Zavrieť

Porady

bankové poplatky

Ahojte poraďáci,

vybavili sme si dostupnú pôžičku, ktorú nám priradili k podnikateľskému účtu. Pôžičku potrebujeme nie na služobné účely. Chcem sa spýtať. Bankové poplatky, ktoré nám zaúčtovali k pohybu tejto pôžičky budem evidovať v účtovníctve ako? Pôžičku som dala do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ikovacikova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    vybavili sme si dostupnú pôžičku, ktorú nám priradili k podnikateľskému účtu. Pôžičku potrebujeme nie na služobné účely. Chcem sa spýtať. Bankové poplatky, ktoré nám zaúčtovali k pohybu tejto pôžičky budem evidovať v účtovníctve ako? Pôžičku som dala do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
    Iveta
    Aj poplatky budú teda VNZD.

    bureska je offline (nepripojený) bureska

    bureska
    Prajem pekný deň,
    chcem sa spítať, ako zaúčtujem v JÚ , keď na bankovom výpise mám daň 19% a suma -0,01. Dám výdaj banka a VNZD - ostatné alebo daň zrážková alebo daň z úroku?

    bureska je offline (nepripojený) bureska

    bureska
    Prosím ešte poradiť, ako je to s došlou faktúrou / beriem IQ2009/, táto faktúra nie je uhradená , môžem si na ňu odpočítať DPH. Som platca DPH. Díky Monika

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bureska Pozri príspevok
    Prosím ešte poradiť, ako je to s došlou faktúrou / beriem IQ2009/, táto faktúra nie je uhradená , môžem si na ňu odpočítať DPH. Som platca DPH. Díky Monika
    Ak právo na jej odpočítanie už vzniklo, môžeš si ho uplatniť. Zaplatenie dph na faktúre už nie je podmienkou pri jeho uplatnení.

    bureska je offline (nepripojený) bureska

    bureska
    V roku 2008 som mala neuhradenú vyšlú faktúru. Uhrada bola až v roku 2009. Suma: 5355,- SK. Naša účtovníčka uplatnila v roku 2008 odpočet DPH. Ako to budem účtovať teraz po zaplatení.
    Základ je 4500, DPH je 855.
    Dám : príjem banka, POZD - tovar, a ako to bude ss DPH?
    Prosím súrne o odpoveď. Ďakujem pekne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bureska Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,
    chcem sa spítať, ako zaúčtujem v JÚ , keď na bankovom výpise mám daň 19% a suma -0,01. Dám výdaj banka a VNZD - ostatné alebo daň zrážková alebo daň z úroku?
    Zrejme je to ZD z úroku, takže to bude VNZD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bureska Pozri príspevok
    Ako to myslíte, vzniklo právo na jej odpočítanie?
    Skús pozrieť do Zákona o dph konkrétne § 49, 51.
    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom
    (1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bureska Pozri príspevok
    V roku 2008 som mala neuhradenú vyšlú faktúru. Uhrada bola až v roku 2009. Suma: 5355,- SK. Naša účtovníčka uplatnila v roku 2008 odpočet DPH. Ako to budem účtovať teraz po zaplatení.
    Základ je 4500, DPH je 855.
    Dám : príjem banka, POZD - tovar, a ako to bude ss DPH?
    Prosím súrne o odpoveď. Ďakujem pekne.
    Kedže to bolo vyšlá faktúra, tak neuplatnila odpočet, ale splnila si daňovú povinnosť-odviedla daň . Samotná úhrada faktúry je úhradou záväzku.

    bureska je offline (nepripojený) bureska

    bureska
    Ďakujem za odpoveď, ale ako to mám zaúčtovať v JU som platca DPH. Kam tú DPH. a kam základ dane. MOnika

    bureska je offline (nepripojený) bureska

    bureska
    Ďakujem za odpoveď, ale ako to mám zaúčtovať v JU som platca DPH. Kam tú DPH. a kam základ dane. MOnika

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Základ dane na POZD v členení materiál, služby alebo tovar podľa toho čo ste fakturovali. DPH príjem PNZD v členení DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.