Zavrieť

Porady

zelezo betonovy strop

Dobry den,

chcem sa opytat ci niekto nemate skusenosti so zelezobetonovym stropom - vcera sme betonovali a stala sa taka vec ze uz po 3-5 hodinach zaliatia sa na strope objavili praskliny - su celkom dlhe - aj 0,5 m a navyse na niektorych miestach idu subezne so zelezom. Nechapem preco to vzniklo, strop je hruby 15 cm, je tam dostatok zeleza (vsetko podla projektu), beton sme sice miesali rucne nakolko sa tam domiesavac nedostane ale cementom sme nesetrili. Beton sme aj vybrovali. Strk sice nebol moc kvalitny tento krat, ale ze by to mohlo mat taketo nasledky? Viete mi povedat v com moze byt problem resp. ci sa mam obavat tych prasklin? Ked sme betonovali podlahy nic taketo sa nam nestalo - ani jedna prasklina na nich nieje.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aké hlboké sú tie praskliny.Na žb.deke sa kvalitným štrkom nešetrí !!!Môže to byť tým zlým štrkom.Mal by byť frakcie0-22 najlepšie riečny bez hliny.Na druhú stranu strop takmer vždy praskne v rovine súbežnej zo železom( kari sieťou).To preto ,že je v týchto častiach najtenší.Betón treba zalievať min 3 dni by nemal uschnúť ani na povrchu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

Viem ze kvalitnym strkom by sa setrit nemalo, ani by som nim nesetril, ale aky strk mi dovezu to som ovplivnit nemohol - raz prinesu kvalitnejsi raz menej. Teraz som v nom sice hlinu nenasiel, ale boli v nom take korienky - z toho usudzujem ze nebol najkvalitnejsi. Navyse jedna fura z toho sice bola frakcia 0-22, ale bolo tam strasne vela tych jemnych ciastociek - vecsich kamenov tam bolo pomenej ...
a samozrejme ze zalievat budem nasledovne dni statocne.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Nechcem zlahcovat situaciu ale ak je dostatok zeleza, tak nejaka ta lahka prasklina by nemala byt problemom. Nakoniec sa to este aj tak bude uzatvarat nejakym poterom, nie? Daj pozor aby bol kvalitny...

Inak mne brutalne popraskal poter, ktorym som zalieval podlahove kurenie - dodavatela som upozornil, ze je to na podlahove kurenie a slubil mi dostatocne mnozstvo plastyfikatoru... Zlate oci... Chcem Ta ukludnit, ze nech sa akokolvek clovek snazi, nemusi to vyjst podla predstav.
0 0
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

samozrejme ze ide na to este poter, mne nejde teraz o esteticku stranku, ale skor o statiku - aby mi ten strop nerobil problem ... pred vecami ako je statika mam vseobecne dost strach a preto som co sa zeleza tyka este predimenzoval ten strop. Majster co zarovnaval strop vravel ze je to bezne ze to takto popraska, len mne sa to nezda, preto sa informujem, nech mam pokoj v dusi - alebo nepokoj
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to ťažko posudzovať od počítača ,korienky v štrku bývajú bežne.Skôr si myslím že vám ten betón trochu rýchlejšie vyschol alebo bol trochu redší ako mal byť.Ak to nebude praskať ďalej tak je to bude v poriadku.jediné čo vám ešte dokážem poradiť ,polievať ,polievať a polievať,ale s citom deku polejte len toľko koľko okamžite vypije zbytočne si nenalejte vodu do obvodových múrov.
0 0
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

redsi mohol byt nakolko som pocul ze beton do ktoreho sa dava privela vody zas po vytuhnuti nie je natolko pevny ... tak som ho chcel spravit redsi a je mozne ze som to prehnal ...
navyse ma este napada ze na casti co sme robili doobeda je tych prasklin menej ako na tej co sa robila poobede ... poobede prazilo viac slnko a fukal dost silny vietor - co mohlo prispiet k rychlejsiemu vyschnutiu ...
Naposledy upravil slavonav : 17.04.09 at 21:57
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
slavonav Pozri príspevok
redsi mohol byt nakolko som pocul ze beton do ktoreho sa dava privela vody zas po vytuhnuti nie je natolko pevny ... tak som ho chcel spravit redsi a je mozne ze som to prehnal ...
navyse ma este napada ze na casti co sme robili doobeda je tych prasklin menej ako na tej co sa robila poobede ... poobede prazilo viac slnko a fukal dost silny vietor - co mohlo prispiet k rychlejsiemu vyschnutiu ...
Presne tak ,to môže byť tá pravá príčina,odpovedali ste si sám.
0 0
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

dobre takze dajme tomu ze na polovicu otazky mam zodpovedanu - prasklo to koli rychlemu vyschnutiu ... ale este ostava ta 2. polovica - dolezitejsie - nemoze to robyt nejake problemi? je to normalne? nemusim sa toho obavat?
co tak tam nasypat cement a poliat aby vytuhol, je to zbytocne, resp. blbost?
pridavam foto ... ta jedna prasklina velka ta je jedina ... ostatne su uz len take mensie ...
P4180883.jpg  
P4180884.jpg  
P4180886.jpg  
1/1
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

ak je ta prasklina iba povrchova tak nieje problem uvidis ked to odsalujes. ak ti mozem poradit tak si namiesaj v kybli "cementove mlieko"/ cement + voda/ a zalej tu velku prasklinu/nalej do praslkiny a prepucuj nech to vyzera ako celok/ a to co najskor nech sa to este ako tak spoji a uceli.
nic sa neboj videl som uz horsie praskliny.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Cementovym mliekom sa prepucuvavaju potery na ktore uz nic nejde... Mozes to zaliat aby to nepokracovalo dalej (hoci o tom pochybujem, ze bude) ale inak to neries.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak máte armatúru urobenú tak ako má byť ,tak to bude v pohode.90% dek popraská.Väčšinou v noci ,keď to nemá kto zalievať.
Vzhľadom na to ,že ste to betónovali ručne je to dosť biedne utlapkané.Deku nechajte zrieť dlhšie ,ako odporúčaných 6 týždňov, a polievajte min týždeň.
0 0
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

dakujem za rady, este mi nie je jasne co bolo mylsene touto vetou:
"Deku nechajte zrieť dlhšie ,ako odporúčaných 6 týždňov"? akoze to mam nechat dlhsie podsalovane? alebo nemam na deke teraz nic robit? lebo deka je uz da sa povedat pevna a ja som rozmyslal ze tento tyzden by som zacal na nej tahat obvodove mury ...
samozrejme zalievat ju budem nadalej
0 0
maldzo maldzo

maldzo je offline (nepripojený) maldzo

projektant, statik
Pokiaľ sú v smere nosných prútov, tak kolmo na ne má byť rozdeľovacia výstuž. V každom prípade bude dôležitý spodný povrch.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

podsalovane to urcite nechaj aspon 4 tyzdne a ked to odsalujes tak deku este miestami podopry nejakym hranolom. ked sa lepsie pozeram na tie fotky tak sa prasklina taha popri mure co moze byt sposobene tym, ze si pred betonovackou zabudol poliat vodou obvodovy ytong, ktory rychlo vypil vodu z betonu lebo bol suchy a tym padom to muselo popri nom prasknut. urob ako som ti poradil nalej do spar cementove mlieko. moj otec robi v stavebnej firme pri betonazach a ked sa take nieco stane tak to tak robia.
este jedna vec. neodporucal by som ti tahat dalsie mury ved ak si to zaliebval 17.4 tak to su len 4 dni a to je malo. pockaj aspon 7 dni. nocne teploty su eset nizke takze to netvrdne ako v lete.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

trochu mimo temu.. ked je dom s drevenym stropom- drevenne hranoly, zospodu dosky+ rakosie+omietka z vrchu bohvie co a na tom bertonovy poter, da sa na to bez problemov postavit dalsie podlazie? Alebo strhnut a spravit novy strop?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

malo ste polievali. opravuje sa to vusokretom.. ak to to neopravis strop sa prehne viac ako sa ocakavalo.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
alltracboy Pozri príspevok
trochu mimo temu.. ked je dom s drevenym stropom- drevenne hranoly, zospodu dosky+ rakosie+omietka z vrchu bohvie co a na tom bertonovy poter, da sa na to bez problemov postavit dalsie podlazie? Alebo strhnut a spravit novy strop?
Nemusis to strhavat, no urcite na to daj novu deku s armaturou. Ak mas hranoly dostatocne hrube nemusis davat az tak vela zeleza ako pri beznom armovani.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

alltracboy Pozri príspevok
trochu mimo temu.. ked je dom s drevenym stropom- drevenne hranoly, zospodu dosky+ rakosie+omietka z vrchu bohvie co a na tom bertonovy poter, da sa na to bez problemov postavit dalsie podlazie? Alebo strhnut a spravit novy strop?
neda sa na to postavit dalsie podlazie, bude tam podlaha, priecky a ine vyuzitie ako pri povale.
bezne sa robi to, ze tie hranoly a zaklop ostanu ale ZB doska sa nadimenzuje tak ako keby tam neboli - nemusis robit debnenie a posilnovat tie tramy (bez posilnenia tu dosku neunesu)
0 0
mkys mkys

mkys je offline (nepripojený) mkys

slavonav Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa opytat ci niekto nemate skusenosti so zelezobetonovym stropom - vcera sme betonovali a stala sa taka vec ze uz po 3-5 hodinach zaliatia sa na strope objavili praskliny - su celkom dlhe - aj 0,5 m a navyse na niektorych miestach idu subezne so zelezom. Nechapem preco to vzniklo, strop je hruby 15 cm, je tam dostatok zeleza (vsetko podla projektu), beton sme sice miesali rucne nakolko sa tam domiesavac nedostane ale cementom sme nesetrili. Beton sme aj vybrovali. Strk sice nebol moc kvalitny tento krat, ale ze by to mohlo mat taketo nasledky? Viete mi povedat v com moze byt problem resp. ci sa mam obavat tych prasklin? Ked sme betonovali podlahy nic taketo sa nam nestalo - ani jedna prasklina na nich nieje.
No čo je s tým stropom ?
0 0
slavonav slavonav

slavonav je offline (nepripojený) slavonav

zatial nic, stale je to zasalovane ale ten beton sa fakt sprava dost cudesne ... dalsie co som si vsimol - normalny beton kedykolvek som polieval tak sycal jak som na neho lial vodu ... tento vobec nesyci ... asi ten umysel davat tam viac cementu nebol moc dobry ... ale hadam s tym nebudu nejake problemy ...
a tie praskliny som zalial cementom zmiesanym s vodov ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať