Zavrieť

Porady

Príjemky a účet 504

Dlho som hľadala, ale nenašla som ... A tak sa pýtam múdrejších. Vediem podvojné účtovníctvo, sklad typu B. Chcem si v tom spraviť poriadok. Kolegyňa spraví príjemku na základe došlej faktúry, ja to zaúčtujem na 504 - a tu vzniká problém. Niekedy nám vzniká rozdiel /väčšinou pri faktúrach s viac položkami/. Má s tým prosím niekto skúsenosti? Som povinná tento rozdiel nejako doúčtovať. Ak môže byť ten rozdiel, tak do akej výšky? Je potrebné si to uviesť aj v interných smerniciach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ty si si spojila A aj B :-)

    ak uctujes B, tak nerobis prijemky ale rovno uctujes fa na 504ku... a na konci roka urobis inventuru a co ti ostane tak ponizis 504 a das na sklad.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Aj pri spôsobe B sa vedie sklad a pohyby sa tu môžu zapísať len na základe príjemky a výdajky aj keď sa o nich následne neúčtuje v účtovníctve. Pri vytváraní príjemky môžu vzniknúť centové rozdiely v porovnaní s tým čo máme na účte 504. Tieto rozdiely sa majú zúčtovať raz mesačne, kvartálne alebo ročne. Je to na rozhodnutí firmy. Zaúčtované rozdiely vyrovnanú obraty na 504 na MD strane s obratom príjmov v sklade.

    mastaf je offline (nepripojený) mastaf

    mastaf
    Presne to som chcela vedieť Ester plus. Prosím ťa, nemáš nejaký vzor internej smernice k tejto problematike? Aký účet používaš na strane MD?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Rozdiely účtujem na 548 alebo 648 a zúčtovávam to s účtom 504-pokiaľ účtujem o tovare. Internú smernicu k tomu nemám.

    Príjemky a účet 504

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.