto poistné do ZP sa vychádza z DP za rok 2008, nakoľko nemal príjem nemusí platiť a potom si ZP doplatí v ročnom zúčtovaní v r.2010
    Ak celý rok 2007 nepodnikal, do sociálnej poisťovne môže platiť poistné od 1.7.2009 dobrovoľne, ale do zdravotnej poisťovne musí SZČO po obnovení živnosti po 2 rokoch platiť poistné minimálne z minimálnej mzdy. Ak podniká popri zamestnaní a zamestnávateľ odvádza poistné na zdravotné poistenie, postačuje ak poistné na zdravotné poistenie za rok 2009 doplatí pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia za rok 2009 v r. 2010.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Mária.K. Pozri príspevok
    Ak celý rok 2007 nepodnikal, do sociálnej poisťovne môže platiť poistné od 1.7.2009 dobrovoľne, ale do zdravotnej poisťovne musí SZČO po obnovení živnosti po 2 rokoch platiť poistné minimálne z minimálnej mzdy. Ak podniká popri zamestnaní a zamestnávateľ odvádza poistné na zdravotné poistenie, postačuje ak poistné na zdravotné poistenie za rok 2009 doplatí pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia za rok 2009 v r. 2010.
    Súhlasím, opravila som svoj príspevok aby som nezavádzala

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sea Pozri príspevok
    podobný príspevok som dala prednedávnom aj ja a stále nikto neodpovedá - asi je to nejaká zakliata téma ... ?
    odpoveď tu

    http://www.porada.sk/1097653-post9.html

    sea, k tej zakliatej téme. Na PORADE si už 5 rokov, predpokladám, že ovládaš vyhladávanie. Platenie odvodov po pozastavenej živnosti je tu rozoberané niekolkokrát.

    Obnovenie živnosti a platenie odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.