Zavrieť

Porady

Odosielanie balíka

Zdravim,
potreboval by som poradit s odosielanim balika.
Chcem poslat balik 2. triedou a dat si ho poistit. Potrebujem nejaku postovu sprievodku? Daju mi tuto na poste? Na co sluzi? V com vsetkom moze byt balik posielany?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim,
    potreboval by som poradit s odosielanim balika.
    Chcem poslat balik 2. triedou a dat si ho poistit. Potrebujem nejaku postovu sprievodku? Daju mi tuto na poste? Na co sluzi? V com vsetkom moze byt balik posielany?
    Dakujem
    K balíku potrebuješ sprievodku, ktorú dostaneš na pošte. Balík si môžeš dať poistiť. V čom sa môže posielať? Všeličo ľudia posielajú, no dôležité je ho dôkladne zabaliť a udať adresu a odosielateľa.

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    U nás na pošte vyžadujú, aby bol balík riadne zabalený v baliacom papieri (biely alebo taký sivý pevný) a v prípade, že ho chcem poistiť, musí byť previazaný špagátom.
    A tu je cenník Pošty http://www.posta.sk/page/182

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim,
    potreboval by som poradit s odosielanim balika.
    Chcem poslat balik 2. triedou a dat si ho poistit. Potrebujem nejaku postovu sprievodku? Daju mi tuto na poste? Na co sluzi? V
    AKo už bolo spomenuté - sprievodku dostaneš na pošte, k balíku ju potrebuješ.

    Slúži na prípadné dohliadanie balíka, ak sa stratí.

    Pezinčan Pozri príspevok
    V com vsetkom moze byt balik posielany?
    Dakujem
    Myslíš, ako v akom obale? Tu si prečítaj podmienky zabalenia, ktorý vydala pošta:

    http://www.posta.sk/page/94

    Ak ide o balík, musí byť previazaný špagátom.

    Pokiaľ je to balík do 500g, môžeš to poslať aj ako doporučenú listovú zásielku, vyjde ťa to lacnejšie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    K balíku potrebuješ sprievodku, ktorú dostaneš na pošte. Balík si môžeš dať poistiť. V čom sa môže posielať? Všeličo ľudia posielajú, no dôležité je ho dôkladne zabaliť a udať adresu a odosielateľa.
    Poštovú sprievodku si môžeš vyplniť a vytlačiť aj tu:
    Poštová sprievodka vnútroštátneho styku s podacím lístkom
    Poštová sprievodka vnútroštátneho styku bez podacieho lístka
    V uvedených linkoch je aj návod na vyplnenie.
    Ako zabaliť zásielku
    Všetky tlačivá Slovenskej pošty, a.s.

    Pezinčan je offline (nepripojený) Pezinčan

    Pezinčan
    a na co je vlastne dobre dat si balik poistit?
    a ako docielim aby mi zasielku prijali ako list a nie ako balik?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pezinčan Pozri príspevok
    a na co je vlastne dobre dat si balik poistit?
    AK sa zásielka stratí, tak dostaneš náhradu sumy, na ktorú si si zásielku poistil. Napr. ak si zásielku poistíš na sumu 33 EUR, tak v prípade straty dostaneš 33 EUR bez ohľadu na to, čo v tej zásielke bolo a akú to malo hodnotu.


    Pezinčan Pozri príspevok
    a ako docielim aby mi zasielku prijali ako list a nie ako balik?
    Zásielku do 2000 g môžeš podať aj ako list. Ak to pošleš ako obyčajný list, tak ani sprievodku nevyplňuješ. Ak posielaš doporučene, tak vyplníš len sprievodku pre doporučenú zásielku:

    http://www.posta.sk/storage/File/tla...tok_11_036.pdf

    poplatky platíš ako za listy:

    http://www.posta.sk/page/181


    AK podávaš zásielku ako balík, tak vyplňuješ sprievodku pre balík:

    http://www.posta.sk/storage/File/tla...tok_11_036.pdf

    a poplatky platíš ako za balíky:

    http://www.posta.sk/page/182

    Zásielku nad 2 kg môžeš podať len ako balík, zásielku do 2 kg môžeš aj ako balík aj ako list.
    Dobrý deň, predával som mobilný telefón na bazos.sk, po negatívnych skúsenostiach som požadoval platbu vopred, pani mi teda poslala 290€ a ja som následne odoslal balík doporučene, prvou triedou, avšak bez poistenia. No balík sa stratil a ja sa teraz pýtam čo ďalej??? Mne ostali peniaze a telefón som odoslal, ale pani je aj bez telefónu aj bez peňazí. Lístok z pošty mám. Za rady ďakujem
    kezeso Ty si jeden z tých poctivejších, iný by na to kašlal...
    Michal Vincek Nieje mi to jedno a hlavne nechcem aby ma niekto otravoval ze som ho podviedol, okradol alebo neviem co

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Michal Vincek Pozri príspevok
    Dobrý deň, predával som mobilný telefón na bazos.sk, po negatívnych skúsenostiach som požadoval platbu vopred, pani mi teda poslala 290€ a ja som následne odoslal balík doporučene, prvou triedou, avšak bez poistenia. No balík sa stratil a ja sa teraz pýtam čo ďalej??? Mne ostali peniaze a telefón som odoslal, ale pani je aj bez telefónu aj bez peňazí. Lístok z pošty mám. Za rady ďakujem
    1,
    http://www.porada.sk/t149789-stratena-zasielka-na-poste.html


    2,
    http://www.posta.sk/potrebujem/podat-reklamaciu
    Reklamacia je jedna vec, ale ja chcem vediet čo bude ďalej nasledovať, ja som telefón odoslal, peniaze zaň som dostal ale pani nemá ani peniaze ani telefón a ja určite peniaze vracať nebudem kedže som telefón poslal

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    Michal Vincek Pozri príspevok
    Reklamacia je jedna vec, ale ja chcem vediet čo bude ďalej nasledovať, ja som telefón odoslal, peniaze zaň som dostal ale pani nemá ani peniaze ani telefón a ja určite peniaze vracať nebudem kedže som telefón poslal
    keď si ty objednáš telefón, vopred ho zaplatíš oni ti ukážu lístok že ho odoslali ale k tebe nepríde tiež budeš toho názoru že peniaze si oni môžu nechať?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Michal Vincek Pozri príspevok
    Reklamacia je jedna vec, ale ja chcem vediet čo bude ďalej nasledovať, ja som telefón odoslal, peniaze zaň som dostal ale pani nemá ani peniaze ani telefón a ja určite peniaze vracať nebudem kedže som telefón poslal
    Ved ty ako odosielatel balika si urobil zasadnu chybu, ze si neobetoval par korun,aby si balik poistil a mal istotu, ze pani zasielku na 100% dostane!!!

    Aspon by si mal vyvynut snahu, ze podas reklamaciu a pokusis sa urobit vsetko pre to, aby sa balik nasiel, alebo aby sa vysvetlilo,kde sa balik stratil. Vzdy je mala sanca, ze posta pri presetorvani stratenu zasielku najde, aj ked nie vzdy...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Michal Vincek Pozri príspevok
    samozrejme, to som skusal hned ako prve, je tam iba ze bol podany a dalej nic
    a na ich informačnú linku si volal? Dokážu nájsť aj iné, ako vidíš na portáli.

    Mmch, za 6 rokov som poslala tisícky nepoistených balíkov a nestratil sa ani jeden....

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Zásadná chyba, nepoistený balík. Pri strate ti pošta ti zaplatí 20 násobok poštovného ktoré si zaplatil. Tá čiastka zrejme nepokryje cenu telefónu, ktorú pani zaplatila. Potom bude už na vzájomnom dokazovaní, prečo nebol balík poistený. Na tom sa treba vždy dohodnúť a seriózny predávajúci vždy dá balík poistiť (aj keď na vlastné náklady). Má potom istotu, že v prípade straty sa mu hodnota stratenej veci vráti po vybavení reklamácie. Pri telefóne by som to ako kupujúca požadovala a pokladala to za samozrejmosť.
    to je všetko pekné, len to bolo tak na rýchlo že na poistenie som proste zabudol, inak balíky poisťujem

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Pokial chces byt seriozny predajca, tak tie peniaze vratis. Kupujuca si svoju povinnost splnila a kupnu cenu uhradila.
    Ty ako predavajuci si sice tovar poslal, ale jej dodany nebol. Z cisto obchodneho hladiska si si teda svoju povinnost nesplnil.
    To, ze je na vine posta, je uz obchodny vztah medzi tebou a postou a nie medzi kupujucou a postou.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Ty si nesplnil povinnosť tovar dodať, u teba nakúpila, tovar nedostala, žiaľ, či chceš alebo nie, právo je na jej strane, jej musíš vrátiť peniaze a kompenzovať si to môžeš s poštou ako chceš, jej sa to netýka, keby si bol oficiálny napr. e-shop, tak tiež je tovar dodaný zákazníkovi až keď ho ten dostane fyzicky do rúk a nie v čase odoslania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.