Zavrieť

Porady

darovanie 1/2 podielu pozemku

Pekný deň,

1. otázka:
Manžel vlastní spolu s ďalšími 5 osobami 1/12 podielu pozemku, kde sú evidované 2 parcely. Ďalšiu 1/2 vlastní človek, ktorý je evidovaný ešte za starých čias na LV /"omylom"/. Chcem sa opýtať čo je potrebné vykonať, aby tá 1/2 prešla darovaním na manžela? Vlastník tej 1/2 súhlasí s darovacou zmluvou. Je potrebný súhlas všetkých vlastníkov, prípadne geometrické zameranie?

2. otázka:
Čo všetko je potrebné vykonať, ak by sa všetci vlastníci rozhodli previesť svoje podiely na manžela?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    sansara Pozri príspevok
    Pekný deň,

    1. otázka:
    Manžel vlastní spolu s ďalšími 5 osobami 1/12 podielu pozemku, kde sú evidované 2 parcely. Ďalšiu 1/2 vlastní človek, ktorý je evidovaný ešte za starých čias na LV /"omylom"/. Chcem sa opýtať čo je potrebné vykonať, aby tá 1/2 prešla darovaním na manžela? Vlastník tej 1/2 súhlasí s darovacou zmluvou. Je potrebný súhlas všetkých vlastníkov, prípadne geometrické zameranie?

    2. otázka:
    Čo všetko je potrebné vykonať, ak by sa všetci vlastníci rozhodli previesť svoje podiely na manžela?

    Ďakujem
    1. Pri darovaní premetnej nehnuteľnosti nie je potrebný súhlas ostatných spoluvlastníkov a nie je potrebný geometrický plán.
    2. Spísať darovacie zmluvy, podpisy darujúcich overiť a požiadať Katastrálny úrad o povolenie vkladu do katastra nehnuteľností.
    Pozri aj http://www.skgeodesy.sk/KE/

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    sansara Pozri príspevok
    Pekný deň,

    1. otázka:
    Ďalšiu 1/2 vlastní človek, ktorý je evidovaný ešte za starých čias na LV /"omylom"/.
    Preco je tam registrovany omylom, patri mu skutocne ten pozemok...?

    sansara je offline (nepripojený) sansara

    sansara
    Marína,
    ďakujem za odpoveď. Mám pripravenú darovaciu zmluvu, ktorú som si opísala od známeho, ale tam bol darca 100% vlastník všetkých pozemkov. Niesom som si však istá formuláciou "výlučný vlastník". Neviem či v zmluve môže byť použitý tento výraz, ak ten dotyčný vlastní len 1/2 pozemkov.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    sansara Pozri príspevok
    Marína,
    ďakujem za odpoveď. Mám pripravenú darovaciu zmluvu, ktorú som si opísala od známeho, ale tam bol darca 100% vlastník všetkých pozemkov. Niesom som si však istá formuláciou "výlučný vlastník". Neviem či v zmluve môže byť použitý tento výraz, ak ten dotyčný vlastní len 1/2 pozemkov.
    V zmluve uveď, že je podielovým spoluvlastníkom a aký podiel vlastní. Výlučný vlastník = jediný vlastník.
    Tu nájdeš vzory(klikni na link)
    DAROVACIA ZMLUVA_vzor
    Naposledy upravil Marína : 15.04.09 at 21:06

    darovanie 1/2 podielu pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.