Zavrieť

Porady

Morbus Bechterev

Zdravím,

Ma niekto skúsenosti s týmto ochorením? a čo mu pomáha resp. ako sa zbaví bolesti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    V prvom rade tiež už závisí v akom štádiu je táto dg - inak (spondylarthritis ankylopoetica - ak si ešte dobre pamätám)
    Už nastala osifikácia event. už alkyloza. ( a to je tvoja dg? veď až 15% u ml mužov z toho 90% vo veku 20-40r.??)
    Viem, že prognoza je dobrá len hybnosť obmedzená.
    Doporučuje sa zachovať čo najväčšiu hybnosť- cvičenie je dobré, doporučuje sa aj RTG terapia, kortikosteroidy, preparáty medi, KúpelePiešťany, Trenčianske Teplice. Skúsiť treba všetko, aby sa zachovala čo najlepšia a najväčšia hybnosť a predišlo sa plochému hrudníku a pod.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Taserda Pozri príspevok
    Beriem pri väčších bolestiach Recoxu ,pár dní pokiaľ bolesť neprejde.
    a inac nepotrebujes brat Recoxu? ja beriem pravidelne Veral 75. Bez toho som vyradeny z cinnosti.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Beriem 3 krát denne najviac 4 dni ,je to môj prví liek a som rád že aj pomáha a nemusím testovať čo mi pomôže.O tom že mám túto chorobu som sa dozvedel až pred rokom keď som mal zápal očných spojiviek ktorého príčinou mohla byť aj Bechterevova choroba.Došlo mi že ju mám už dávno ale zhodou okolností ako sú stres v práci obmedzenie športu to vyvrcholilo do veľkých bolestí a zápalu očných spojiviek.

    lbubo je offline (nepripojený) lbubo

    lbubo
    ahojte...rad by som dal do povedomia stranku...kedze som na SK nic take nenasiel....sustredme sa na tejto

    ooo.bechterev.estranky.sk

    ooo....www

    ansysko je offline (nepripojený) ansysko

    ansysko
    Ahojte bechterevici založili sme pre Vás aj Nás nové diskusné fórum tešíme sa na Vašu návštevu a budeme radi ak sa s nami podelíte s Vášimi postrehmi a starosťami s touto našou chorobou

    bechterevik.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.