Zavrieť

Porady

skonto

Dobrý deň poraďáci,

prosím Vás o radu. Dodávateľ poslal faktúru a nakoľko sme mu ju zaplatili skôr, dostali sme zľavu- skonto 1%, čo dodávateľ napísal rukou na faktúru- zaplatené skôr- 1% skonto. Chceli sme poslať doklad, na základe ktorého by sme skonto zaúčtovali (predpokladám, že dobropis), ale odvolával sa na to, že to takto normálne robí a nič iné neposiela. Je to tak v poriadku, ako to mám zaúčtovať? je to ešte k tomu zahraničný dodávateľ.

Ak vie niekto poradiť, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Treba trošku hľadať, kým zadáte otázku...
    Pozrite tu: [SEARCH]skonto[/SEARCH]

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Zaradila som moju otázku pod túto tému , pretože som nenašla žiadny podobný prípad v ostatných témach.Ide tiež o skonto dohodnuté zmluvne na tzv.zádržné-je to pojem, ktorý je zavedený u stavebných firiem a predstavuje časť peňazí z vyfakturovaných prác ako finančná zábezpeka na skryté závady počas záručnej doby , ktorá býva cca 62 .mesiacov a predstavuje zväčša sumu 10% .O túto sumu nám odberateľ zaplatí menej so svojej pohľadávky.Doplatí nám ju po tých cca 62.mesiacoch .Ale teraz sme sa z odberatelom dohodli, že nám zádržné uvolní už po 12.mesiacoch, ale so skontom 1% -čiže uvolní nám nie 10 % ale len 9 % -vedel by mi niekto poradiť ako to zaúčtovať ,práce boli uskutočnené v roku 2009 a dohoda o skorom uvolnení sa podpísala teraz.Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.