Zavrieť

Porady

zamknutie priečinka

da sa prosim vas niečo ako uzamknúť daný priečinok?....... ako niečo podobné vo worde - že vám nič neukáže a nevpustí vás do dokumentu, kým nedáte heslo.......

lenže v normálnom priečinku napr. v mojich dokumentoch.......

(WIN XP)

vdaka !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

    BKJURAJ
    Fero11 Pozri príspevok
    existuje, ale je to uplne k nicomu, radsej si to zbal pod heslom do raru
    Odpoved na jednotku.

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Zdravím,
    nevím, jestli je zaheslování složky nebo souboru k ničemu, záleží asi na jednotlivém člověku.
    Osobně používám (pokud již něco takového potřebuji) zaheslování v RARu, ale pokud tento program třeba nemáš, používám i jednoduchý program Cryptext, který přidá do kontextového menu položku Encrypt a Decrypt a přímo pod pravým myšítkem můžeš složku nebo soubor zaheslovat.
    Program je freeware
    Stáhneš třeba zde:
    http://www.slunecnice.cz/sw/cryptext/

    Tady můžeš najít i další programy
    http://www.slunecnice.cz/sprava-zabe...ace/sifrovani/

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jurho Pozri príspevok
    da sa prosim vas niečo ako uzamknúť daný priečinok?....... ako niečo podobné vo worde - že vám nič neukáže a nevpustí vás do dokumentu, kým nedáte heslo.......

    lenže v normálnom priečinku napr. v mojich dokumentoch.......

    (WIN XP)

    vdaka !

    Hľadal som aj ja takúto možnosť, ale bohužiaľ nie je tak jednoduché chrániť priečinok v PC, ak sa prihlasujete všetci pod jedným menom. Jedine keby sa každý na PC prihlasoval pod vlastným menom a heslom, vtedy iný užívateľ nemá možnosť vidieť tvoje súbory, ktoré sú uložení v adresári C:/Documents and settings/tvoje meno/. Takže upresni, či je to spoločné PC, ak nie, tak či sa prihlasujete pod jedným už. menom. Ak je to sieťový PC, tak je možné riešiť to (ne)zdieľaním priečinka.

    Preto rada od Fera11, aby si si to zbalil WinRaraom alebo WinZipom je skutočne najužitočnejšia, kedykoľvek to môžeš svojim heslom rozbaliť.

    dobrak je offline (nepripojený) dobrak

    dobrak
    Fero11 Pozri príspevok
    existuje, ale je to uplne k nicomu, radsej si to zbal pod heslom do raru
    Nie je to tak, mám malý program, čo vytvorí priečinok na heslo, mám to 2 roky a je to bez problémov. Môžem poslať zadarmo.

    dobrak je offline (nepripojený) dobrak

    dobrak
    Mám taký priečinok už 2 roky a ide to dobre. Je to malý program, ktorý taky priečinok vytvorí.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    dobrak Pozri príspevok
    Mám taký priečinok už 2 roky a ide to dobre. Je to malý program, ktorý taky priečinok vytvorí.
    NESKORO ALE PREDSA :>D

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    dobrak Pozri príspevok
    Nie je to tak, mám malý program, čo vytvorí priečinok na heslo, mám to 2 roky a je to bez problémov. Môžem poslať zadarmo.
    No niekedy som pouzival program DiskPasswordProtection, je to super program. Program skryje celu particiu, proste fakt je to dobre. Ale raz som preinstaloval system a ta povodna particia uz nemala nazov napr, F, ale D a uz som sa k datam nemohol dostat, aj ked som to zas preinstaloval a donutil som, aby sa to volalo F, ale bohuzial. Uz ten program ale nepouzivam.
    Mozem ho odporucit, ale pred akoukolvek pracou s particiamy odporucam zaheslovanu particiu odomknut. Ak ma niekto zaujem, mozem poslat link na full disk_password_protection4.8.624.0 (sice uz je to asi starsia ver. ale je OK)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dobrak Pozri príspevok
    Nie je to tak, mám malý program, čo vytvorí priečinok na heslo, mám to 2 roky a je to bez problémov. Môžem poslať zadarmo.
    Ak to nie je veľký súbor (do 5 MB), pošli mi ho na chrobak7(zavinač)post.sk.

    Díky, odskúšam.
    Ahojte, chcel by som sa poradiť nainštaloval som si do PC program ktorý ste poradili tzv. Cryptext a chcel som si uzamknúť priečinok. nevedel som v tom robiť .. klikol som pravým tlačidlom na priečinok a klikol Encrypt .. nastavil som tam heslo a všetko bla bla bal .. a došlo k chybe nemam zalohovany priečinok v ktorom mam velmi dolezite veci a nieco mi urobilo so subormi nemozem ich otvorit poradte mi prosim niekto .. nemam zalohu a je to dolezite ..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.