Zavrieť

Porady

Ohrievanie húb

Ahojte poraďáci

Dlho som hľadala na webe aj tu, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Včera som navarila penne cestoviny so šampiónovou / alebo podľa pravopisu šampiňónovou / omáčkou, zostalo aj na dnes a začala som rozmýšľať, či je vôbec dobré to dnes ohrievať ? Ak áno na sporáku alebo v mikrovlnke ??? Zobral si aj muž do práce, tých šampiónov ,tam je dosť, cestoviny omáčku vpili. Poradíte ???? Nechcem nás otráviť
Usporiadat
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

V literatúre sa uvádza, že huby sa nemajú ohrievať. To by sa nemohla ohrievať ani kapustnica a tá je vraj najlepšia 9x ohrievaná (neviem, či je pravda, nikdy tak dlho neostane). Ja hubové omáčky ohrievam aj na druhý alebo tretí deň, a keďže to robím odjakživa a 50-tka mi klope na dvere a stále som OK tak sa môžu. Musia byť skôr správne uskladnené, tým myslím v chladničke.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Aj ja som doteraz ohrievala aj kapustnicu , aj hubovo - mäsové rizoto atď. Len som tak odrazu odvšadial počula, že sa to nemá, tak ma to trocha vyľakalo. A v tej mikrovlnke, no možno na tom niečo je. Ešte dnes to dojeme a v budúcnosti budem tie cestoviny robiť tak, aby sa naraz zjedli. A teraz som dokonca niekde čítala, že jeden odborník na huby povedal, aby si ich ľudia kľudne ohrievali ako mäsové jedlá. Tak mi odľahlo . Vďaka
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

So šampiňónov sa neotráviš, neboj
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

syrik Pozri príspevok
So šampiňónov sa neotráviš, neboj
Dík
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

syrik Pozri príspevok
So šampiňónov sa neotráviš, neboj
Sampinonov sa neboj, to ti sampioni su zvycajne horsi )
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Takže hurá na obed , poviem aj " starému " že môže
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

súhlasím aj ja, bez hríbikov si neviem svoju stravu predstaviť, ohrievam ich odjakživa či už v polievke alebo omáčke, nič sa nedeje, dokonca sme pozerali nejaký dokument a tam bolo povedané, že jedlá z húb sa môžu ohrievať
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martina80 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci

Dlho som hľadala na webe aj tu, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Včera som navarila penne cestoviny so šampiónovou / alebo podľa pravopisu šampiňónovou / omáčkou, zostalo aj na dnes a začala som rozmýšľať, či je vôbec dobré to dnes ohrievať ? Ak áno na sporáku alebo v mikrovlnke ??? Zobral si aj muž do práce, tých šampiónov ,tam je dosť, cestoviny omáčku vpili. Poradíte ???? Nechcem nás otráviť
Martina80 Re: Ohrievanie húb
Aj ja som doteraz ohrievala aj kapustnicu ,
Ale predpokladám , že v kapustnici sú už sušené huby , ale tuná sa bavíme o cestovinách s čerstvými šampiónmi , či ....?

Zle si hľadala ....:

Najlepšie je obrátiť sa na špeciálnu stránku o mykológii .

Predsa len , riadiť sa v takej ošemetnej téme ako sú huby , je lepšie poradiť sa s odborníkmi .

ČIŽE :

http://www.nahuby.sk/
http://mojerecepty.sk/hubove-hody.html

P.S. :
Moja skúsenosť :
Raz som si pomýlil xxxxxxx s http://www.nahuby.sk/atlas-hub/Gymno...tenonoha/ID420
Strávil som celú noc nad misou ....išlo von z každej možnej strany

Všetky huby sú jedlé .

No niektoré iba raz !!!!
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Áno , áno...ja som spomínala čerstvé šampiňóny s cestovinami a v prípade kapustnice sušené huby od svokry . Ale snáď by synáčika neotrávila, ten papá spolu so mnou .

P.S. Obed je už za mnou.....cítim sa ok
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Zle si hľadala ....:

Najlepšie je obrátiť sa na špeciálnu stránku o mykológii .

na tých stránkach som bola, aj som prečítala značné diskusné fóra, ale na nich rozoberali len huby a nie ich následné ohrievanie a konzumáciu
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

buchač Pozri príspevok
Ale predpokladám , že v kapustnici sú už sušené huby , ale tuná sa bavíme o cestovinách s čerstvými šampiónmi , či ....?

Zle si hľadala ....:

Najlepšie je obrátiť sa na špeciálnu stránku o mykológii .

Predsa len , riadiť sa v takej ošemetnej téme ako sú huby , je lepšie poradiť sa s odborníkmi .

ČIŽE :

http://www.nahuby.sk/
http://mojerecepty.sk/hubove-hody.html

P.S. :
Moja skúsenosť :
Raz som si pomýlil xxxxxxx s http://www.nahuby.sk/atlas-hub/Gymno...tenonoha/ID420
Strávil som celú noc nad misou ....išlo von z každej možnej strany

Všetky huby sú jedlé .

No niektoré iba raz !!!!
Treb aposielať presnejšie stránky
0 0
vierkavierka vierkavierka

vierkavierka je offline (nepripojený) vierkavierka

Ahoj! Vôbec sa nemusíš báť, že zlikviduješ manžela alebo iných členov rodiny. Huby /hlavne šampiňony/ robím na všetky možné aj nemožné spôsoby a aj na dva dni, takže ich prihrievam a nikomu sa nič nestalo. Takže, klídek a papajte bez strachu.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja NIE, huby akekolvek zasadne neohrievam, huby su celkovo ťažkostraviteľne a už od mojej mamy viem, že sa neohrievaju.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
syrik Pozri príspevok
Treb aposielať presnejšie stránky
To je čo , presnejšie ????????????????????????????????????????????

Aby som vedel pre budúcnosť , čo všetko mám hľadať , potom položiť ako na tanier ....
Ale tu nie sme v reštaurácii . či ......? Tam sa dá presne objednať !!!
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

buchač Pozri príspevok
To je čo , presnejšie ????????????????????????????????????????????

Aby som vedel pre budúcnosť , čo všetko mám hľadať , potom položiť ako na tanier ....
Ale tu nie sme v reštaurácii . či ......? Tam sa dá presne objednať !!!
Buchač, nikto to nemyslí zle , ale ....v prípade , že niekto diskutuje konkrétne o nejakej téme , resp niečo rozoberá aTy mu ponúkneš link na nejakú stránku, tak po kliknutí naň by mal nájsť odpoveď na otázku. V mojom prípade po kliknutí na Tvoj link sa mal na stránke otvoriť priamo buď článok alebo diskusia k ohrievaniu húb. Ak sa však baví niekto všeobecne o nejakej téme , môže byť ten link aj taký, aký si Ty poslal. Ale o nič nejde , veď ja som surfovala aj predtým po tých stránkach a nakoniec, tu na Porade som našla aj tak najviac odpovedí
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Darina1234 Pozri príspevok
Ja NIE, huby akekolvek zasadne neohrievam, huby su celkovo ťažkostraviteľne a už od mojej mamy viem, že sa neohrievaju.
Darinka , ale oni su ťažko stráviteľné už aj keď ich uvaríš, či nie ? A keď si ich dáš na obed , do večera vytrávia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martina80 Pozri príspevok
Buchač, nikto to nemyslí zle , ale ....v prípade , že niekto diskutuje konkrétne o nejakej téme , resp niečo rozoberá aTy mu ponúkneš link na nejakú stránku, tak po kliknutí naň by mal nájsť odpoveď na otázku. V mojom prípade po kliknutí na Tvoj link sa mal na stránke otvoriť priamo buď článok alebo diskusia k ohrievaniu húb. Ak sa však baví niekto všeobecne o nejakej téme , môže byť ten link aj taký, aký si Ty poslal. Ale o nič nejde , veď ja som surfovala aj predtým po tých stránkach a nakoniec, tu na Porade som našla aj tak najviac odpovedí
Súhlasím , ale ja som práve v tejto téme dal SCHVÁLNE tento všeobecný link kvôli tomu , aby si neskúsenejší hubári / alebo žiadni / mohli nájsť toho viac , ako je len samotné ohrievanie
Ale , kurňa , polepším sa ....možno
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

buchač Pozri príspevok
Súhlasím , ale ja som práve v tejto téme dal SCHVÁLNE tento všeobecný link kvôli tomu , aby si neskúsenejší hubári / alebo žiadni / mohli nájsť toho viac , ako je len samotné ohrievanie
Ale , kurňa , polepším sa ....možno
Ja som totižto vyhľadávala cez google " ohrievanie húb " .....atď. a vieš čo ? Aj Ti ma to hodilo na tú "Tvoju" stránku, ale nikde nebola odpoveď . Inak keď som bola malá s našimi sme chodili kade tade na turistiku a na huby a teraz , čím som väčšia / rozumej aj staršia /, tým sa viac bojím aj huby jesť aj hlboko do lesa chodiť . Divné však ???
Naposledy upravil Martina80 : 21.04.09 at 13:26 Dôvod: chybička se vloudila :D
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martina80 Pozri príspevok
Ja som totižto vyhľadávala cez google " ohrievanie húb " .....atď. a vieš čo ? Aj Ti ma to hodilo na tú "Tvoju" stránku, ale nikde nebola odpoveď . Inak keď som bola malá s našimi sme chodili kade tade na turistiku a na huby a teraz , čím som väčšia / rozumej aj staršia /, tým sa viac bojím aj huby jesť aj hlboko do lesa chodiť . Divné však ???
Ja chodím s partiou . Už roky ...
Mám však pri sebe vždy 27 kamarátov ....ostrých ... A všetci majú rovnaké meno !
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

buchač Pozri príspevok
Ja chodím s partiou . Už roky ...
Mám však pri sebe vždy 27 kamarátov ....ostrých ... A všetci majú rovnaké meno !

Tak to sa nemusíš báť veru....počuj a Ty si poľovník ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať