Zavrieť

Porady

Minimálna mzda

Večne nespokojný človek :D
ahojte!
potrebujem súrne pomoc veľmi rýchlo. Ako by ste vypočítali min. mzdu zam-covi(invalidný dôchodca menej ako 70%), ktorý pracuje na kratší pracovný pomer (32 hod/týždeň)?
Ďakujem!!!
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
ahojte!
potrebujem súrne pomoc veľmi rýchlo. Ako by ste vypočítali min. mzdu zam-covi(invalidný dôchodca menej ako 70%), ktorý pracuje na kratší pracovný pomer (32 hod/týždeň)?
Ďakujem!!!
(295,50 : 40) x 32 = 236,40€

SP - VZ 236,40€ - postné ako zdravý
ZP - VZ 236,40€ 2% a 7% odvody
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
tak nemá 32 hod ale 30 tak to bude tak isto len x 30 OK!!! dik a ešte pracujete niekto s programom HR od SOFTIP-u? alebo kto vie tak PNČ si nastavujem na novú sumu už za výplatu 3/09 nie? dakujem ))ň
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
a ešte jedna otázočka má stupeň náročnosti 4 čo znamená, že min. mzda je 295,5 x 1,6, potom u neho bude tých 236,4 x 1,6 ? to je jeho min mzda? lebo PC mi tam píše, že jeho min. mzda je 354,6 € a nijak mi to nevychádza?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
a ešte jedna otázočka má stupeň náročnosti 4 čo znamená, že min. mzda je 295,5 x 1,6, potom u neho bude tých 236,4 x 1,6 ? to je jeho min mzda? lebo PC mi tam píše, že jeho min. mzda je 354,6 € a nijak mi to nevychádza?
295,50 x 1,6 = 472,80€

472,80 : 40 x 30 = 354,60€

Soft to počíta správne
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
och ďakujem zasa som to počítala s 32 ďakujem za rýchlu odpoveď prajem ešte pekný deň
0 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

čau gven 75, my máme vo firme rovnaký soft. :-)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mzdarka renca Pozri príspevok
295,50 x 1,6 = 472,80€

472,80 : 40 x 30 = 354,60€

Soft to počíta správne
Platí v prípade, ak je ustanovený pracovný čas 40 hod./týždeň.
http://www.porada.sk/307036-post16.html

Prikladám tabuľku pre výpočet minim. mzdy a minim. mzdového nároku.
0 0
korela888 korela888

korela888 je offline (nepripojený) korela888

účtovník
Dobrý večer, chcem si len overiť svoju myšlienku ohľadom kratšieho pracovného času a minimálnej mzdy: Ak klient zamestná pracovníka napr. na 1 hodinu týždenne, alikvotne sa bude krátiť aj minimálna mzda k dohodnutému času a z nej sa budú platiť odvody? Príklad ak zamestná silu na 4 hodiny mesačne mzda mi vychádza 29,55 a z toho nasledne odvody?? MOzno je to smiesna otazka ale uz si nie som isty vo viacej veciach
Dakujem za cas a odpoved.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

korela888 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem si len overiť svoju myšlienku ohľadom kratšieho pracovného času a minimálnej mzdy: Ak klient zamestná pracovníka napr. na 1 hodinu týždenne, alikvotne sa bude krátiť aj minimálna mzda k dohodnutému času a z nej sa budú platiť odvody? Príklad ak zamestná silu na 4 hodiny mesačne mzda mi vychádza 29,55 a z toho nasledne odvody?? MOzno je to smiesna otazka ale uz si nie som isty vo viacej veciach
Dakujem za cas a odpoved.
Presne tak.

(295,50 : 40) x 1 = 29,55€ = VZ na SP a ZP
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja teraz tiež uvažujem, že pracovníčka má odrobiť 10 hod. týždenne, tam tiež by sa krátila min. mzda? 295,5/40*10=73,88 potom týchto 73,88 by mala byť mesačná mzda?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
Ja teraz tiež uvažujem, že pracovníčka má odrobiť 10 hod. týždenne, tam tiež by sa krátila min. mzda? 295,5/40*10=73,88 potom týchto 73,88 by mala byť mesačná mzda?
presne tak
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Potom zo sumy 73,88 sa rátajú všetky odvody aj SP, ZP? ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a musí to byť nejako odôvodnené, prečo robí len 10 h / týž. alebo stačí v pracovnej zmluve, že prac.doba 10h/tt a mesačná mzda 73,88? ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
a musí to byť nejako odôvodnené, prečo robí len 10 h / týž. alebo stačí v pracovnej zmluve, že prac.doba 10h/tt a mesačná mzda 73,88? ďakujem
áno, potom ak má zamestnanec dohodnutý v PZ pracovný čas 10hod./týždeň, tak VZ na výpočet poistného je min. 73,88EUR

Odôvodnené to nikde nemusíš mať.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či si konateľ, spoločník, ktorý uzatvoril so spoločnosťou pracovnú zmluvu - trvalý pracovný pomer na plný úväzok, t.j. 40 hodín týždenne na výkon funkcie riaditeľa spoločnosti môže stanoviť mzdu 350 €. Vyššiu mzdu nechce. Môžu byť z toho vyvodené nejaké sankcie, alebo je to v poriadku?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petra:-) Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či si konateľ, spoločník, ktorý uzatvoril so spoločnosťou pracovnú zmluvu - trvalý pracovný pomer na plný úväzok, t.j. 40 hodín týždenne na výkon funkcie riaditeľa spoločnosti môže stanoviť mzdu 350 €. Vyššiu mzdu nechce. Môžu byť z toho vyvodené nejaké sankcie, alebo je to v poriadku?

Ďakujem
A aký stupeň náročnosti si uviedol ?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Žiadny. Dal mi len pracovnú zmluvu s takouto výškou mzdy na výkon funkcie riaditeľa spoločnosti a organizovanie obchodných, marketingových a ekonomických činností spoločnosti.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

prosim mozem radu? ak zamestnanec si ku koncu roku 2009 vezme neplatene volno prerusi sa socialne poistenie? zmeni to VZ z ktoreho sa bude vychadzat pre nasledujuce obdobie r 2010?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petra:-) Pozri príspevok
Žiadny. Dal mi len pracovnú zmluvu s takouto výškou mzdy na výkon funkcie riaditeľa spoločnosti a organizovanie obchodných, marketingových a ekonomických činností spoločnosti.
Uviesť v PZ stupeň náročnosti určuje ZP. Tak nech si tam dá 1.( je to najnižší stupeň-nekvalifikovaná práca)
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

krater Pozri príspevok
prosim mozem radu? ak zamestnanec si ku koncu roku 2009 vezme neplatene volno prerusi sa socialne poistenie? zmeni to VZ z ktoreho sa bude vychadzat pre nasledujuce obdobie r 2010?
VZ aj v roku 2010 na SP bude tvoja hrubá mzda. Pri NV budeš musieť sám platiť prostredníctvom zamestnávateľa ZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať