Zavrieť

Porady

Cytologia a platba

Dobry den,
Viete nieco o plateni za vykonanie cytologie nad 52 rokov?
V roku 2007 som neplatila nic, potom v roku 2008 mi povedala doktorka, ze je zmena zakona, ze je narok bezplatny raz za 3 roky. Tak som si zaplatila 200,- Sk. Teraz mam ist znova po roku. Asi budem znova platit, lebo bezplana cytologia mi vychadza az v roku 2010.
Je to zmluvna doktorka, ine kolegine u inej gynekologicky vraj zatial neplatili nic.
Kde je pravda? Platit, ci zmenit gynekologicku?
Dakujem, pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Dobry den,
    Viete nieco o plateni za vykonanie cytologie nad 52 rokov?
    V roku 2007 som neplatila nic, potom v roku 2008 mi povedala doktorka, ze je zmena zakona, ze je narok bezplatny raz za 3 roky. Tak som si zaplatila 200,- Sk. Teraz mam ist znova po roku. Asi budem znova platit, lebo bezplana cytologia mi vychadza az v roku 2010.
    Je to zmluvna doktorka, ine kolegine u inej gynekologicky vraj zatial neplatili nic.
    Kde je pravda? Platit, ci zmenit gynekologicku?
    Dakujem, pekny den.
    http://lesk.cas.sk/cl/10193/246124/K...olvovat-a-kedy
    http://lesk.cas.sk/cl/10193/244524/P...e-u-gynekologa
    http://www.zzz.sk/?diskusia=8609

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja som u lekara na Slovensku platila vzdy za cyto... 100 korun./a nebola som este vedena ako cudzinka/

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Závisí to vždy od zmluvy medzi Vašou poistovnou a Vašou gynekologičkou.Zmluvy sa menia 1x ročne a nemaju ich lekári rovnaké.Takže kľudne sa može stať,že u niektorých lekárov platíte a u iných to isté nie.

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    Chodím na pravidelné gynekologické prehliadky raz ročne. V rámci tejto prehliadky mi urobia cytológiu, za ktorú som doteraz vždy platila okolo 100 Sk. Tohto roku už v €... i keď podľa novej legislatívy asi až o 3 roky (resp.2). Nejde mi o tých 100 Sk keďže mi na mojom zdraví záleží, len ma troška vytáča keď sa stretávam s reklamou ako chodiť pravidelne na preventívne prehliadky a v rámci toho si dať urobiť vyšetrenie na rakovinu krčka maternice, ktoré by malo byť bezplatné...ale v konečnom dôsledku nie je.

    Ku gynekológovi by mali chodiť ženy od 18 rokov alebo od prvého tehotenstva raz ročne. Táto základná preventívna prehliadka je zameraná na včasnú diagnostiku onkologického ochorenia a obsahuje

    * základné gynekologické vyšetrenie vrátane palpačného vyšetrenia prsníkov
    * ultrasonografické vyšetrenie malej panvy intravaginálne alebo transrektálne
    * ultrasonografické vyšetrenie oboch prsníkov vrátane regionálnych lymfatických uzlín raz za 2 roky
    * vyšetrenie mikrobiálneho obrazu pošvového
    * vaginoskopiu, kolposkopiu
    * cytológiu krčka maternice

    Súčasťou prehliadky je aj poradenstvo a zápis do dokumentácie.

    Poistenky od 30 rokov veku majú nárok na rozšírenú preventívnu gynekologickú prehliadku

    * vyšetrenie základných patologických súčastí moču
    * vyšetrenie močového sedimentu
    * odber krvi na určené laboratórne vyšetrenia
    * odber biologického materiálu na mikroskopické vyšetrenie
    * natívnu mamografiu oboch prsníkov raz za 2 roky od 40. roku veku, v prípade pozitívnej rodinnej diagnózy raz za rok v prípade patologického nálezu podľa potreby

    zdroj: http://www.dovera.sk/sk/zdravie/prevencia/gynekolog/

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Opísala si to a platí to,pokiaľ si poistenec Dôvery.Iné poistovne maju zase svoje inštrukcie.Dnes také,zajtra onaké a nabuduce zase inakšie.Pravidlá sa menia a to čo poviem pacientovi ako fakt dnes,už 1.7.09 nemusí byť pravda.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    betka631 Pozri príspevok
    Chodím na pravidelné gynekologické prehliadky raz ročne. V rámci tejto prehliadky mi urobia cytológiu, za ktorú som doteraz vždy platila okolo 100 Sk. Tohto roku už v €... i keď podľa novej legislatívy asi až o 3 roky (resp.2). Nejde mi o tých 100 Sk keďže mi na mojom zdraví záleží, len ma troška vytáča keď sa stretávam s reklamou ako chodiť pravidelne na preventívne prehliadky a v rámci toho si dať urobiť vyšetrenie na rakovinu krčka maternice, ktoré by malo byť bezplatné...ale v konečnom dôsledku nie je.

    Ku gynekológovi by mali chodiť ženy od 18 rokov alebo od prvého tehotenstva raz ročne. Táto základná preventívna prehliadka je zameraná na včasnú diagnostiku onkologického ochorenia a obsahuje

    * základné gynekologické vyšetrenie vrátane palpačného vyšetrenia prsníkov
    * ultrasonografické vyšetrenie malej panvy intravaginálne alebo transrektálne
    * ultrasonografické vyšetrenie oboch prsníkov vrátane regionálnych lymfatických uzlín raz za 2 roky
    * vyšetrenie mikrobiálneho obrazu pošvového
    * vaginoskopiu, kolposkopiu
    * cytológiu krčka maternice

    Súčasťou prehliadky je aj poradenstvo a zápis do dokumentácie.

    Poistenky od 30 rokov veku majú nárok na rozšírenú preventívnu gynekologickú prehliadku

    * vyšetrenie základných patologických súčastí moču
    * vyšetrenie močového sedimentu
    * odber krvi na určené laboratórne vyšetrenia
    * odber biologického materiálu na mikroskopické vyšetrenie
    * natívnu mamografiu oboch prsníkov raz za 2 roky od 40. roku veku, v prípade pozitívnej rodinnej diagnózy raz za rok v prípade patologického nálezu podľa potreby

    zdroj: http://www.dovera.sk/sk/zdravie/prevencia/gynekolog/
    No minimálne polovica toho, čo si opísala je pre mňa novinka...u mňa sa robí len palpačné vyšetrenie pošvy a klasické vyšetrenie, vnútorné sono a cytológia...to je tak celé...a krvný tlak...

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    syrik Pozri príspevok
    No minimálne polovica toho, čo si opísala je pre mňa novinka...u mňa sa robí len palpačné vyšetrenie pošvy a klasické vyšetrenie, vnútorné sono a cytológia...to je tak celé...a krvný tlak...
    Ja som to skopírovala zo stránky zdrav.poisťovne, ktorú mám.
    Veď u mňa je to presne tak isto... až na krvný tlak... ten mi ešte v živote na gynekológii nezmerali.
    Ale asi 3 roky dozadu sme mali gynekológa,ktorý k nám dochádzal z Košíc a keď mi povedal, že mi vezme krv, pretože mam pri preventívke nato nárok, tak som pozerala asi . Teraz som objednaná na preventívnu prehliadku 30.4. a budem si žiadať aj vyšetrenie krvi...uvidíme.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    betka631 Pozri príspevok
    Ja som to skopírovala zo stránky zdrav.poisťovne, ktorú mám.
    Veď u mňa je to presne tak isto... až na krvný tlak... ten mi ešte v živote na gynekológii nezmerali.
    Ale asi 3 roky dozadu sme mali gynekológa,ktorý k nám dochádzal z Košíc a keď mi povedal, že mi vezme krv, pretože mam pri preventívke nato nárok, tak som pozerala asi . Teraz som objednaná na preventívnu prehliadku 30.4. a budem si žiadať aj vyšetrenie krvi...uvidíme.
    No a to je tak všade..na jednej strane máme na preventívku nárok, no na druhej strane, keď sa dožadujeme preventívky, niektorí lekári ozaj kukajú jak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.