Zavrieť

Porady

Vzor fakturydobry alebo zly

Dobry chcel by som sa spytat som zaciatocnym podnikatelom a nie som platcom DPH preto sa na vas obracam s otazkou ze nakupujem v cechach on mi to posle cez kuriersku firmu a dostanem doklad tento co prikladam. je to podla vas v poriadku lebo potom ja vystavim fakturu ale bez dph lebo nie som platcom DPH . Prosim vas pomozte mi je tento doklad dostacujuci ako prisla faktura. Vopred vdaka za odpoved.
Image00000.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Tovar Vám poslali na dobierku.Tento doklad vystavila kuriérska firma, je to potvrdenie, že ste im dali peniaze (príjmový pokladničný doklad). Pri tovare by ste mali mať priloženú faktúru z tej firmy, od ktorej objednávate tovar.
    Tento doklad, ktorý ste priložili, nie je faktúra.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    súhlasím = tento doklad svedčí o prijme peňazí
    faktúra býva zvyčajne pribalená v dobierke, alebo dodatočne zaslaná

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Faktúra môže byť tiež prilepená z vonkajšej strany krabice, treba na to dávať pozor.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Doklad neobsahuje ani zakladne udaje ako napr. nazov tovaru, ICO, ICDPH, meno konecneho prijemcu uhrady, teda vsetko co ma obsahovat danovy doklad. Podla mna je toto ( bez faktury alebo bloku z registracnej pokladne ) danovo neuznatelny doklad pre dokladovanie vydavkov firmy. Ak naozaj nebola prilepena faktura na baleni, doporucujem preverit si ci je dodavatel naozaj firma... (vid obch. register na nete alebo zivnostensky reg).

    Vzor fakturydobry alebo zly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.