Zavrieť

Porady

DNPO

Dobrý deň,

žiadam o radu vo veci DNPO. Od 26.8.1991 do 31.5.2006 som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa. Od 1.6.2006 – do 11.6.2006 som bola nezamestnaná, od 12.6.2008 do 31.1.2009 som bola zamestnaná u iného zamestnávateľa. Od 1.2.2009 som nezamestnaná a v ochrannej dobe 42 dní som uznaná na DPN od 12.4.2009.Ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba s VZ 1003,09 € som prihlásená od 11.4.2009. Nemocenské dávky mám ale veľmi nízke/5,41750000 ďalšie dni DPN. Urobila som chybu , ale ako ju napraviť.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Ešte chcem vedieť ako a kedy sa prípadne dobrovoľne dôchodkovo poistiť ak by bol predčasný dôchodok a ja by som chcela ísť naň od februára 2010.<o:p></o:p>
Prosím Vás aj o poradu, ako by som prípadne do tej doby mohla prípadne doopatrovať mojich rodičov, keď nemám trvalý pobyt totožný s ich. To by bolo asi v mojom prípade najrozumnejšie riešenie, nakoľko by som si poriešila aj svoj zdravotný stav a nemusela by som byť PN.

Srdečná vďaka

Hanna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.