Zavrieť

Porady

Internet v zahraničí

Ahojte, dcéra ide študovať do zahraničia. Kupujem jej notebook, aby nebola odkázaná na internetové kaviarne. Akým spôsobom jej tam bude internet fungovať? Cez Wi fi? Vôbec mi to nie je jasné. A čo by bolo dobré, keby v PC bolo?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No do tej ktorej oblasti ide, tak si musi najst wifi providera (samozrejme ak chce wifi). Podpise zmluvu, alebo ak je to nejaky lokalny provider pre susedov, tak sa s nim dohodne.
    Dobre by bolo aby v PC mala firewall a antivirus. Cez wifi neodporucam robit inet banking

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    Je dolezite, kam ide dcera studovat. Ja zijem v Anglicku uz niekolko rokov, a za ten cas som vymenil niekolko sposobov pripojenia na internet. Existuju tieto moznosti:
    Najst spolocnost, ktora internet siri.
    v UK su najznamejsi Virgin Media, Sky, AOL, O2, spolocnosti maju castokrat svoje vlastne siete a poskytuju neobmedzeny internet casovo aj datovo za smiesne peniaze, pripadne ak sa nebude nachadzat na mieste kde provideri siete maju je nutne riesit tuto zalezitost cez pevnu linku, co je naklad navyse okrem mesacneho poplatku za internet. (poplatok za linku + poplatok za modem)
    existuje moznost mobilneho internetu - teda klasicky mobilny internet, ktory je casto datovo, alebo casovo obmedzeny a za velmi nevyhodnych podmienok, pricom predpisane prenosove rychlosti ani zdaleka nedosahuju dobru kvalitu - riesi sa to taktiez zmluvou a viazanostou s operatorom. ( Pozor - ak zvoli tuto moznost, nech sa vyhne spolocnosti 3 - three, je to ten najhorsi mobilny operator so sidlom kdesi v indii, nieco cez nich riesit je tak akurat na maslu! :-))) )
    dalej existuje moznost tzv. pay as you go, co je vlastne zakupenie mobilneho modemu od operatora za jednorazovy poplatok plus mesacne poplatky alebo ak chcet kredity. Tato moznost je sice asi financne najnevyhodnejsia, no nie je potom problem ukoncit s operatorom zmluvu kedykolvek...
    ale ako pisal predchodca, zavisi od krajiny... tieto uvedene priklady sa vztahuju na Anglicko.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Ak ide studovat na nejaku univerzitu je pravdepodobne ze bude mat free wifi pripojenie aj v priestoroch skoly, v poslucharnach a studovniach.

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Takže to nieje takto:
    zoberem napr. ORANGE MOBILNÝ INTERNET a fungujem s ním na sieťach, ktoré si bežne ORANGE v zahraničí vyberá ...?

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    O koľko? (zóna - severné Taliansko)
    Neviem, ktoré sú to cenníky na ORANGEPORTAL.
    Čo by bolo výhodnejšie - nevyznám sa - priplatiť MB k telef. paušálu, alebo zobrať nový internet. paušál?
    (jedná sa mi najmä o hovory cez SKYPE).
    Naposledy upravil inajana : 28.04.09 at 21:05 Dôvod: doplnenie

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    inajana Pozri príspevok
    O koľko? (zóna - severné Taliansko)
    Neviem, ktoré sú to cenníky na ORANGEPORTAL.
    Čo by bolo výhodnejšie - nevyznám sa - priplatiť MB k telef. paušálu, alebo zobrať nový internet. paušál?
    (jedná sa mi najmä o hovory cez SKYPE).
    Na fungovanie v Taliansku s datovym roamingom uplne zabudnite. To by ste sa nedoplatili. Tuto kolega vyr skalny to "trosku predrazilo" myslel ironicky.
    Ak sa nemylim, tak cena za 1 MB dat v Taliansku stoji okolo €1,93 v Orange.
    Urcite by som odporucal sa informovat na moznosti pripojenia priamo na mieste.

    Internet v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.