Zavrieť

Porady

Hrubé porušenie pracovnej zmluvy

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ako sa mám zachovať voči môjmu zamestnavatelovi. Dnešným dnom som sa rozhodol podať výpoveď za hrubé porušenie prac. zmluvy nakoľko nám zamestnavatel úmyselne neposiela mzdu v dohodnutý termín už 5 mesiacov. Neustále to bolo o mesiac neskôr a dostalo sa to tak ďaleko že od začiatku tohto roku je nám dlžný už za dva kalendárne mesiace. Kedze som bol PN 7 dní zamestnavatel sa rozhodol že mi dá výpoveď dohodou lebo som sa ho dovolil opýtať kedy nám mieni viplatit mzdu. Prosím poraďte mam prijať jeho dohodu alebo dať výpoveď na základe § 69. Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrej99 Pozri príspevok
Dobrý deň, potreboval by som poradiť ako sa mám zachovať voči môjmu zamestnavatelovi. Dnešným dnom som sa rozhodol podať výpoveď za hrubé porušenie prac. zmluvy nakoľko nám zamestnavatel úmyselne neposiela mzdu v dohodnutý termín už 5 mesiacov. Neustále to bolo o mesiac neskôr a dostalo sa to tak ďaleko že od začiatku tohto roku je nám dlžný už za dva kalendárne mesiace. Kedze som bol PN 7 dní zamestnavatel sa rozhodol že mi dá výpoveď dohodou lebo som sa ho dovolil opýtať kedy nám mieni viplatit mzdu. Prosím poraďte mam prijať jeho dohodu alebo dať výpoveď na základe § 69. Ďakujem
Výpoveď dohodou nie je možná, buď ide o výpoveď, alebo dohodu. Ak ale zamestnáv. neposiela mzdu, môžeš okamžite skončiť PP podľa § 69 a máš nárok na náhradu mzdy, pri dohode to možné nie je.
§ 69
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Andrej99 Pozri príspevok
Dobrý deň, potreboval by som poradiť ako sa mám zachovať voči môjmu zamestnavatelovi. Dnešným dnom som sa rozhodol podať výpoveď za hrubé porušenie prac. zmluvy nakoľko nám zamestnavatel úmyselne neposiela mzdu v dohodnutý termín už 5 mesiacov. Neustále to bolo o mesiac neskôr a dostalo sa to tak ďaleko že od začiatku tohto roku je nám dlžný už za dva kalendárne mesiace. Kedze som bol PN 7 dní zamestnavatel sa rozhodol že mi dá výpoveď dohodou lebo som sa ho dovolil opýtať kedy nám mieni viplatit mzdu. Prosím poraďte mam prijať jeho dohodu alebo dať výpoveď na základe § 69. Ďakujem
Aký máte výplatný termín v pracovnej zmluve ?
Zamestnávateľ ti nemôže dať výpoveď dohodou - dohoda je súhlas obidvoch strán k dohodnutému termínu.
0 0
Andrej99 Andrej99

Andrej99 je offline (nepripojený) Andrej99

Vyplatny termin je 10 a v zmluve je splatnost 15dni.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrej99 Pozri príspevok
Vyplatny termin je 10 a v zmluve je splatnost 15dni.
Ešte niečo zo spomínaného § 69 ZP

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
0 0
Andrej99 Andrej99

Andrej99 je offline (nepripojený) Andrej99

V pripade ked mu dam vypoved podla § 69 ZP mam narok aj na 2 mesačné odstupne_?!? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrej99 Pozri príspevok
V pripade ked mu dam vypoved podla § 69 ZP mam narok aj na 2 mesačné odstupne_?!? ďakujem
Nie výpoveď, ale okamžité skončenie PP, tak ako som už písala vyššie, v tom je podstatný rozdiel. Nárok na náhradu príjmu mať budeš, to som už tiež písala. Pozri si môj príspevok č.2.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Určite nepristúp na skončenie pp dohodou- oberieš sa o veľa práv, najma na príp. dávku v nezamestnanosti!!!
O dávku nie, pretože na vznik nároku, skončenie PP dohodou nemá nijaký vplyv.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
O dávku nie, pretože na vznik nároku, skončenie PP dohodou nemá nijaký vplyv.
Ale ak skončí pp dohodou nedostané dávku v nezamestnanosti? Či to už neplatí?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale ak skončí pp dohodou nedostané dávku v nezamestnanosti? Či to už neplatí?
Toto už dávno neplatí.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
Toto už dávno neplatí.
OK, ospravedlňujem sa- beriem spať...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
OK, ospravedlňujem sa- beriem spať...
Nevadí. Dozvedel si sa zad niečo nové.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale ak skončí pp dohodou nedostané dávku v nezamestnanosti? Či to už neplatí?
Pri posudzovaní nároku na dávku v nezamestnanosti už nemá vplyv, ako bol ukončený PP.
0 0
Andrej99 Andrej99

Andrej99 je offline (nepripojený) Andrej99

ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Andrej99 Pozri príspevok
Vyplatny termin je 10 a v zmluve je splatnost 15dni.
Nerozumiem - aká splatnosť ? Nie si náhodou živnostník ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
Nerozumiem - aká splatnosť ? Nie si náhodou živnostník ?
V zmluve- myslel tým PZ, on je zsmestnancom .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tweety Pozri príspevok
V zmluve, myslel tým v PZ, on je zsmestnancom .
Ak je zamestnancom a výplatný termín je 10., aká je to splatnosť 15 dní ?
Lehota 15 dní je uvedená len v v § 69 - možnosť okamžitého skončenia prac.pomeru z dôvodu nevyplatenia mzdy.
0 0
Mihaly Mihaly

Mihaly je offline (nepripojený) Mihaly

Ta lehota je 15 pracovnych dni,alebo 15 kalendarnych ? Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mihaly Pozri príspevok
Ta lehota je 15 pracovnych dni,alebo 15 kalendarnych ? Dakujem.
Druhá možnosť je správna.
0 0
Mihaly Mihaly

Mihaly je offline (nepripojený) Mihaly

Dakujem za rychlu odpoved.
0 0
Mihaly Mihaly

Mihaly je offline (nepripojený) Mihaly

Mozem dat vypoved podla § 69? Pracujem vo firme iba 2 mesiace,cize skusobna doba este trva,ale viem od druhych zamestnancov ze na 100 percent nedostanem vyplatu,kazdemu zamestnancovy firma dlzi a nie malo penazi,niekomu: 2500,3000,4000 eur.Ja som este nedostal peniaze za oktober a november.V oktobry som zacinal vo firme,v ten mesiac som odrobil iba tyzden a ani tie peniaze neboli ochotny poslat na ucet.V zmluve je napisane aj to,ze ked dam vypoved v skusobnej dobe tak firma mi nezaplati posledny mesiac. Dakujem za odpovede!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať