Zavrieť

Porady

Mandátna zmluva

Chcela by som sa opýtať skúsenejších poraďákov, ako majú byť správne vyhotovené faktúry na základe mandátnej zmluvy, keď osoba konajúca v mene a na účet mandanta (firmy, ktorú zastupuje na základe mandátnej zmluvy) zariaďuje pre neho určitú obchodnú záležitosť a odmena mandatára nebude účtovaná ako príjem zo závislej činnosti, ale ako príjem z podnikania. Ja si myslím, že je správne, aby príslušné účtovné doklady boli vyhotovené na meno mandanta (firmy, ktorú zastupuje) a potom aj príslušné záväzky vyplývajúce z konania mandatára bude uhrádzať mandant. Do účtovníctva mandatára bude vstupovať len príslušná odmena na základe mandátnej zmluvy. Opravte ma, prosím, ak si myslíte, že sa mýlim. Ďakujem za všetky názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Podľa mňa je to takto správne. Už samotné znenie výkonu funkcie mandatára podľa OZ resp. ObCHZ, rieši kto je účastníkom záväzku.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    JankaO Pozri príspevok
    Podľa mňa je to takto správne. Už samotné znenie výkonu funkcie mandatára podľa OZ resp. ObCHZ, rieši kto je účastníkom záväzku.
    Ďakujem za potvrdenie môjho názoru

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Aký druh zmluvy by bol vhodný medzi spoločnosťami A a B, kde :
    A - má povolenie na určitý druh činnosti
    B - chce vykonávať predmetnú činnosť vo svojom mene na základe povolenia vydaného a registrovaného na spoločnosť A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.