Zavrieť

Porady

METRO v Maďarsku

Poprosil by som o radu:
Ako sa dá pozrieť akciový leták METRA v Maďarsku na webe? Na WWW stránke metro.hu, je potrebné zadať číslo karty. Z bežnou kartou ktorú používam na Slovensku sa leták nedá prezrieť. V diskusiách na tejto stránke som čítal,že sa to dá len s tzv. "zlatou kartou" resp. poskytol by niekto číslo zlatej karty na takýto účel?
Ďakujem. Janes.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peter kkk. je offline (nepripojený) peter kkk.

    peter kkk.
    na nakupovanie v madarskom metre potrebujes madarsku metro kartu takze neviem na ci ma vyznam studovat ich akciovy letak na webe pokial tam nemozes nakupovat...ak nezabudnem a nik ma nepredbehne tak sa ti mozem opytat ako ju ziskat

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    peter kkk. Pozri príspevok
    na nakupovanie v madarskom metre potrebujes madarsku metro kartu takze neviem na ci ma vyznam studovat ich akciovy letak na webe pokial tam nemozes nakupovat...ak nezabudnem a nik ma nepredbehne tak sa ti mozem opytat ako ju ziskat
    Metrokarta oprávňuje na nákup v sieti METRO/MAKRO na celom svete!

    janes je offline (nepripojený) janes

    janes
    V METRE v Maďarsku vystavia na informáciách jedno dňovú kartu na nákup, na základe predloženia slovenskej karty a občianského preukazu. Nie je prevda,že sa tam nedá nakupovať so slovenskou kartou.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    janes Pozri príspevok
    V METRE v Maďarsku vystavia na informáciách jedno dňovú kartu na nákup, na základe predloženia slovenskej karty a občianského preukazu. Nie je prevda,že sa tam nedá nakupovať so slovenskou kartou.
    súhlasím, bola som tam
    ale nič moc...Maďari to majú riešené ako maloobchod, takže je tam plno ľudí a mne osobne to ide na nervy ...chladiarenských vecí tam majú plno, ale ostatného potravinového tovaru oveľa menej druhov ako u nás...ak to nie je práve v akcii, tak tam nemáš oveľa lepšie ceny ako u nás...pred Veľkou nocou som natrafila na akciu kde boli morčacie prsia v prepočte 3,50 € a pár iných drobností...oveľa lepšie som nakúpila v Tescu, kde bol aj lepší prístup predavačiek k ľuďom /Slovákom/

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    [quote=janes;1018098]V METRE v Maďarsku vystavia na informáciách jedno dňovú kartu na nákup, na základe predloženia slovenskej karty a občianského preukazu. Nie je prevda,že sa tam nedá nakupovať so slovenskou kartou.
    .................................................. ................
    Áno, vystavia jedňovú kartu a je lepšie platiť kartou ako v hotovosti. Akurát majú lacnejšiu elektroniku a ostatný tovar ako v našom Metre-u nás väčší sortiment. Cenové malý rozdiel, podľa toho čo chceš. Kúpila som morčacie prsia, ktoré mali akciovú cenu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Excise Duty Pozri príspevok
    Treba si prečítať tretí bod odspodu a je to jasné:
    http://www.metro.sk/index.php?page_id=128
    Nie je to jasné, lebo tam nepíšu postup. Áno, môžeš využiť kartu, ale nemôžeš ísť priamo nakupovať. Musíš si vybaviť na mieste buď maďarskú nákupnú kartu, alebo s tou našou slovnenskou pri vchode si vypýtaš denný preukaz (či lístok) a s tým môžeš nakupovať, ako napísal(a) janes. Nemôžeš platiť len s našou kartou. Viem, lebo naši chodia do Metra v HU a majú aj tú maďarskú. Nie je problém si ju vybaviť, dajú ju na počkanie na základe kópie nášho živnostenského listu alebo výpisu z OR, nerobia žiadne caviky.

    Obdobne to bolo v AT.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Chobot Pozri príspevok
    Nie je to jasné, lebo tam nepíšu postup. Áno, môžeš využiť kartu, ale nemôžeš ísť priamo nakupovať. Musíš si vybaviť na mieste buď maďarskú nákupnú kartu, alebo s tou našou slovnenskou pri vchode si vypýtaš denný preukaz (či lístok) a s tým môžeš nakupovať, ako napísal(a) janes. Nemôžeš platiť len s naišou kartou. Viem, lebo naši chodia do Metra v HU a majú aj tú maďarskú. Nie je problém si ju vybaviť, dajú ju na počkanie na základe kópie nášho živnostenského listu alebo výpisu z OR, nerobia žiadne caviky.

    Obdobne to bolo v AT.
    Ale veď v druhom odstavci toho tretieho bodu je zrozumiteľne napísané:

    Platí slovenská karta aj v inej krajine? Našu zákaznícku kartu môžete využiť v 29 krajinách, teda všade, kde nadnárodná skupina METRO Group prevádzkuje viac ako 615 samoobslužných veľkoobchodných centier METRO či Makro.
    V zahraničnom centre Vám pracovníci zákazníckej recepcie na základe predloženia slovenskej METRO-karty a cestovného pasu vystavia jednodennú kartu, ktorá Vám umožní plnohodnotný nákup.
    Ja už roky používam rakúsku kartu a presne takto to funguje, keď ju predložím v našom Metre alebo maďarskom Metre.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Excise Duty Pozri príspevok
    Ale veď v druhom odstavci toho tretieho bodu je zrozumiteľne napísané:

    Platí slovenská karta aj v inej krajine? Našu zákaznícku kartu môžete využiť v 29 krajinách, teda všade, kde nadnárodná skupina METRO Group prevádzkuje viac ako 615 samoobslužných veľkoobchodných centier METRO či Makro.
    V zahraničnom centre Vám pracovníci zákazníckej recepcie na základe predloženia slovenskej METRO-karty a cestovného pasu vystavia jednodennú kartu, ktorá Vám umožní plnohodnotný nákup.
    Ja už roky používam rakúsku kartu a presne takto to funguje, keď ju predložím v našom Metre alebo maďarskom Metre.
    Aha, ten druhý odstavec som prehliadol. Sorry. Máš pravdu. Ale na postupe sme sa zhodli.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    moja susedka bola v Maďarsku na nákupe v Metre a normálne jej vzali Slovenskú Metro kartu.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Chobot Pozri príspevok
    Aha, ten druhý odstavec som prehliadol. Sorry. Máš pravdu. Ale na postupe sme sa zhodli.
    Jasné.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    layla Pozri príspevok
    A kde je nablizsie madarske metro od Bratislavy? Asi v Gyori, ze?
    Áno.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    No ja tak viem, že tam na základe metro karty vystavia návštevnú kartu,či ako sa to volá... jednorázový vstup... A čo ak si chcem vybaviť kartu tam? VIem, že treba im zobrať aspoň overenú kópiu živnostenského a daňového osvedčenia... No a jak je to s nákupom a DPH ak som plátca, nevie niekto?

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Anonymka Pozri príspevok
    No ja tak viem, že tam na základe metro karty vystavia návštevnú kartu,či ako sa to volá... jednorázový vstup... A čo ak si chcem vybaviť kartu tam? VIem, že treba im zobrať aspoň overenú kópiu živnostenského a daňového osvedčenia... No a jak je to s nákupom a DPH ak som plátca, nevie niekto?
    Zober si so sebou aj DPH kartu, a zaregistrujú Ťa, ako platiteľa, môžeš nakupovať bez DPH.

    Posco je offline (nepripojený) Posco

    Posco
    Bol by niekto taky dobry a poskytnut cislo karty na ucel prezeranie letakov na nete?
    Moze byt aj sukromna sprava.
    Velmi by mi tym pomohol.
    Velmi pekne dakujem.
    Naposledy upravil Posco : 24.05.09 at 10:27

    maria.n je offline (nepripojený) maria.n

    maria.n
    Ahojte,ja chcem ísť prvýkrát niečo kúpiť do Metra alebo Tesca v Maďarsku. Chcela by som radu, či si nemusím vymeniť peniaze, môžem platiť kartou? Vy to ako praktizujete?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    maria.n Pozri príspevok
    Ahojte,ja chcem ísť prvýkrát niečo kúpiť do Metra alebo Tesca v Maďarsku. Chcela by som radu, či si nemusím vymeniť peniaze, môžem platiť kartou? Vy to ako praktizujete?
    Môžete kľudne platiť aj kartou .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.