Zavrieť

Porady

Okenné parapety

Dobrý deň,

staviame dom a nevieme sa rozhodnúť, aké si máme dať okenné parapety.
ja by som chcela mramorové alebo žulové, ale stoja aj 4-krát toľko ako obyčajné plastové.
Lenže z plastových neexistujú také vzorky ako má napr.mramor /čierno-červené, hnedé s bielym atď/.
Aké parapety sú najlepšie?
Vie mi niekto poradiť? Aj cenovo? Kde by sa mohli kúpiť plastové parapety /vzor by som chcela ako mramor ale nie sivé ale hnedé príp.bordó/.

Ďakujem vopred za radu
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mata1983 mata1983

mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

Vďaka. pozrela som si to na nete. ale to nie je ono, čo ja chcem.
Ja chcem taký vzor ako majú mramor alebo žula, keby to mali niekde aj v plastovom prevedení. Všade som videla, že plastové parapety sú iba biele, mramor /sivý/, buk, dub príp.mahagón.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Čo takto skúsiť povrchové fólie so vzorom mramor alebo žula.
Nakoniec je to výhodné aj z hľadiska vzoru, nepofičí žula pofičí drevo prelepíš tapetu a je to.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Keďže denne robím niekoľko cenových ponúk na okná a nejakú tú skúsenosť mám, skús svoj problém riešiť drevotrieskovými prapetmi niekde nazývanými Max, prípadne Štandard - možno aj inak. Ide v podstate o drevotrieskovú dosku na ktorej je nalisovaná fólia - je to kvalita ako niektoré kuchynské pracovné dosky, odolná voči vode a podľa mojej skúsenosti sa aj ľahšie čistí ako plastová. Neviem odkiaľ si, ale u nás /nechcem robiť reklamu/ z času na čas nábytkárska firma robí výpredaje a dá sa použiť /zúžiť/ aj pracovná doska.
0 0
mata1983 mata1983

mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

(Bratislava)
To nie je zlý nápad. Aj ja som na to už myslela. Kuchynskú dosku upraviť. Ja by som totiž potrebovala 1m dlhý, 25cm šírokú a 2cm hrubý parapet 8kusov.
Kuchynské dosky sú ale hrubšie ako 2cm, nie? A akú by to malo životnosť? Náhodou v Baumaxe alebo v Hornbachu niečo také nerobia?
Má už s tým niekto prosím nejaké skúsenosti?????
Vďaka za ďalšiu dobrú radu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skús sa spýtať v kamenárstve, možno by ti to urobili z vybraného kameňa. Ale rátaj s tým, že lacné to nie je.
Inak, videla som už aj parapety robené z dlaždíc (imitácia kameňa). Vypadalo to celkom zaujímavo a pekne.
Možno by sa Ti nejaký vzor s imitáciou zapáčil.
0 0
mata1983 mata1983

mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

Vďaka Martasch. Videla som túto stránku už dávnejšie.
Už som sa rozhodla.
Parapety si dám urobiť asi v tom kamenárstve.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Napise mi niekto ako sa spravne osadzuje vnutorny parapet (presahy do omietok mimo okno) a ake parapety su dobre ? je nejaka dobra znacka?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Presah parapetu min 3 cm.Hotová omietka by mala lícovať s bočnými lištami.Omietka sa nesmie dotýkať telesa parapetu ale len krycej lišty.Deceunick.Ešte jeden nemecký tu vozili len už si na názov nespomeniem.Pozor na PL bývajú vlnkovité a pokrútené.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

aj vnutorny parapet musi mat tak velky presah? ja som myslel ze je to iba kvoly odtoku vody pri vonkajsich. Vnutry by som typoval co najmensi presah kvoly prudu tepleho vzduchu na okno.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

na webstranke zaoberajucej sa predajom vnutornych parapetov je pisane:
Montáž parapetu možno začať po vyhotovení štukových omietok a ich vyzretí. Po položení parapetu nemožno robiť stavebné práce, ktoré vyžadujú vlhký proces, pretože tieto by mohli zapríčiniť prenesenie vlhkosti do parapetu.

ako sa potom parapet moze zaomietat do steny? mam dat parapet este pred spravenim osteni a omietok? najdu sa nejake foto z realizacii?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
A budete dávať plastové ,alebo drevenné?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no zrejme plastove ked nechcem aby to nepucalo len na tie plastove som nevidel v ponuke ukoncovacie listy. na e-parapety
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

220870 Pozri príspevok
Presah parapetu min 3 cm.Hotová omietka by mala lícovať s bočnými lištami.Omietka sa nesmie dotýkať telesa parapetu ale len krycej lišty.Deceunick.Ešte jeden nemecký tu vozili len už si na názov nespomeniem.Pozor na PL bývajú vlnkovité a pokrútené.
mysliš že drevene by boli tvarovo stále? ak budu presne a dobre uložene nemali by sa vlniť či? človek čo bude robiť okna mi ponuka plastovu nahradu ale k drevenemu oknu mi to nereže a ani farbu tak lahko nezladi.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Drevenné parapety pokiaľ použije kvalitný lak nemôžu a ani nesmú navlhnúť.napr Lodný lak to 100% vyrieši.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

220870 Pozri príspevok
Drevenné parapety pokiaľ použije kvalitný lak nemôžu a ani nesmú navlhnúť.napr Lodný lak to 100% vyrieši.
ak ich urobi tou istou upravou ako eurookna?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Samozrejme vždy keď použije kvalitnú povrchovú úpravu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ma niekto nafotene ako sa upevnuju parapety? v okne mam taky zarez, ale plastovy parapet na foto nema ziadnu cast vyhnutu dohora ktora by sa zasunula do drazky na okne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
na akom fotto?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
na akom fotto?
http://www.e-parapety.sk/docs/plastovyoregon.png
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať