Zavrieť

Porady

Kvalita pezinskej tehly

Ahojte,

chcem sa spýtať, aký máte názor resp. skúsenosti s kvalitou tehly z Pezinka.

Momentálne majú akciu na tehly, ale stretli sme sa s rôznymi (negatívnymi) skúsenosťami iných, ktorí ju nedoporučujú

Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    toto čo tu máš niekedy vzniká po tam ako sa niektore zložky tehly (vápenný karbit) dostanú do kontaktu s vodou. Vznikne reakcia a odstrelí kúsok tehly. Pri niektorých tehlách to robí viac pri niektorých menej. Záleží to od kvality tehliarskej hliny.

    IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

    IgyPop
    Dik za info. Hladal som aj na iných fórach, a síce nebola chválená ako top kvalita, ale tiez nebola nejak výrazne zatracovaná.

    220870 más s tým konkrétne skúsenosti, ako sa jej nekvalita prejavuje v praxi?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Škoda ,že som to nenafotil.Po tuhej zime spred štyroch rokov spodný rad tehál (pezinských) na hrubej stavbe domu zmrzol a rozpadol sa na prach.len pripomeniem ,že to bol jeden zámrzový cyklus čo je aspoň u mňa vrchol babráctva .Tj zamrzlo v decembri a rozmrzlo v marci.Pezinská tehla je v porovnaní s konkurenciou niekde v stredoveku.Pokrútené rozpadávajúce sa tehly nepravidelných tvarov (najmä priečkové tehly), pravý uhol je v Peziku Španielska dedina. Tieto tehly málo kedy vydržia transport na stavbu cca 20% sa rozpadne skôr ako ich dostane murár do rúk.
    Ak vám môžem doporučiť tak, Seta alebo veľmi kvalitný Wienerberger vozia z Poľska.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mariannak Pozri príspevok
    Keď rozprávate o pezinských tehlách - to sú tehly Britherm ?
    Wienerberger

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mariannak Pozri príspevok
    Keď rozprávate o pezinských tehlách - to sú tehly Britherm ?
    Wienerberger, je ak sa nemýlim majoritným vlastníkom Ipeľských tehelní.Britherm vyrábajú práve tam.Táto tehla je kvalitnejšia ako Pezinská.Aby som vás nemýlil .U pálenej tehly veľa záleží od hliny a miesta fabriky kde sa tehly vyrábajú ,nie od mena výrobcu a názvu výrobku.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja mam na mysli pezinske tehelne a ich termobrik... wienerberger nema tehlu s tymto nazvom... wienerberger ma porotherm...

    http://www.pezinske-tehelne.sk/

    IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

    IgyPop
    220870 pockat, mozno tu dochádza k nedorozumeniu.

    Pezinské tehelne vyrábajú tehly "TermoBRIK" a pokial mi je známe, tak Wienerberger ich nevlastní, resp. s nimi nic nemá.

    Wienerberger vyrába tehy "Porotherm".

    "Britterm" vyrábajú Ipelské tehelne.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ma niekto nove skusenosti s tehlou ThermoBRIK, v okoli vela ludi stavia z tejto tehly.
    na stranke pisu, ze kupili novu technologiu.

    dakujem

    janula94 je offline (nepripojený) janula94

    janula94
    My máme z pezinských tehlí pivnicu, robili sme ju vlani na jeseň, tiež bola akcia a nemali sme žiadny problém. Boli o.k., ku každej palete bolo 1 vrece malty zdarma.

    martina_j je offline (nepripojený) martina_j

    martina_j
    ...vlastna skusenost je vidno na obrazkoch, takto vyzera pezinska tehla mesiac po jej murovani v lete, to znamena ziadne dazde ziadna zima a tehla sa vam pred ocami rozpadava...keby som to vedela skor urcite ju nekupim, teraz aby niekto skumal ci mi udrzi dom...ludia nekupujte to.
    27092011227.jpg  
    IMG_0634.JPG  
    1/1

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    My sme tiez stavali z pezinskych tehiel. Nehovorim, ze je to top kvalita, ale zas na druhej strane to nie je az take zle. Prvy kamion sme kupovali v juni 2010 a poskodenych bolo velmi malo. Dalsi kamion sme kupovali v oktobri 2010, ta dodavka bola troska horsia, ale ani ta nebola az taka hrozna, ze by som z tych tehal uz znova nechcel stavat. Takze ked dostanete dobru cenovu ponuku, urcite sa nebojte ju kupovat.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Síce som už dávnejšie s Pezinskou tehlou nerobil, ale pred 4-5 rokmi to bol totálny šmejd.
    dobrý deň. Pred piatimi rokmi som postavil dom z tehál Termobrik. Vtedy som si prečítal Vaše príspevky a mal som dosť obavy, či tie tehly budú mať potrebnú kvalitu. Po piatich rokoch môžem povedať, že nič zvláštne som nespozoroval. Hrubá stavba jednu zimu vetrala a teda aj vymrzla, ďalší rok bola zateplená. Pár kusov mi zostalo-používam ich ako podstavec a sú celý rok vonku a nevykazujú nejaké stopy po opotrebení, napriek tomu že sú na dáždi a mraze. Takže si myslím že sú to také isté tehly ako Porotherm,Britterm atd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.