Zavrieť

Porady

legalizacia windowsu

ahoj.poradi niekto ako zlegalizovat windows xp a kolko to stoji? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Fero11 Pozri príspevok
    respektive pojdes do najblizsej PC predajne a kupis si ho
    Nechcem ti kazit sviatky, ale pokial viem tak XP sa uz nepredava, dava sa OEM verzia na nejake lacnejsie NB.
    Ak chces XP musis kupit Whistu - "dovngrovdovat" :>D

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kergulaan Pozri príspevok
    Nechcem ti kazit sviatky, ale pokial viem tak XP sa uz nepredava, dava sa OEM verzia na nejake lacnejsie NB.
    Ak chces XP musis kupit Whistu - "dovngrovdovat" :>D
    ... ako vidím, predáva sa ešte...

    http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000130002300677

    a tuje legalizačná sada pre Win XP professional:

    http://www.alza.sk/oem-microsoft-win...gk-d108776.htm

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    kergulaan Pozri príspevok
    Nechcem ti kazit sviatky, ale pokial viem tak XP sa uz nepredava, dava sa OEM verzia na nejake lacnejsie NB.
    Ak chces XP musis kupit Whistu - "dovngrovdovat" :>D
    V pohode, uz je po sviatkoch, ale ako vidno, tak predavaju sa a ludia su po XPeckach ako sialeny. Chudaci ty, co im nanutia oem visty na notebookoch, preto ked som davnejsie kupoval NB kamosovy, tak som sa snazil bez Os a s podporou XP

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ja mám takúto otázku: Kúpil som bedňu s nálepkou certifikátu XP Pro (na obrázku). Keď do nej poskladám akýkoľvek počítač, nainštalujem XP Profesional (SP 2 alebo SP 3, český alebo anglický) z napáleného CD, zadám čislo z nálepky, bude to legálny XP??? Pôjde to legálne na internet, alebo mi je tá nálepka nanič?
    nalepka.JPG  

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Branislav Hric Pozri príspevok
    Nekupuj visty. Onedlho tu bude windows 7 a to by malo byt lepsie ako visty.
    Skusal si niekedy Win7 alebo Vistu ked to tak porovnavas?Ci zas len citas neoverene info?Na stary pomyly pc stary OS......

    eloelic je offline (nepripojený) eloelic

    eloelic
    Nepojdte ti to, pretoze po nainstalovani a zadani Tvojho serioveho cisla, Ti bude plynut 30 dnova lehota na zaktivovanie windowsu. To budes musiet spravit cez internet alebo cez telefon. Ale kedze Ti nebude sediet hardwarove ID /pretoze ten OS bol vydany presne s tou konfiguraciu co si mal/, tak sa Ti OS neaktivuje.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    eloelic Pozri príspevok
    Nepojdte ti to, pretoze po nainstalovani a zadani Tvojho serioveho cisla, Ti bude plynut 30 dnova lehota na zaktivovanie windowsu. To budes musiet spravit cez internet alebo cez telefon. Ale kedze Ti nebude sediet hardwarove ID /pretoze ten OS bol vydany presne s tou konfiguraciu co si mal/, tak sa Ti OS neaktivuje.
    AD ABSURDUM
    Kupim pocitac s OEM ver Win, po case sa mi pokazi HD - vymenim, to mam kupovat novy Win, resp ked vymenim RAM alebo z nejakeho dovodu MB.
    Na co sa vlastne viaze licencia OEM (Only empty machine ak sa nemylim)

    eloelic je offline (nepripojený) eloelic

    eloelic
    Podla coho sa aktivuje OS? Podla vygenerovaneho ID, ktora je na zaklade serioveho cisla a typu PC. Mam takych PCs v praci dost, a ked som chcel dat seriove cislo inemu PC, tak ma to poslalo niekam, najskor aktivacia cez internet a potom aj v centrale Microsoftu.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ja som si myslel, že len verzia Home je na jeden hardware (na jedno použitie).
    Ale toto je XP Profesional, tak teraz neviem, aký je v tom vlastne rozdiel?
    To keď sa mi pokazí PC a kúpim si novú základnú dosku, to si musím hneď kúpiť aj nové XP?

    eloelic je offline (nepripojený) eloelic

    eloelic
    Podla skusenosti co som nadobudol, a podla Tvojej obrazovej prilohy, je ten windows xp urceny na tu konfiguraciu co tam mas.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Tuším sú XPčka viazané na MB a CPU. teda po výmene týchto komponentov sa nevygeneruje rovnaký aktivačný kód.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    mpca má pravdu. Nový kód sa vygeneruje podľa komponentov. Lenže sa môže stať, že je poškodená MB a CPU, vtedy sa robí výmena. V takom prípade sa znova registruje Win na základe týchto komponentov. Pokiaľ v priebehu 1 roka sa neinštaloval Win na iné "železo", tak legalizácia prebehne bez problémov. Podobný prípad som mal aj ja, keď som menil MB a CPU. Registroval som si Win, ale radšej som to urobil cez telefón, pýtali sa dôvod, udal som dôvod a za chvíľu som mal aktivačný kód. Ono sa totiž počíta s tým, že nič nie je dokonalé a môže sa vyskytnúť porucha alebo chyba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.