Zavrieť

Porady

Plný invalid a Dohoda

Môže človek, ktorý poberá plný invalidný dôchodok pracovať na dohodu? Jednalo by sa o úplne jednoduché práce - polievanie v záhradníctve, cca 10 - 15 hodín mesačne. V podstate sa jedná o to, že pobyt v tomto prostredí mu robí dobre na psychiku - a v záhradníctve ho bez Dohody nechcú zobrať. Invalidný dôchodon nesúvisí so psychickým stavom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Liptáčik Pozri príspevok
    Môže človek, ktorý poberá plný invalidný dôchodok pracovať na dohodu? Áno, môže. Jednalo by sa o úplne jednoduché práce - polievanie v záhradníctve, cca 10 - 15 hodín mesačne. V podstate sa jedná o to, že pobyt v tomto prostredí mu robí dobre na psychiku - a v záhradníctve ho bez Dohody nechcú zobrať. Invalidný dôchodon nesúvisí so psychickým stavom.
    Odpoveď v texte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Liptáčik Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Určite ho poteší. Nebude však mať problémy s dôchodkom?
    Nie a prečo by mal?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Liptáčik Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Určite ho poteší. Nebude však mať problémy s dôchodkom?
    Nie

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Ešte raz ďakujem. Má záujem o túto malú prácu a mal obavy, že ak by pracoval na dohou, mohol by mať ohrozený dôchodok.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Liptáčik Pozri príspevok
    Ešte raz ďakujem. Má záujem o túto malú prácu a mal obavy, že ak by pracoval na dohou, mohol by mať ohrozený dôchodok.
    Plny invalidny dochodca moze na vlastnu zodpovednost pracovat kolko vladze. Nijako mu to plny invalidny dochodok neovplyvni.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Je to tak, keď som bola ja pred posudkovou komisiou, sama lekárka mi povedala, že sa môžem aj zamestnať, ak sa na to cítim. Bohužaľ sa na to ani zďaleka necítim. Tiež by ma bavilo polievať tie kvetinky alebo požičiavať knihy v knižnici, človeku je doma smutno, ten kontakt s ľuďmi veľmi chýba.

    kaktusak je offline (nepripojený) kaktusak

    kaktusak
    Dobrý deň, som tu nový a možno sa nepýtam v dobrej rubrike. Som na plnom inv.dôch. a rád by som si trochu privyrobil. Žiaľ chodiť niekam do práce sa mi nedá. Viem však dobre fotografovať, mal som fotografie na rôznych výstavách v CZ aj SK a teraz som začal doma pliesť košíky. Chcel by som vedieť či môžem uzavrieť s nejakým odchodom dohodu o predávaní mojich výrobkov a fotografií. Ďakujem za odpoveď.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Môžeš, čoby nie. Aj ja som na "plnom" ID a som sa zamestnala v chránenej dielni na 4 hodiny denne.
    Z dohody do konca roka odvody neplatíš, po 1.1.2013 už áno, ale to Ti strhne zamestnávateľ.

    kaktusak je offline (nepripojený) kaktusak

    kaktusak
    no, ja sa práve nechcem zamestnať v tom obchode, ja by som chcel len dohodu o predaji mojich výrobkov, lebo by som chcel osloviť viacero obchodov, aby predávali moje výrobky.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kaktusak Pozri príspevok
    no, ja sa práve nechcem zamestnať v tom obchode, ja by som chcel len dohodu o predaji mojich výrobkov, lebo by som chcel osloviť viacero obchodov, aby predávali moje výrobky.
    ale na túto činnosť , ak nebude príležitostná, jednorázová, náhodilá musíš mať oprávnenie......(napr. živnostenské)

    kaktusak je offline (nepripojený) kaktusak

    kaktusak
    neviem čo je príležitostná a jednorazová činnosť, ale ja počítam, že predám max 1-2 košíky za mesiac, foto možno žiadnu ... na to si mám robiť živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.