Zavrieť

Porady

Likvidator

Musi byt v pripade koncenia s.r.o. ( jeden spolocnik ) ako likvidator ina osoba , alebo v pripade bezproblemoveho stavu moze byt urceny i sam majitel ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    comodo Pozri príspevok
    Musi byt v pripade koncenia s.r.o. ( jeden spolocnik ) ako likvidator ina osoba , alebo v pripade bezproblemoveho stavu moze byt urceny i sam majitel ?
    Likvidátorom SRO môže byť aj jej (jediný) spoločník.

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    AS nemá spoločníkov, ale akcionárov.

    Likvidátorom AS môže byť niektorý z jej akcionárov (ak je fyzickou osobou).

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ako je to v prípade ak spoločenská zmluva neobsahuje klauzulu o tom kto vykonáva likvidáciu spoločnosti.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Dobrý deň, prosím o radu, zvolili ma likvidátorom v sro, robila som im podvojné účtovníctvo. Každý mesiac som im faktúrovala za účto. Keďže ma zvolili za likvidátora, mám si i nadalej účtovať mesačne za účto, alebo až keď ukončím likvidáciu, potom odmenu likvidátora? prosím poradíte mi ešte som to nerobila, a nechcem to pokašlať.
    Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ester plus Pozri príspevok
    Ako je to v prípade ak spoločenská zmluva neobsahuje klauzulu o tom kto vykonáva likvidáciu spoločnosti.
    mne jednu likvidáciu práve z toho dôvodu vrátili - musela som upraviť rozhodnutím jediného spoločníka ZL, kde som napísala, že v prípade vstupu do likvidácie VZ určí likvidátora. Stačilo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Gong Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, zvolili ma likvidátorom v sro, robila som im podvojné účtovníctvo. Každý mesiac som im faktúrovala za účto. Keďže ma zvolili za likvidátora, mám si i nadalej účtovať mesačne za účto, alebo až keď ukončím likvidáciu, potom odmenu likvidátora? prosím poradíte mi ešte som to nerobila, a nechcem to pokašlať.
    Dakujem
    podľa mňa máš dvojitú funkciu.........ako účtovník naďalej budeš robiť účtovníctvo pre firmu v likvidácii
    a ako likvidátor budeš robiť úkony k speňaženiu majetku a vyrovnaniu záväzkov.....atď.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    KEJKA Pozri príspevok
    podľa mňa máš dvojitú funkciu.........ako účtovník naďalej budeš robiť účtovníctvo pre firmu v likvidácii
    a ako likvidátor budeš robiť úkony k speňaženiu majetku a vyrovnaniu záväzkov.....atď.
    Dakujem za odpoved, čiže mi z toho vyplýva, že si naďalej účtujem za účtovníctvo, a po ukončení likvidácie, si vyúčtujem odmenu zo základu, však? Ešte raz dakujem pekne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    presnejšie - odmenu z likvidačného zostatku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.