Zavrieť

Porady

PN-ka SZČO

Dobrý deň
potrebovala by som poradiť ako je to s PN-kou Szčo
Môj manžel je SZČO klampiar. potrebovala by som poradiť ako je to s PN-kou.
Kde to má nahlasovať, kto mu ju platí, či má vôbec nárok na Pn-ku, ako sa to počíta a vlastne aký je celý postup okolo toho. vytkol si členok a predpokladáme, že také 2-3 týždne sa na to nemôže postaviť.
ďakujem za rady
Usporiadat
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Ak si platí odvody do sociálnej poisťovne, tak PN odovzdáš do SP
odovzdávaš - žiadosť o náhrada príjmu
- žiadosť o nemocenske
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Micifuzik Pozri príspevok
Dobrý deň
potrebovala by som poradiť ako je to s PN-kou Szčo
Môj manžel je SZČO klampiar. potrebovala by som poradiť ako je to s PN-kou.
Kde to má nahlasovať, kto mu ju platí, či má vôbec nárok na Pn-ku, ako sa to počíta a vlastne aký je celý postup okolo toho. vytkol si členok a predpokladáme, že také 2-3 týždne sa na to nemôže postaviť.
ďakujem za rady
Podstatná otázka, platil si odvody do SP? Ak nie, nárok na nemocenské nemá. Ak platil a platí, nemocenské vypočíta z VZ SP.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

musí szčo v čase PN platiť odvody do SP a ZP?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
janaGT Pozri príspevok
musí szčo v čase PN platiť odvody do SP a ZP?
Nie, ale ak je dobrovoľným platcom PvN takto áno. Aspoň moja klientka toto poistenie platiť musela aj počas PN, SP to od nej žiadala.
Naposledy upravil Sabadka : 24.04.09 at 07:32 Dôvod: preklep
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Sabadka Pozri príspevok
Nie, ale ak je dobrovoľným platcom PvN takto áno. Aspoň moja klientka toto poistenie platiť musela aj počas PN, SP to od nej žiadala.
a ešte sa spýtam, ak je PN od 12.3. musí platiť aj za 03/09?
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

vypočítaj si alikvotnú čiastku t.z. za 11 dní v marci musí zaplatiť poistné
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Danuulienka Pozri príspevok
vypočítaj si alikvotnú čiastku t.z. za 11 dní v marci musí zaplatiť poistné
chvalabohu, ja mu nerobím účto, to len získavam info pre môjho bratranca.
Ja robím len PÚ.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Danuulienka Pozri príspevok
vypočítaj si alikvotnú čiastku t.z. za 11 dní v marci musí zaplatiť poistné
to platí pre SP aj ZP?
Viem, že zaniesol papiere len na SP, ako to treba zdokldovať na ZP?
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

na ZP platíš aj počas PN plnú sumu a potom za obdobie PN Ti vznikne pri ročnom zúčtovaní ZP preplatok
Naposledy upravil Danuulienka : 24.04.09 at 17:50
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

na ZP vlastne ani neposielaš doklad o PN len k ročnému zúčtovaniu žiadaš zo ZP potvrdenie o PN a vzniknutý preplatok Ti potom na základe ročného zúčtovania vráti
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Danuulienka Pozri príspevok
na ZP vlastne ani neposielaš doklad o PN len k ročnému zúčtovaniu žiadaš zo ZP potvrdenie o PN a vzniknutý preplatok Ti potom na základe ročného zúčtovania vráti

Myslela si potvrdenie zo SP o PN asi.
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

áno opravujem zo SP potvrdenie
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Na základe potvrdenia o vyplatených nemocenských dávkach (zo SP) si môže znížiť aj zálohovú platbu do ZP ... nemusí čakať na preplatok rzzp. samozrejme doložiť!
(neúverujem žiadnu inštitúciu, keď nemusím)
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Môže si SZČO počas PN uplatňovať nejaké náklady - napr. na telefón, internet a pod. ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Katy a R Pozri príspevok
Na základe potvrdenia o vyplatených nemocenských dávkach (zo SP) si môže znížiť aj zálohovú platbu do ZP ... nemusí čakať na preplatok rzzp. samozrejme doložiť!
(neúverujem žiadnu inštitúciu, keď nemusím)

Toto plati od 09/2005? Ale je potrebné zájst do prislusnej zdravotnej poistovne aj s tym papierom zo SP inak ak to SZCO neurobi, tak plati nadalej plne preddavky?

mam teraz hlavu v smutku a listujem zakonmi aj poradou ako diva, pretoze musim urobit dodatocne rzzp od roku 2005, pretoze mi klientka az teraz doniesla papiere, ze bola PN... je to na slaktrafenie... keby nemala nezrovnalosti so ZP o plateni resp. skor o nedoplatkoch tak nato ani nepridem... pritom som sa na pn-ky vzdy pytala...

Mam nachystanu tabulku s predpismi od roku 2005 a neviem, ci mam teda pocitat pn-ky uz priamo do predpisu alebo nechat predpis v plnej sume a zohladnit to az v rzzp.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ja som to zohladnovala az v RZZP.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

k tym nezrovnalostiam s platbami do ZP mi doniesla aj vytlaceny mejl s predpismi poistneho za vsetky roky odkedy podnika plus druhy papier kde su zase uvedené vsetky platby do ZP. Skoda ze to ZP neurobila tak, ze k predpisu nenapisali datum uhrady... vedela by som tak hned, ci dany predpis uhradila do 30.6. ... takto to musim rucne spocitat a zistit...

no ale k tym predpisom... od roku 2005 ma vsade mesacny predpis neponizeny... len este zahadou mi ostava, ze v roku 2006 a 2007 ma spolu 11x uvedené storno celeho mesacneho predpisu (je to identicky riadok aj na tu istu sumu ako je predpis ale ma priznak T, co znamena storno) a tomu veru nerozumiem, ci to znamena ze dany preddavok sa neplati alebo co?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

este si chcem overit, ze poistencom statu sa stava az ked jej je priznane nemocenske pocas pn...

ak by bola na pn ale nedostavala nemocenske, nesplna tak podmienku poistenca statu a toto obdobie ani neuvediem do rzzp.

spravne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Andrejka, tá zmena v zákone o zdr.poistení, že SZČO nemusí vôbec platiť preddavky počas PN, platí asi od 05/2008. Predtým to bol dosť komplikovaný výpočet, mohol platiť preddavky v zníženej výške. Musí mať nárok na nemocenské z povinného poistenia SZČO.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

veronika dakujem....

mna domotalo hned na zaciatku, ked som otvorila tlacivko RZZP 2005 a tam bolo pre PN len kolonky od 09/2005, preto som tak zblbla... ale ona to na ZP zrejme nenahlasovala, kedze jej preddavky eviduju v plnej vyske kazdy mesiac aj ked bola PN...

este co ma myli je to storno pri niektorych preddavkoch...

mam od nej dake papiere aj zo socialnej poistovne a tam som nasla, ze za vsetky obdobia pn dostavala nemocenske, okrem 2 mesiacov, kt. boli napisane takto:

potvrdenie o poberani nemocenskych davok za rok 2006 - a tam bolo iba rukou pracovnicky napisane 31.8.-30.9. - nevyplatena; 1.10.-10.12. - vyplatena vo vyske xy,- ...

pre mna je teraz smerodajne, ze z nejakeho dovodu jej tu jednu pn nevyplatili a teda neuznali a tym padom toto obdobie ani neuvediem v RZZP.

Preddavky nechavam v plnej vyske a az v rzzp budem upravovat.

A v roku 2005 bol na pn vlastne narok len od toho septembra... dovtedy sa pn-ky nezapocitavaju, lebo tam nato nie je ani kolkonka. spravne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať