Zavrieť

Porady

Ako zničím zápach z naftalínu?

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako na naftalín z odevu? Ten zápach je hrozný. Odev a topánky sú v poriadku, ale čo s tým smradom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Čo sa dá tak oprať, inak vetrať,vetrať, vetrať!!!
    Neviem, prečo používate naftalín. Dnes sa predáva veľa výrobkov , napr. levanduľové vrecúška-ktoré majú rovnaký účinok, ale pekne a príjemne voňajú...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Podľa mňa nepomôže nič, ani oprať, ak bol naftalín v skrini pár rokov,....dokonca i skriňa naťahá arómu...ja som vyhodila všetky veci po otcovi a chcem sa zbaviť i skrine.

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Je zaujímavé, že keď magnólia produkuje naftalen, tak to nikomu nevadí.

    Naftalen sublimuje. Pomaly, ale iste! Najjednoduchšie je vyvesiť odev do vetra na slniečko. To zrýchli sublimáciu. Ale pár dní to aj tak potrvá.

    Proti hmyzu je naftalen podstatne efektívnejší, ako levandulové silice alebo čerstvé cedrové drevo (hoci ani tieto prostriedky nie sú na zahodenie).

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Asi tiez textil by som dala vyvetrat na slniecko a vzduch na dlhsiu dobu. Skrine by som umyla s octovou vodou a hltac pachov je aj cerstvo zomleta kava, alebo bobkovy list, tak to by som umiestnila na dlhsi cas do skrine. Za pokus to stoji.

    MucaPP je offline (nepripojený) MucaPP

    MucaPP
    ano, pomohol vietor a cerstvy vzduch, obuv som vytrela alpou... bolo to len par veci, ktore som dostala od znamej. nastastie to my doma vobec nepouzivame, radsej dam do oblecenia suche supky z pomaranca. ale dakujem vsetkym.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    MucaPP Pozri príspevok
    Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako na naftalín z odevu? Ten zápach je hrozný. Odev a topánky sú v poriadku, ale čo s tým smradom?
    Možno by pomohol liter benzínu a jedna zápalka

    Ako zničím zápach z naftalínu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.