Zavrieť

Porady

Uznanie záväzku -účtovanie

Milí poradáci, neviem ako správne zaúčtovať nasledovné:
zaplatili sme z účtu sro-čky faktúru na 15000 EUR za našu bývalú FO, ktorá nemala na účte dostatok penazí, vystavila som dohodu o uznaní záväzku, len neviem ako to správne zaúčtovať v tej sro-čke -pretože faktúra nie je nákladom sro-čky ale FO!
V FO som to zaúčtovala ako úhradu danej faktúry do nákladov a vznik ostatného záväzku voči sro. (môže byť? -lebo si zýšim týmto VOZD a v podstate záväzok mi zostane v tej istej výške- len voči inej firme, tak neviem).
V sro-čke
Zaúčtovala som to zatiaľ takto:
315/261?? -pohľadávku voči FO
261??/221 -úhrada dotyčnej faktúry za FO
nechcela som použiť žiadne výnosové ani nákladové účty, pretože podľa mňa ide len o požičanie penazí a nesúvisí to nejako s nákladmi a výnosmi.
keď mi FO uhradí, tak zaúčtujem
221/315
Môže mi to niekto odobriť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    to mi fakt nikto neporadí? Ako by ste postupovali? Ja sa z toho môžem aj zblázniť, šéf rozkáže kolegyni zaplatiť faktúru z hociakého účtu, na ktorom sú peniaze a ja mám potom takéto problémy to zaúčtovať... ale nejako sa to musí predsa dať nie?

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    Silvia123 Pozri príspevok
    Milí poradáci, neviem ako správne zaúčtovať nasledovné:
    zaplatili sme z účtu sro-čky faktúru na 15000 EUR za našu bývalú FO, ktorá nemala na účte dostatok penazí, vystavila som dohodu o uznaní záväzku, len neviem ako to správne zaúčtovať v tej sro-čke -pretože faktúra nie je nákladom sro-čky ale FO!
    V FO som to zaúčtovala ako úhradu danej faktúry do nákladov a vznik ostatného záväzku voči sro. (môže byť? -lebo si zýšim týmto VOZD a v podstate záväzok mi zostane v tej istej výške- len voči inej firme, tak neviem).
    V sro-čke
    Zaúčtovala som to zatiaľ takto:
    315/261?? -pohľadávku voči FO
    261??/221 -úhrada dotyčnej faktúry za FO
    nechcela som použiť žiadne výnosové ani nákladové účty, pretože podľa mňa ide len o požičanie penazí a nesúvisí to nejako s nákladmi a výnosmi.
    keď mi FO uhradí, tak zaúčtujem
    221/315
    Môže mi to niekto odobriť?
    Načo je ti účet 261?
    a nema to byť nahodou účet 378? alebo 355? ten zápis by som priložila k výpisu z účtu...

    Uznanie záväzku -účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.