Zavrieť

Porady

náležitosti účtovných dokladov

Dobrý den, som tu dnes prvýkrát a chcela by som poprosiť či by ste mi nevedeli poradiť vyriešiť pre niekoho triviálny problém... som účtovníčka - začiatočníčka,môžu sa účtovať v jeden den na jednom doklade -/ výstup z PC program Korwin /viaceré účtovné prípady... nakoľko mi program sám vygeneruje všetky operácie dna. Kontrolou mi bolo vytknuté že jeden prípad musí byť jeden samostatný doklad, čo si neviem úplne predstaviť...Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmj je offline (nepripojený) mmj

    mmj
    neviem si presne predstavit co tym myslis. program Korwin nepoznam. o com sa konkretne uctuje v uct. pripadoch? ja napr. neuctujem o dennych trzbach, ale o mesacnych. postovne som kedysi uctovala samostatne. 2 danove kontroly sa ma spytali preco to tak robim, ked oni by akceptovali, keby boli vsetky doklady zuctovane na konci mesiaca. tak to tak robim. setrim svoj cas i nase lesy. ALE! ak mam v jeden den nakup kanc. potrieb, materialu,.... kazdy doklad uctujem ako samostatny uctovny doklad... snad ti to pomoze

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ja si každý mesiac roztriedim všetky bločky napr.robím stavebnú firmu, tak si roztriedim bločky podľa jednotl. stavieb a pripnem k jednému (ak ich je až príliš veľa tak k viacerým) VD. Ale účtujem pod jedným VD viac pohybov - každý bloček rozpíšem na ZD a DPH. Keď som mala kontrolu na DPH, tak to tak chceli.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Súhrnný účtovný doklad=zberný účtovný doklad. O týchto dokladoch účtujeme, ak nemáme napr. prijatú FA-externý doklad, VFA. súhrnný účtovný doklad použijeme napr:
    - ak účtujem predaj zásob na základe dokladu súhrnného zo skladu: 504/132 (skladníčka mi dá všetky pohyby skladu na jeednom doklade, a ja vytvorím o napr. tisícich predajoch jeden účtovný doklad: 504/132. INT
    - neviem si predstaviť, že by som každú VFA účtovala: 311/604,343 a následne k tejto FA 504/132. Jednoducho na konci mesiaca zaúčtujem súhrnom.

    svetluška je offline (nepripojený) svetluška

    svetluška
    predaj cez registračnú pokladnu účtujete samostatne každý deň,alebo len mesačnú uzávierku? Ak mesačne je to v poriadku aj z hľadiska DPH ?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Stačí zaúčtovať až mesačnú uzávierku. Nakoniec veď aj denná uzávierka je súhrnný doklad, na ktorom máš všetky tržby za celý deň.

    náležitosti účtovných dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.