Zavrieť

Porady

"staré" záväzky

Dobrý deň, milý poraďáci. Porosila by som o pomoc skúsenejších ohľadom nasledovného pri účtovaní JU:

1. szčo mi priniesol teraz faktúru z roku 2008, ktorá bola vystavená v eurách, aj ju teraz ( 03/2009) zaplatil cez účet. ako zaúčtovať? - pravdepodobne už VNZD?

2. szčo prišiel až teraz na dôležité veci a to, že zoznam fa z r. 2007, ktoré sú v účtovníctve ako nezaplatené, že ich platil formou dobierky, od čoho samozrejme nemá doklad z pošty, lebo načo, ved príde faktúra .
Ako zaúčtovať takéto úhrady??

3. doklad, ktorým platil faktúru, priniesol teraz, 04/2009...... doklad o zaplatení je z 08/2008..... ako zaúčtovať takúto úhradu??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    sonka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, milý poraďáci. Porosila by som o pomoc skúsenejších ohľadom nasledovného pri účtovaní JU:

    1. szčo mi priniesol teraz faktúru z roku 2008, ktorá bola vystavená v eurách, aj ju teraz ( 03/2009) zaplatil cez účet. ako zaúčtovať? - pravdepodobne už VNZD? V JU je VOZD po zaplatení, v záväzkoch mala byť v r. 2008

    2. szčo prišiel až teraz na dôležité veci a to, že zoznam fa z r. 2007, ktoré sú v účtovníctve ako nezaplatené, že ich platil formou dobierky, od čoho samozrejme nemá doklad z pošty, lebo načo, ved príde faktúra .
    Ako zaúčtovať takéto úhrady?? Dodatočné DP by malo byť.....

    3. doklad, ktorým platil faktúru, priniesol teraz, 04/2009...... doklad o zaplatení je z 08/2008..... ako zaúčtovať takúto úhradu?? platí bod č.2

    Ďakujem
    odpoveď červeným, možno sa to dá riešiť aj inak..skôr nie

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    No, to neni zrovna potešujúce, s tými opravnými DP. Nedalo by sa napr. tie úhrady dať do VNZD? Ide o také naozaj menšie sumy, čo je spolu asi tak do 4000 sk.
    Naposledy upravil sonka1 : 05.05.09 at 04:57

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sonka1 Pozri príspevok
    No, to neni zrovna potešujúce, s tými opravnými DP. Nedalo by sa napr. tie úhrady dať do VNZD? Ide o také naozaj menšie sumy, čo je spolu asi tak do 4000 sk.

    Čo sú to menšie sumy a za čo t.j. za akým účelom vynaložené ?

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Zita5 Pozri príspevok
    Čo sú to menšie sumy a za čo t.j. za akým účelom vynaložené ?
    Takže, za rok 2007 sú tri fa, v sume 1115- 880,50-880,50 sk za materiál
    a rok 2008 fa 1239,50 sk pre slovak telekom.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sonka1 Pozri príspevok
    Takže, za rok 2007 sú tri fa, v sume 1115- 880,50-880,50 sk za materiál
    a rok 2008 fa 1239,50 sk pre slovak telekom.

    Videla by som problém v tom materiáli , ak by ho bol použil na svoje podnikateľské aktivity a zaobstaraný materiál by bol aj odberateľovi služby resp.tovaru vyfakturovaný .V tom prípade za rok 2007 by som odporučila DDP .

    V roku 2009 o výdavkoch z roku 2007 účtovať nemôžete .

    Telecom - taktiež buď DDP , alebo o ňom neúčtovať už vôbec .

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Zita5 Pozri príspevok
    Videla by som problém v tom materiáli , ak by ho bol použil na svoje podnikateľské aktivity a zaobstaraný materiál by bol aj odberateľovi služby resp.tovaru vyfakturovaný .V tom prípade za rok 2007 by som odporučila DDP .

    V roku 2009 o výdavkoch z roku 2007 účtovať nemôžete .

    Telecom - taktiež buď DDP , alebo o ňom neúčtovať už vôbec .

    Ďakujem krásne, ... nejako to už dobojujem...
    prajem krásny den

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Zita5 Pozri príspevok
    Videla by som problém v tom materiáli , ak by ho bol použil na svoje podnikateľské aktivity a zaobstaraný materiál by bol aj odberateľovi služby resp.tovaru vyfakturovaný .V tom prípade za rok 2007 by som odporučila DDP .

    V roku 2009 o výdavkoch z roku 2007 účtovať nemôžete .

    Telecom - taktiež buď DDP , alebo o ňom neúčtovať už vôbec .
    Keďže Telecom bol uhradený až v roku 2009, nevidím problém s jeho zaúčtovaním ako VOZD.
    DPP za rok 2008 podávať nemusíte, pretože zvýšenie záväzkov daň neovplyvňuje.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ego.mc Pozri príspevok
    Keďže Telecom bol uhradený až v roku 2009, nevidím problém s jeho zaúčtovaním ako VOZD.
    DPP za rok 2008 podávať nemusíte, pretože zvýšenie záväzkov daň neovplyvňuje.

    Doklad priniesol účtovníčke v apríli 2009 avšak dátum zaplatenia je rok 2008 , nie rok 2009

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    sonka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, milý poraďáci. Porosila by som o pomoc skúsenejších ohľadom nasledovného pri účtovaní JU:

    1. szčo mi priniesol teraz faktúru z roku 2008, ktorá bola vystavená v eurách, aj ju teraz ( 03/2009) zaplatil cez účet. ako zaúčtovať? - pravdepodobne už VNZD?
    Myslel som, že sa to týka tejto, ale teraz naozaj neviem.
    Naposledy upravil ego.mc : 06.05.09 at 06:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.