Zavrieť

Porady

preventívne lekárske prehliadky

Dobré ránko
Ja by som sa tiez chcela opytat ohladom preventívnych zdravotných prehliadok. Podľa zákona 355/2007 na prehliadky treba posielať zamestnancov zaradených do 3 a 4 kategórie, a zamestnancov, u ktorých sa zdravotná spôsobilosť na prácu vyžaduje podľa osobitných predpisov, napr. vodiči, práca v noci a pod. Neviete mi poradit, ktorých profesií sa to ešte týka? Napr. viazači,žeriavníci,práce vo výškach, zvárači, obsluha stavebných strojov a pod. Tiež musia absolvovať preventívne lek.prehliadky? A v akých lehotách?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    jasmina81 Pozri príspevok
    Dobré ránko
    Ja by som sa tiez chcela opytat ohladom preventívnych zdravotných prehliadok. Podľa zákona 355/2007 na prehliadky treba posielať zamestnancov zaradených do 3 a 4 kategórie, a zamestnancov, u ktorých sa zdravotná spôsobilosť na prácu vyžaduje podľa osobitných predpisov, napr. vodiči, práca v noci a pod. Neviete mi poradit, ktorých profesií sa to ešte týka? Napr. viazači,žeriavníci,práce vo výškach, zvárači, obsluha stavebných strojov a pod. Tiež musia absolvovať preventívne lek.prehliadky? A v akých lehotách?
    Ďakujem
    U nás sa tým zaoberá OBP-ák, ale pokiaľ viem, dali sme PZS zoznam ľudí celej firmy. Oni ich zaradili a určili kategórie a podľa toho majú určiť periodicitu preventých prehliadok. Zatiaľ nám to nevrátili, ale každú chvíľu by sme to mali mať.
    Máte zabezpečenú PZS?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    jasmina81 Pozri príspevok
    Dobré ránko
    Ja by som sa tiez chcela opytat ohladom preventívnych zdravotných prehliadok. Podľa zákona 355/2007 na prehliadky treba posielať zamestnancov zaradených do 3 a 4 kategórie, a zamestnancov, u ktorých sa zdravotná spôsobilosť na prácu vyžaduje podľa osobitných predpisov, napr. vodiči, práca v noci a pod. Neviete mi poradit, ktorých profesií sa to ešte týka? Napr. viazači,žeriavníci,práce vo výškach, zvárači, obsluha stavebných strojov a pod. Tiež musia absolvovať preventívne lek.prehliadky? A v akých lehotách?
    Ďakujem
    drobeceva má pravdu. Ak máte zabezpečenú pracovnú zdravotnú služby, ona Vám spracuje kategorizáciu zamestnancov, a tam budete mať presne určené, ktoré pracovné zaradenie, do ktorej kategórie patrí, periodicitu lekárskych prehliadok a aj konkrétny typ lekárskej prehliadky(myslím čo všetko musí z-c pri prehliadke absolvovať). Ak nemáte zabezpečenú PZS (škoda) tak tieto záležitosti by mal mať spracované vo svojej dokumentácii techk BOZP a PO.

    jasmina81 je offline (nepripojený) jasmina81

    jasmina81
    Áno, máme zabezpečenú PZS. Ale nemám o tom info, že by nám zaradili ľudí do jednotlivých kategórií a určili periodicitu prehliadok.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    jasmina81 Pozri príspevok
    Áno, máme zabezpečenú PZS. Ale nemám o tom info, že by nám zaradili ľudí do jednotlivých kategórií a určili periodicitu prehliadok.
    Musí byť, nám to naša PZS spravila a ja aj lekárske prehliadky objednávam cez nich. Skús zistiť nejaké blžšie info o tej vašej.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    jasmina81 Pozri príspevok
    Áno, máme zabezpečenú PZS. Ale nemám o tom info, že by nám zaradili ľudí do jednotlivých kategórií a určili periodicitu prehliadok.
    Je to ich povinnosťou, veď si platíte za ich služby

    preventívne lekárske prehliadky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.