Zavrieť

Porady

Obcasne podnikanie - aku formu zvolit?

Prosim o radu aku formu podnikania by ste mi odporucili zvolit.
Som a nadalej by som ostal zamestnancom mojho zamestnavatela. Ale z casu na cas, mam nejaky napad, pripadne sa vyskytne prilezitost nieco predat, vyrobit a pod. Ovsem zisk z takehoto obcasneho podnikania neocakavam velky. Ak vobec nejaky (dufam :-) ). Skor by islo o prilepsenie.
Preto hladam formu s NAJMINIMALNEJSIMI nakladmi na prevadzku - napr. odvody, dane, vedenie uctovnictva a inej agendy a pod.
Dokonca v idealnom pripade ten "podnik" "zobudit" na maly projekt a vzapati utlmit, kym mi zasa nieco nenapadne (ak utlmenie a zobudenie by neboli zdlhave procesy a ak by nestali privela).
Poradite mi prosim?

Dakujem,
Vlado.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado761 je offline (nepripojený) vlado761

    vlado761
    ina forma nie je bud podnikas alebo nie. Ak chces nieco predat potrebujes zivnost. Mozes si ju tak akurat podla potreby pozastavovat, minimalne vsak na 6 mesiacov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    colder Pozri príspevok
    Prosim o radu aku formu podnikania by ste mi odporucili zvolit.
    Som a nadalej by som ostal zamestnancom mojho zamestnavatela. Ale z casu na cas, mam nejaky napad, pripadne sa vyskytne prilezitost nieco predat, vyrobit a pod. Ovsem zisk z takehoto obcasneho podnikania neocakavam velky. Ak vobec nejaky (dufam :-) ). Skor by islo o prilepsenie.
    Preto hladam formu s NAJMINIMALNEJSIMI nakladmi na prevadzku - napr. odvody, dane, vedenie uctovnictva a inej agendy a pod.
    Dokonca v idealnom pripade ten "podnik" "zobudit" na maly projekt a vzapati utlmit, kym mi zasa nieco nenapadne (ak utlmenie a zobudenie by neboli zdlhave procesy a ak by nestali privela).
    Poradite mi prosim?

    Dakujem,
    Vlado.
    No ja by som na tvojom mieste otvorila živnosť, v ZP by som si dala VZ 0€ tj. neplatila by som odvody do ZP, lebo si zamestnaný a prípadné nedoplatky ( ak by si zarobil veľmi veľa ) tak by si uhradil po RZZP. Ak by obrat nebol veľmi veľký tak by si potom ani další rok nemusel platiť odvody do SP. Vedenie účtovníctva by sa ti obmedzilo na evidenciu príjmov a výdavkov. Podľa mňa je to najjednoduhšia cesta ako si privyrobiť legálne, popri zamestnaní.

    Obcasne podnikanie - aku formu zvolit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.