Zavrieť

Porady

Zateplenie suterenu z vnutra

Prizemie RD je zapustene vo svahu cize zaciatok je asi 1.5 m zapusteny v zemi. Rozmyslam o zatepleni z vnutra kedze z vonku by to bolo komplikovane.
Rozmyslam nad polysytrenom a na nom z vnutornej strany cetris.Davali by ste tam aj niekde parozabranu alebo daco? Kedze je mur zapusteny v zemi nemalo by hrozit nejake vyrazne premrzanie.
Poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    zednik Pozri príspevok
    dobri den.lepsie bi bolo odkopat z vonku a dat tam tvrdeni polistyren.labo zvnutra tie steni bi nedichali.ja tito prace vikonavam,kebi ste chceli ja vam to urobim.preblisie info ma kontaktujte na t.c.0915 773098
    Porada je na poradenie a nie na robenie si vlastnej REKLAMY !!! Ak mas taku pracu ako pravopis tak MOJ TY BOZE...

    Pre jezevcika:
    Ak zateplis steny zvnutra nebude tam problem, budu dychat zvonku... Doporucujem ale ako napisal chandler obkopat zvonku a zabezpecit odvodnenie stien. Vtedy mozes zateplit steny zvnutra - stena nesmie zvonku vlhnut - musi byt sucha.

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    Neviem či sa bude suterén aj vykurovať.Ak áno,tak po vonkajšom zateplení sa budú vykurovať aj obvodové múry - zbytočne. Predpokladám,že steny majú vonkajšiu izoláciu a drenážovanie. V tom prípade je možné vnútorné zateplenie EPS bez akýchkoľvek ďaľších výmyslov so sieťkou a napr. silikátovou omietkou. Bez akéhokoľvek zateplenia by sa steny vo vnútri rosili(hlavne v lete).

    jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

    jezevcik88
    Zateplim to teda aspon 2 cm eps a na to sietku bude to lepsie ako nic a potom by ma zaujimalo ci ten kleber lepit dookola celych dosiek polystyrenovych alebo tiez v bodoch. Len ohladom vlhkosti, ci je dobre ze to bude vlastne odstupene od steny viac alebo menej alebo je to jedno.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Teraz som videl v letaku Hornbach navod na lepenie polyst.dosak pomocou penoveho lepidla a škary, ktore vzniknu navzajom medzi doskami sa penovym lepidlom tiež utesňuje.
    Naposledy upravil duves : 14.05.09 at 15:11

    jaseco je offline (nepripojený) jaseco

    jaseco
    V rodicovskom dome som zateplil iba plafon suterenu. Zateplovat steny sa mi zdalo zbytocne, kedze sa tam nekuri. Na plafon som nalepil 5cm eps, hmozdinky som nepouzil a drzi to dodnes (cca 10rokov). Mama tvrdi ze v kuchyni jej to spravilo citelny rozdiel - kuchyna bola nad nevykurovanou garazou.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    jaseco Pozri príspevok
    Na plafon som nalepil 5cm eps, hmozdinky som nepouzil a drzi to dodnes (cca 10rokov). .
    Cim ste to lepili, beznym lepidlom ako pri zateplovani stien ?

    mysurk je offline (nepripojený) mysurk

    mysurk
    jaseco Pozri príspevok
    V rodicovskom dome som zateplil iba plafon suterenu. Zateplovat steny sa mi zdalo zbytocne, kedze sa tam nekuri. Na plafon som nalepil 5cm eps, hmozdinky som nepouzil a drzi to dodnes (cca 10rokov). Mama tvrdi ze v kuchyni jej to spravilo citelny rozdiel - kuchyna bola nad nevykurovanou garazou.
    Súhlasím.
    Zatepľovať iba tam, odkiaľ môže uniknúť teplo.
    Alebo aby tam neprišiel mráz.
    A svah ti izoluje (od mrazu samotný) .



    jezevcik88 Pozri príspevok
    Prizemie RD je zapustene vo svahu cize zaciatok je asi 1.5 m zapusteny v zemi. Rozmyslam o zatepleni z vnutra kedze z vonku by to bolo komplikovane.
    Rozmyslam nad polysytrenom a na nom z vnutornej strany cetris.Davali by ste tam aj niekde parozabranu alebo daco? Kedze je mur zapusteny v zemi nemalo by hrozit nejake vyrazne premrzanie.
    Poradte.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    mysurk Pozri príspevok
    Súhlasím.
    Zatepľovať iba tam, odkiaľ môže uniknúť teplo.
    Alebo aby tam neprišiel mráz.
    A svah ti izoluje (od mrazu samotný) .
    Mraz neprichadza, straca sa teplo.

    mysurk je offline (nepripojený) mysurk

    mysurk
    duves Pozri príspevok
    Mraz neprichadza, straca sa teplo.

    Áno.
    Energia prechádza z priestoru s vyšším potenciálom do priestoru s nižším potenciálom a entrópia vesmíru narastá.

    Ale ja som myslel na to, že mráz môže vadiť - uskladnené ovocie -aj keď tepelné straty sú malé a návratnosť zateplenia v nedohľadne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.