Zavrieť

Porady

Domaca smotana

ahojte,castokrat dostanem domov domacu smotanu vo velkom pohari a neviem co snou,okrem francuzskych zemiakov alebo maso na kyslo....poradite ako ju mam vyuzit????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    grilka5 Pozri príspevok
    ahojte,castokrat dostanem domov domacu smotanu vo velkom pohari a neviem co snou,okrem francuzskych zemiakov alebo maso na kyslo....poradite ako ju mam vyuzit????
    omáčky, paprikáš, uhorkový šalát s kyslou smotanou, ruská zmrzlina, môžeš si urobiť aj domáce maslo, výborný je aj zábal na suché vlasy

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    kilo smotany 0,35 kg cukru vyšľahať a naplniť tortu Medovik

    4 vajcia, 230 g cukru, 3-4 PL medu, 480 g múky, 1 malá lyžička sódy
    - vajcia vymiešame s cukrom, pridáme med a múku zmiešanú so sódou
    - z cesta vo forme upečieme dva korpusy pri teplote 200-220 C po dobu 20-25 minút.
    korpusy rozrežeme na tenké pláty a potierame plnkou, pridáme plát, potierame ......
    -dáme do chladničky na 6-7 hodín (aby presiakol krém)

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    do bábovky 1/2l polohr. múky, 250ml šľah. smotany, 3 celé vajcia, 1/4l práš. cukru, 1/2 sáčku do pečiva ( horzienka), do polovice môžeš dať aj kakao a bude dvojfarebná.
    Dáš do vymastenej, vysypanej formy a upečieš nezabudnite zjesť

    Alebo urob dobrý bešamel so smotanou namiesto mlieka. Keď napr. budeš robiť lasagne, okrem mäsovej omáčky s rajčinami musíš urobiť dobručký bešamel
    Na masle opraž múku- klasik. záparažka, pridaj soľ, smotanku a máš čím prekladať sušené lasagnové pláty cestovin s omáčkou s mäsa na to bešamel a opakuješ

    Devent. dobrá hríbová polievočka, tá sa tiež robí so smotany a keď vypínaš a ešte vrie- oškrab strúčik cesnaku a pridaj čiervko syra bambino
    Naposledy upravil Bionda : 24.04.09 at 11:56

    grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

    grilka5
    zaujimave....lenze ta smotana ma inu konzistenciu!!!je taka husta..tak neviem ci ju aj do pecenia mozem dat???!!!!

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Urobit mascarpone. V dvojitom hrnci udrzovat smotanu na 82*C asi 15 minut, pridat kavovu lyzicku kyseliny citronovej, ked sa zrazi scedit cez utierku. Nesmie vriet. Tato ma viac tvarohovu chut, ked sa ide s teplotou vyssie (do 87*C), tak ma viac maslovu chut. Z litra smotany vyjde asi pol litra syra. Srvatku mozno pouzit do niecoho nakyslo. No a z mascarpone urobit najrychlesiu plnku do zakuskov: mascarpone, vajecny liker, citronova kora, vanilkovy cukor. Mixer zvrtne a plnka je hotova. :-)

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    vypiť, mňam... alebo jahody so smotanou, ovsená kaša so smotanou - super na studené rána

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Asi 200 m po ulici namontovali mliekomat

    1 liter 0,50€ nadojené mlieko od kráv neupravené 4%

    /iba keď trochu zriedené vodou/

    Šóry sú tam po celý deň,ľudia sa idú pozabíjať za tým mliekom !

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Domácu smotanu môžeš použiť na všetko rovnako, ako kupovanú. Moja babička nikdy nepoznala kupovanú smotanu a varila rovnako ako ja dnes z kupovanej. To znamená, že sú rovnocenné využitím, ale o rovnocennosti v kvalite nemôže byť reč. Omáčky z domácej smotany sú super, akurát jej nepotrebuješ také veľké množstvo a musíš ju spotrebovať rýchlejšie, lebo začne maslovatieť a môže sa Ti stať, že pri šľahaní šľahačky vyšľaháš maslo. Aj to maslo sa však dá použiť, len je problémom to, že už máš v smotane práškový cukor.. Maslo je sladké.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.