Zavrieť

Porady

MRP-prechod na € v podv.uctovnictne

Prosím poraďte mi ohľadne prechodu na €,použ.viz.systém, multiverziu, preniesla som dáta z roku 2008 do kopie kde budem účtovať 2009, urobila som ročný prevod podľa pokynov, predvaha mi sadla k 1.1.2009 podľa konečných stavov, po prechode na € mi však vykazuje rozdiely v účtoch 211,221,311 a 321 - ich celé zostatky. Ak dám pokyn previesť prechod zaúčtuje mi ich v denníku s 563. Okrem toho mi zaúčtuje 379/663 čiastku, ktorú ani neviem identifikovať a ani nemám v osnove účet 379 a tento rozdiel mi ani nevyčísluje v rozdieloch ale až po spustení prechodu na € mi zúčtuje v denníku. Trápim sa s tým už dávnejšie, z MRP mi neodpovedali na dotaz. Zvažujem už aj to, že všetko si naúčtujem znova do prázdnej firmy čo sa týka faktúr a nahodím si poč.stavy, lebo to už časovo nemôžem odkladať,tak prosím poraďte ak s tým máte skúsenosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    MRP-prechod na € v podv.uctovnictne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.