Zavrieť

Porady

Pretahovanie buniek

Caute poradaci.
Mam ohromne velky problem,ked pretahujem mysou bunku nie vdy potrebujem pretiahnut aj ramcek,otazka stoji ci sa neako neda zabranit pretahovaniu ramceka okolo bunky,chcem pretiahnut len to co je v bunke.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

    Studentka UKF Ivus44
    ked pretahujes, znamena, ze kopirujes. nemozes to spravit metodou tahaj a pusti ale ked to chces takto, musis dat kopirovat a potom vlozit inak a vlozit iba text. mas moznost vlozit text, format, vzorce.... takze iba vlozit inak a text

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Odpoveď si dostal. Počítaj však s tým, že skoro vždy budeš musieť dodatočne upravovať formát buniek.

    jokova je offline (nepripojený) jokova

    jokova
    Prisiel som na ohromnu vec,ked pretahujem bunku tak ju pretiahnem pravym tlacidlom mysi a ked ho uvolnim da mi ponuku co chcem spravit.A bunky nemusim vobec upravovat. Perfektne,skuste si to odporucam.
    Naposledy upravil jokova : 10.04.09 at 17:21

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jokova Pozri príspevok
    Caute poradaci.
    Mam ohromne velky problem,ked pretahujem mysou bunku nie vdy potrebujem pretiahnut aj ramcek,otazka stoji ci sa neako neda zabranit pretahovaniu ramceka okolo bunky,chcem pretiahnut len to co je v bunke.
    dakujem

    Urob si na to makro. Nástroje>Makro>Zaznamenať nové makro
    urob potrebné úkony, Ukonči makro a daj si ho uložiť. Spúšťanie si daj pomocou kombinácie kláves.
    Naposledy upravil marjankaj : 10.04.09 at 17:26

    jokova je offline (nepripojený) jokova

    jokova
    No to makro je mozno super ale ja sa to este len ucim a makro mi nic nehovori.Ak mas cas napis nieco o nom dik.Idem zatial spekulovat ako to funguje.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jokova Pozri príspevok
    No to makro je mozno super ale ja sa to este len ucim a makro mi nic nehovori.Ak mas cas napis nieco o nom dik.Idem zatial spekulovat ako to funguje.
    Neviem, či to bude vyhovovať. Vyskúšaj.

    jokova je offline (nepripojený) jokova

    jokova
    To som hladal dik.Je tu uz len mensi problem,mam zakazane makro lebo mi pise ze makra mozu obsahovat viry.Neviem co si vybrat.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    toto môžeš otvoriť, neboj sa, žiaden vír od marjankaj neskočí do tvojho PC

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Myslím, že už sa to podrobnejšie ani nedá vysvetliť. marjankaj ti to v prílohe ukázala absolútne perfektne. najlaickejšie povedané je, že makro je ako magnetofón. spustíš nahrávanie a ono si pamätá všetko krok po kroku tak, ako to robíš, až pokiaľ ho nevypneš.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jokova Pozri príspevok
    Nemyslel som od marjankaj ale vseobecne z internetu a tak.
    Ešte doplním. Tie makrá len trochu urýchľujú postup. Miesto spustenia makra môžeš ísť cez Upravy>vložiť špeciálne> a tam si zaškrtneš buď hodnoty alebo formáty prípadne iné. Ak začínaš, možno takto by to bolo lepšie. Viac sa oboznámiš s možnosťami, ktoré EXCEL poskytuje. A ochranu makier si môžeš kedykoľvek vypnúť alebo zapnúť. Nástroje>makro>zabezpečenie


    P.S. Ten tvoj postup v príspevku č.5 je pre tento konkrétny prípad asi najvhodnejší.
    Naposledy upravil marjankaj : 11.04.09 at 18:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.