Zavrieť

Porady

Poistná udalosť

Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Na aký účet by ste zaúčtovali prijaté peniaze za poistnú udalosť od Tatralesingu? 221AN/6..AN?

Aspoň v skrate napíšem, o čo vlastne ide. Mali sme poistnú udalosť na aute, ktoré je na leasing. Keďže máme v Tatraleasingu nejaké neuhradené FA, poisťovňa, ktorá nám preplácala poistnú udalosť, poslala peniazne na účet Tatralesingu. Tatraleasing si stiahol peniaze za neuhradené FA a zvyšok nám poslal na účet. A ja neviem, na aký učet by som to mala zaúčtovať

Moc ďakujem za každú info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sanyao5 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás o radu. Na aký účet by ste zaúčtovali prijaté peniaze za poistnú udalosť od Tatralesingu? 221AN/6..AN?

    Aspoň v skrate napíšem, o čo vlastne ide. Mali sme poistnú udalosť na aute, ktoré je na leasing. Keďže máme v Tatraleasingu nejaké neuhradené FA, poisťovňa, ktorá nám preplácala poistnú udalosť, poslala peniazne na účet Tatralesingu. Tatraleasing si stiahol peniaze za neuhradené FA a zvyšok nám poslal na účet. A ja neviem, na aký učet by som to mala zaúčtovať

    Moc ďakujem za každú info.
    Predpis náhrady od poisťovne: 378/648, úhrada 221/378.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sanyao5 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás o radu. Na aký účet by ste zaúčtovali prijaté peniaze za poistnú udalosť od Tatralesingu? 221AN/6..AN?

    Aspoň v skrate napíšem, o čo vlastne ide. Mali sme poistnú udalosť na aute, ktoré je na leasing. Keďže máme v Tatraleasingu nejaké neuhradené FA, poisťovňa, ktorá nám preplácala poistnú udalosť, poslala peniazne na účet Tatralesingu. Tatraleasing si stiahol peniaze za neuhradené FA a zvyšok nám poslal na účet. A ja neviem, na aký učet by som to mala zaúčtovať

    Moc ďakujem za každú info.
    Celkovú náhradu za poistnú udalosť ....................378/648

    Časť účtu 378 započítate s neuhradenými záväzkami voči Tatraleasingu, to čo si Tatraleasing ponechal.
    .................................................. .........474,321 ???/ 378

    Zvyšok poistného plnenia (čo Vám Tatr.leas. poslal) by mal byť ten rozdiel do celkovej náhrady, ktorá Vám ešte ostala na na účte 378
    .................................................. ....................221/378

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    azla Pozri príspevok
    Celkovú náhradu za poistnú udalosť ....................378/648

    Časť účtu 378 započítate s neuhradenými záväzkami voči Tatraleasingu, to čo si Tatraleasing ponechal.
    .................................................. .........474,321 ???/ 378

    Zvyšok poistného plnenia (čo Vám Tatr.leas. poslal) by mal byť ten rozdiel do celkovej náhrady, ktorá Vám ešte ostala na na účte 378
    .................................................. ....................221/378
    Pekne si to rozpísala po lopate, ja som to uviedla len predpisovo, predpokladala som, že ten zápočet s neúhr. záv. už problémom nie je, pretože takýto spôsob je klasicky aj pri úhrade-zápočte faktúry za opravu pri poistnej udalosti MV.

    sanyao5 je offline (nepripojený) sanyao5

    sanyao5
    Ďakujem všetkým za rýchlu pomoc. Ja som celý tento prípad účtovala nasledovne:
    1.) Zmluvná pokuta od Tatraleasingu ................... 544/321
    2.) FA za opravu auta od servisu ........................ 511,343/321
    3.) Predpis od poisťovne ................................... 378/648
    4.) Zápočet od Tatralesingu (úhrada pokút) .......... 321/378
    5.) Úhrada FA servisu ....................................... 321/378

    Keď som takto účtovala, tak na účte 378 už nemám žiadny zostatok. Ale keď mi prišiel výpis z banky, kde mám položku - paniaze od Tatraleasingu, ako to zaúčtujem 221/???

    Alebo mám zaúčtovať 221/378? A ako potom vyrovnám dlh voči servisu?

    Prosím, opravte ma, kde som urobila chybu. Ďakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sanyao5 Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za rýchlu pomoc. Ja som celý tento prípad účtovala nasledovne:
    1.) Zmluvná pokuta od Tatraleasingu ................... 544/321 OK
    2.) FA za opravu auta od servisu ........................ 511,343/321 OK
    3.) Predpis od poisťovne ................................... 378/648 OK
    4.) Zápočet od Tatralesingu (úhrada pokút) .......... 321/378 OK
    5.) Úhrada FA servisu ....................................... 321/378 ???

    Keď som takto účtovala, tak na účte 378 už nemám žiadny zostatok. Ale keď mi prišiel výpis z banky, kde mám položku - paniaze od Tatraleasingu, ako to zaúčtujem 221/???

    Alebo mám zaúčtovať 221/378? A ako potom vyrovnám dlh voči servisu?

    Prosím, opravte ma, kde som urobila chybu. Ďakujem.
    Všetko je v poriadku, až na 5.účtovný prípad.
    Ak píšeš, že poisťovňa zaslala poistné plnenie Tatraleasingu, ten si strhol svoje pohľadávky a zvyšok Vám zaslal, tak to prijaté poistné plnie (zvyšok)
    bude 221/378.

    Voči servisu máš záväzok na účte 321. Ten záväzok si povinná zaplatiť. 321/221
    Nemôžeš učtovať 321/378 - lebo, z toho čo si písala poistné plnenie išlo cez leasingovku, nie cez servis. Servis má podľa mňa stále neuhradenú faktúru.
    Pozri sa ešte raz ako a komu išli peniaze z poisťovne. Zisti si, či servis má uhradenú faktúru. Všetko nakoniec musí "sedieť".

    sanyao5 je offline (nepripojený) sanyao5

    sanyao5
    Ani neviete, ako ste mi všetci pomohli. Ďakujem. Veď je jasné, že keď poisťovňa poslala peniaze Tatralesingu a Tatraleasing poslal peniaze na náš účet, že faktúra v servise nemôže byť uhradená... Ešte raz vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.