Zavrieť

Porady

Material na novostavbu

Vela krat rozoberane, nikdy nezodpovedane, predsa sa vsak pokusim spytat a skonzultovat s vami poradakmi

Idem stavat RD, novostavba na zelenej luke, podla projektu by som sa mal blizit k tepelnym stratam cca 26 kW, to by malo byt pomerne dobre, ale nikde som sa nedocital aky material bol pouzity na obvodove murivo - teda je to tam napisane - porobeton, ale nic o zatepleni

Je pravda ze este nemam v ruke realizacny projekt, takze to neviem skontrolovat v nom, ale v pripade ze by som sa to nijako nedozvedel chcem sa poradit z coho vlastne stavat

Ponuka momentalne
Porotherm 38 P+D + EPS (hrubka?) cena za tehlu pri akt. akcii u wienerbergera 1,87 Euro/ks - Wienerberger
Leier tehla 38 P+D alebo sa to vola inak u leiera? + EPS (hrubka?) cena tehly 0,833 Euro/ks - Leier
Ytong 30 + EPS (hrubka?) cena za ks 5,196 Euro - Dekstaviva
Porfix 30 + EPS (hrubka?) cena za ks 3,907 Euro - Dekstaviva

tak co doporucite? ake hrubky EPS?

ide mi aj o zhodnoitenie pracnosti s jednoitlivymi materialmi, cize casova naroznost, dalsie investicie pri tehle a pri "presnych tvarniciach" a tak dalej

bolo by dobre keby zareagoval niekto kto ma negativne skusenosti, napriklad staval som z toho a uz nikdy viac a tak dalej, alebo naopak, staval som z toho a keby som mal znova tak opat ten isty material

proste investicia na cely zivot, tak sa toho dost bojim, lebo hypoteka je svina a v dnesnych casoch ked nevies ci budes mat zajtra pracu, ..., ech ...


tak dik moc
Usporiadat
majkl. majkl.

majkl. je offline (nepripojený) majkl.

skus porotherm 44 bez zateplenia, podla mna je to najlepsie, ale ked nebyvas niekde na horach a podobne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

hmmm vdaka za radu, ale zatial som pevne rozhodnuty zateplovat, resp. nikto ma nepresvedcil o tom ze zateplovanie je blbost, v horach sice nie som, ale myslim to ako investiciu do buducnosti, zatial na to peniaze sú, teda na to zateplenie
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

my budeme stavat z heluzu 44ky bez zateplenia ale vysypeme prvu radu tehal perlitom ako odporuca vyrobca... dokonca zvazujeme pouzitie tehly 49tky
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

kolko to stoji a kde sa to da zohnat? ekonomicky je to vyhodnejsie ako 38+zateplenie?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pozri stranku www.heluz.sk je tam aj novy aktualny cennik... v sucasnosti davaju zlavu z cennika cca 32-45%. V cenniku su aj vseliake ich vypocty pri pouziti roznych hrubok tehal spolu so zateplenim ale aj bez. A samozrejme na ich stranke najdes aj stavebniny, kde tuto tehlu predavaju.
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

hmmm je o zaujimave, ekonomicky mi ale vychadza najlepsie momentalne Leier 38 + EPS asi 8 alebo 10 cm, este uvidim, momentalne je kus tehly od Leier za 70 centov bez DPH, takze ... ale este uvidime


dik za rady, aj ked moc ich teda nie je :-(
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

tak som sa rozhodol pre ten Leier, tak ak má niekto skúsenosti s týmito tehlami bol by sopm rád keby sa o ne podelil, výborná je cena a v podstate mi ostáva na rozhodnutie ci zateplit alebo nie, lebo 44 cm Leier stoji cca 85 centov bez dane, teda asi fakt nie je o com, lacnejsie urcite nenajde, len aka je kvalita???

vdaka
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Mam taku istu ponuku od fi Leier, 38cm 0,7eur bez DPH a 45cm za 0,85eur bez DPH. Je to velmi dobra cena. Mas uz tie tehly? Ako je to s kvalitou?
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

no ved prave to neviem aka je to kvalita, preto som dal thread na poradu, ale podla toho co viem a bol som pozriet v tehelni tak by to malo byt ok, maju CE sertifikat, ale pozor tej tehly treba 2x tolko pretoze rozmer je 38/45 x 25 x 23,8 takze tu je problem a aj preco je taka cena, aspon si myslim, treba to dobre preratat kolko to bude stat spojivoveho materialu a prace naviac, spomalenie stavby, uvedomil som si to len vcera ze ta sirka tehly je mala :-(, tak to preratavam nanovo ci to nie je nakoniec aj drahsie a pracnejsie

dam vediet co a ako
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Ved je to taky isty rozmer ako ma Porotherm.
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

jasne oproti porothermu to bude urcite lacnejsie, len ci v konecnom efekte aj voci porobetonhu (ytong), ale aj tak mi to vychadza pri prehnanych kalkulaciach prace a malty cca o 25% lacnejsie ako ytong

tak neviem, ale asi do toho Leier-a pojdem
Naposledy upravil zedino : 23.04.09 at 12:18
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Tak ja som ten Leier kupil, a vyzera byt v pohode.
0 0
Miriam77 Miriam77

Miriam77 je offline (nepripojený) Miriam77

A co takto porfix 30cm + zateplenie?Pozri ceny na lacnastavba.sk
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Zedino určite nepočítaj cenu za kus! Lebo kus ktorý má dlžku 25cm a 60cm nie je to isté. Rátaj m2 a dostaneš sa na reálne sumy. Teraz sa oplatí kupovať v zahraničí.
0 0
hlapet hlapet

hlapet je offline (nepripojený) hlapet

zdravim, mam zaujem stavat dom z Leieru, prosim o radu, kde sa da kupit tehla Leier38 kus za 0,7 EUR bez DPH. dakujem za tip.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

hlapet Pozri príspevok
zdravim, mam zaujem stavat dom z Leieru, prosim o radu, kde sa da kupit tehla Leier38 kus za 0,7 EUR bez DPH. dakujem za tip.
http://www.leier-baustoffe.sk/
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Leier bol za cenu 0,7eur bez DPH len do konca aprila. Tehelna v Petrovanoch vraj uz maloodberatelom nepredava.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Porotherm od Wienerberger nedoporučujem ,v porovnaní s konkurenciou je to najnekvalitnejší materiál aký sa na SK predáva.
0 0
hlapet hlapet

hlapet je offline (nepripojený) hlapet

dakujem za info, mne ponukli cenu cca 0,95bez DPH/ks za 38tehlu,ale bolo to vratane dopravy.....skusim este pozriet v Madarsku, alebo tu tehelnu v Petrovanoch...
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

to hlapet: A aku tehlu Vam ponukli za 0,95eur? Leier, Wienerberger alebo inu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať