Zavrieť

Porady

Obchod so športovým oblečením

Vie mi niekto poradit? Chcela by som si otvorit obchod so športovým oblečením (NIKE, ADIDAS...), ale neviem kde mam tovar nakupovat. Existuje nejaky velkoobchod?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Predpokladám, že tovar nakupuješ v zahraničí.

    1. Ak ho nakupuješ v rámci EU, ako neplatcovi DPH si tvoj dodávateľ v cene účtuje aj ich miestnu DPH. Nakupuješ teda drahšie. A ak si tento tovar od teba kúpi platca DPH, musí k tomu napočítať ešte našu DPH, takže v cene bude zahrnutá DPH dva krát (zahraničná + naša).
    Ak by si bol platiteľ, zahraničný dodávateľ ti tovar dodá bez ich DPH, DPH si pripočítaš len pri predaji, tú našu. Takže v tomto prípade je v konečnej cene DPH zahrnutá len raz.

    2. Ak to vozíš z tretích krajín, DPH colníkom odviesť musíš, či si platca DPH, alebo nie. Výhodou platcu DPH je, že si tú odvedenú daň môže uplatniť na vstupe, teda odpočítať v daňovom priznaní k DPH. Takúto možnosť neplatca nemá.

    Poraď sa s účtovníkom.

    pures je offline (nepripojený) pures

    pures
    Ahoj mi ponukame dlhodobu spolupracu..nas sortiment tvoria znacky adidas,Nike,puma a ine.
    Naposledy upravil Chobot : 26.04.11 at 07:22

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    pures Pozri príspevok
    Ahoj mi ponukame dlhodobu spolupracu..nas sortiment tvoria znacky adidas,Nike,puma a ine.pozri na designerwholesale sk

    Ved tam mate s prepacenim h.vno

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    pures Pozri príspevok
    hej nie sme platci.preco?
    No lebo je veľká pravdepodobnosť, že ako váš odberateľ platca som. A v tom prípade sa mi nakupovať u vás neoplatí.

    Byť neplatcom DPH a robiť veľkoobchod, to chce guráž. Treba si naštudovať, ako sa účtuje DPH..

    pures je offline (nepripojený) pures

    pures
    aha vidis to som nevedel,mam aj druhu firmu myslis ze sa mi to oplati dat radsej na nu?tam som platca dph.ja som myslel ze to bude vyhodnejsie lebo vela ludi na internete predava an nie platcom dph.porad ak vies dik

    pures je offline (nepripojený) pures

    pures
    calimero1 Pozri príspevok
    Predpokladám, že tovar nakupuješ v zahraničí.

    1. Ak ho nakupuješ v rámci EU, ako neplatcovi DPH si tvoj dodávateľ v cene účtuje aj ich miestnu DPH. Nakupuješ teda drahšie. A ak si tento tovar od teba kúpi platca DPH, musí k tomu napočítať ešte našu DPH, takže v cene bude zahrnutá DPH dva krát (zahraničná + naša).
    Ak by si bol platiteľ, zahraničný dodávateľ ti tovar dodá bez ich DPH, DPH si pripočítaš len pri predaji, tú našu. Takže v tomto prípade je v konečnej cene DPH zahrnutá len raz.

    2. Ak to vozíš z tretích krajín, DPH colníkom odviesť musíš, či si platca DPH, alebo nie. Výhodou platcu DPH je, že si tú odvedenú daň môže uplatniť na vstupe, teda odpočítať v daňovom priznaní k DPH. Takúto možnosť neplatca nemá.

    Poraď sa s účtovníkom.
    dakujem,a prajem ti vela stastia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.